Jak micelárky fungují

Micelární voda je jedinečná proto, že obsahuje drobné částice, takzvané micely. Složení micel je podobné struktuře buněk kůže. Jedná se o shluky molekul, které mají dva póly - hydrofilní a lipofilní. Fungují podobně jako magnet a umí přitáhnout veškeré nečistoty, které se nám na pokožce usazují během dne. Díky hydrofilní složce absorbují prach a jiné nečistoty rozpuštěné ve vodě. Lipofilní část se pak postará o odstranění kožního mazu, odumřelých buněk či voděodolného makeupu. Micelární voda Sensibio H2O využívá micel s vysokou snášenlivostí, které pleť bezchybně odlíčí bez toho, aby ji podráždily. Sensibio H2O je možné použít na všechny typy pleti, včetně té citlivé.

 

Vysušuje micelární voda pleť? 

Odpověď na otázku může být ano i ne. Vždy totiž záleží na tom, jaká byla využita technologie při výrobě a jaké je její složení. Některé odličovací produkty mohou obsahovat dráždivé látky jako surfaktanty či alkohol nebo mohou mít vysoké pH, které vede k vysoušení pokožky a jejímu podráždění. Naši pleť ale může vysoušet paradoxně i samotná voda. Mikrobi a částice obsažené v tvrdé vodě narušují přirozený hydrolipidický film a pleť dehydratují.

odlíčení micelární vodou

Správně zvolená micelární voda pleť nevysušuje. Pokud chcete vysušení předejít, volte micelární vodu obsahující fosfolipidy. Ty obnovují ochrannou vrstvu kůže, kterou tvrdá kohoutková voda narušuje. Pleťové micelární vody Sensibio, Hydrabio a Sébium fosfolipidy obsahují a zabraňují tak vysoušení pleti.

Citlivá pleť - Sensibio H2O

Po vodě Sensibio H2O sáhněte, pokud je vaše pleť zvlášť citlivá. Tento typ pleti má více než polovina lidí, o vlastnostech citlivé pleti jsme nedávno na našem blogu psali. Micelární voda Sensibio H2O je vyrobena z vysoce čisté farmaceutické vody, má schopnost proniknout do hloubky a čistit spodní vrstvy pokožky. Obsahuje také zklidňující látky, okurkový extrakt a zlatou řasu, která brání zarudnutí. Naopak jsme ji pečlivě zbavili všech  endotoxinů, které mohou pleť dráždit.Tato kombinace vlastností z naší nejoblíbenější micelární vody dělá ideálního pomocníka pro péči o citlivou pleť. Zajímá vás více informací o citlivé pleti a účincích micelární vody? Navštivte naši stránku sensibio-h2o.cz, kde najdete také soutěž o micelární vodu na 5 let zdarma a další ceny.

 

Suchá pleť - Hydrabio H2O

Pokud je vaše pleť velmi suchá či dehydratovaná, sáhněte po micelární vodě Hydrabio H2O. Oproti Sensibio H2O je totiž navíc doplněna o hydratační složky.

micelární vody

Jestliže bojujete s mastnou pletí se sklonem k akné, je pro vás Sébium H2O jasná volba. Reguluje totiž produkci kožního mazu a zabraňuje vzniku pórů, aniž by pokožku vysušovala (podobně jako Hydrabio).

Micelární vodu doporučujeme používat vždy ráno a večer, kdy je z pleti potřeba nejen odstranit veškerý makeup, ale také prach a nečistoty. A pokud si stále nejste jisti typem své pokožky, podívejte se do sekce Vaše pleť, kde najdete více informací.

Produkty Bioderma pro citlivou pleť si můžete koupit online na e-shopech a také v lékárnách.

Produkt pro každodenní hygienu bez oplachování

Citlivá pokožka Normální pleť

Micelární technologie

Sensibio H2O

(6 recenzí)

Originální zklidňující micelární voda, která čistí a respektuje kožní bariéru

Pro koho?

Dospělí, Dospívající

Fotografie produktu BIODERMA, Pigmentbio H2O 250 ml, micelární voda pro pleť s pigmentovými skvrnami

Produkt pro každodenní hygienu bez oplachování

Pokožka s nadměrnou pigmentací

Patentovaná kombinace aktivních složek

Pigmentbio H2O

(Napište první recenzi)

Důkladně čistí a zároveň působí proti
skvrnám a zabezpečuje zesvětlení pleti. Velmi dobrá snášenlivost.

Pro koho?

Dospělí

Fotografie produktu BIODERMA, Sébium H2O 500 ml, micelární voda pro pleť se sklonem k akné

Produkt pro každodenní hygienu bez oplachování

Smíšená až mastná pokožka Pokožka se sklonem k akné

Micelární technologie

Sébium H2O

(2 recenze)

Dermatologická čisticí micelární voda. Čistí a respektuje rovnováhu pleti

Pro koho?

Dospělí, Dospívající

Produkt pro každodenní hygienu bez oplachování

Dehydratovaná citlivá pokožka

Patent Aquagenium ™

Hydrabio H2O

(Napište první recenzi)

Ikonická micelární voda. Hydratuje a respektuje rovnováhu pleti

Pro koho?

Dospělí, Dospívající