Co se stane, když se před spaním neodlíčíte?

Známe to všichni. Někdy nás večer ovládne lenost, jindy jsme tak unavení, že jediné, na co myslíme, je spánek a usínáme tak s make-upem, který jsme na sobě měli celý den. Odličování je ale důležitější, než si myslíme. Je také jedním ze způsobů, jak bojovat proti akné. Jak se liší čistící kosmetika pro různé typy pleti? A proč se odličovat každý večer a ráno pleť pravidelně čistit? Připravili jsme pro vás článek, díky kterému budete mít v odličování konečně jasno.

odlíčení micelární vodou

Pokožka na obličeji musí po celý den čelit mnoha různým vlivům, které ji zatěžují. Usazují se na ní nečistoty a drobné částice, které je spolu s make-upem potřeba večer důkladně odstranit. Odlíčit pleť je dobré před tím, než jdeme spát a nenechávat to na ráno. V průběhu noci totiž naše tělo odpočívá a spolu s ním se regeneruje také naše pokožka. A pokud jí k tomu poskytneme veškerý komfort a očistíme ji, půjde jí to lépe. Důkladným odlíčením veškerého make-upu také předcházíme tvorbě vrásek. Řasenka, která na řasách zůstává příliš dlouho, je může polámat, nebo způsobit jejich častější vypadávání. Neodlíčený make-up pak zase ucpává póry, což může vést až k zanícení. Odličování je naprostý základ v péči o pleť, správný postup ale souvisí s typem naší pleti.

Odličování citlivé pleti není věda

Senzitivní plet je během dne velmi namáhaná. Je proto potřeba jí věnovat speciální péči i při odličování. Kosmetika z řady Sensibio byla navržena přesně pro potřeby citlivé pokožky, nedráždí ji a pomáhá zklidnit její projevy. Pro odlíčení naneste na navlhčenou pleť Sensibio Gel Moussant, napěňte, důkladně opláchněte a jemně osušte. Gel má vynikající oční i kožní toleranci a díky svému složení snižuje citlivost pleti. K dočištění a odstranění i těch nejmenších nečistot pak použijte micelární vodu Sensibio H2O. Ta obsahuje vysoce snášenlivé micely, které fungují jako magnet a umí přitáhnout veškeré nečistoty, aniž by pokožku podráždily. Navíc pronikají do hloubky a čistí i spodní vrstvy pokožky. Zklidněná a důkladně očištěná pleť je tak připravená na regeneraci během spánku. A pokud únavou padnete přímo do postele a na odličování už nemáte sílu, doporučujeme mít na nočním stolku micelární ubrousky, se kterými se zvládnete odlíčit doslova během chvilky. Naopak ráno je potřeba pleť očistit od odumřelých kožních buněk a mazu, který se na pokožce vytvořil během noci. K tomu také perfektně pomůže citlivá micelární voda.

produkty pro odlíčení

Micelární vody jsou díky svému složení nejlepším pomocníkem při odličování, ale i zde platí, že je potřeba vybírat konkrétní produkt dle typu vaší pokožky. Ze smíšené až mastné pleti odstraňujeme každý večer kromě make-upu a nečistot také velké množství kožního mazu. Musíme si dát ale pozor na to, abychom pleť příliš nevysušili. To by vyvolalo reakci kůže, která by na obranu před vysoušením začala produkovat ještě více mazu a přesně to nechceme. Micelární voda Sébium H2O je první micelární vodou na trhu, která je určena přímo pro potřeby mastné pleti. Omezuje sekreci kožního mazu, reguluje jeho kvalitu a zabraňuje ucpávání pórů.

Suchá či dehydratovaná pokožka je na pohled mdlá, objevují se pocity pnutí, nebo drobné šupinky. Takové pleti je potřeba dodat hydrataci i během odličování. To umí micelární voda Hydrabio H2O, která stimuluje produkci aquaporinů, vodních kanálků, které jsou zodpovědné za hydrataci pokožky a pomáhá tak udržovat přirozenou vlhkost. Spolu s micelární vodou můžete k odlíčení použít také Hydrabio Mléko, které pokožku ještě více zvláční a udrží ji dlouhodobě hydratovanou.

Produkty Bioderma pro citlivou pleť si můžete koupit online na e-shopech a také v lékárnách.

Produkt pro každodenní hygienu s oplachováním

Citlivá pokožka

D.A.F. Patent

Sensibio Gel moussant

(5 recenzí)

Zklidňující micelární čisticí gel, který zesiluje přirozenou hydrataci pleti.

Pro koho?

Dospělí, Dospívající

Produkt pro každodenní hygienu bez oplachování

Citlivá pokožka Normální pleť

Micelární technologie

Sensibio H2O

(6 recenzí)

Originální zklidňující micelární voda, která čistí a respektuje kožní bariéru

Pro koho?

Dospělí, Dospívající

Produkt pro každodenní hygienu bez oplachování

Citlivá pokožka Normální až smíšená pokožka

Micelární technologie

Sensibio H2O Micelární ubrousky

(Napište první recenzi)

Čisticí a zklidňující ubrousky vlhčené micelární vodou na citlivou pleť

Pro koho?

Dospělí, Dospívající

Denní péče o pokožku

Citlivá pokožka

Patent Toleridine ™

Sensibio Oční gel-krém

(Napište první recenzi)

Zklidňující a hydratační péče pro citlivé oční okolí.

Pro koho?

Dospělí, Dospívající

Příležitostná cílená péče o pokožku

Citlivá pokožka

Patent Toleridine ™

Sensibio Maska

(1 recenze)

Intenzivní hydratační a zklidňující pleťová maska pro citlivou pleť

Pro koho?

Dospělí, Dospívající