Naším cílem je vždy respektovat Vaši pokožku a to znamená výzkum, vývoj a nabídku produktů, které pečují o Vaši pokožku a jsou citlivé k jejím potřebám.

Pokud chcete pokožku chránit a kvalitně o ni pečovat, dodržujte tato základní doporučení:

  • Vyhýbejte se používání dráždivých a nekvalitních přípravků (obsahující přidané vůně nebo konzervační látky, případně další látky nešetrné k Vaší pleti)

  • Doporučujeme omezit počet používaných kosmetických přípravků – příliš mnoho čistících prostředků, zejména agresivních produktů, je často stejně škodlivé jako vůbec žádné čištění

  • Vyvarujte se agresivních kosmetických procedur, jako je nešetrné čištění nebo nevhodný peeling

  • Pokožku nevystavujte nadměrnému slunečnímu záření nebo chladu

  • Po umytí pleť ručníkem nedrhněte, naopak s ní zacházejte s maximální šetrností

  • Denně pak na pleť nanášejte neparfemovaný krém, který je maximálně citlivý k pokožce a neobsahuje konzervační látky, a který je zároveň určen k zabránění tvorby zánětů kůže

  • Týdně pak aplikujte masku, která pleť zklidní

  • Pro komplexní čištění pleti používejte kvalitní micelární vodu, která pleť čistí, aniž by narušovala přirozenou ochrannou vrstvu pleti

Pouhé opláchnutí obličeje nestačí, protože voda sama o sobě nemůže pleť očistit od nečistot, které se denně na pokožce nashromáždí. Aby mohly micelární vody pokožku kompletně očistit, obsahují tzv. povrchově aktivní látky. Některé z nich nebo jejich nadměrné množství v produktech však může pleti škodit.

Všechny naše micelární vody včetně Sensibio H2O obsahují pouze jednu povrchově aktivní látku (ester glycerolu), která je jemná k pokožce, protože je inspirována látkami, které jsou přirozeně v kůži obsaženy. K čištění Vaší pleti tak dochází šetrnou cestou.

Na to, aby nebylo potřeba micelární vodu po čištění oplachovat je také potřeba, aby obsahovala jenom tu nejkvalitnější vodu a nejšetrnější látky. Tvrdá voda obsahuje mikroby a částice, které narušují přirozený ochranný film pokožky a pleť dehydratují. Proto je základem micelární vody Sensibio H2O vysoce čištěná, devětkrát filtrovaná voda farmaceutické kvality a čistí tak pouze od toho, co pokožku oslabuje.

Bioderma v kombinaci s přírodními cukry tvoří základ odolnosti pleti vůči vnějším vlivům. I proto ji můžete používat denně. Díky hloubkovému čištění naopak pomáhá vstřebání krému, který můžete po dočištění nanést. Je vytvořena tak, aby respektovala potřeby i té nejcitlivější pleti. Díky tomu pleť nevysušuje a není třeba ji po použití smývat.

Poradíme Vám i s výběrem micelární vody podle Vašeho typu pleti.

Pokud potřebujete poradit s tím, jaký typ pleti máte, můžete se podívat na náš web nebo navštivte dermatologa – odborník Vás vyšetří a otestuje, aby tak vyloučil možnost růžovky, ekzému nebo seboroické dermatitidy. Tyto kožní onemocnění mohou vyvolat přecitlivělost kůže a vyžadují speciální léčbu.

řada Sensibio

Šetrná a kvalitní péče: rituál s Biodermou

Bioderma pro potřeby citlivé pleti vyvinula řadu Sensibio, která pokožku nedráždí a díky svému složení a použité technologii naopak přispívá k snížení její citlivosti. Pro každodenní odlíčení doporučujeme micelární vodu Sensibio H2O, která nejenže zabraňuje podráždění kůže, ale zároveň chrání hydrolipidický film a tvoří základ odolnosti před nepříznivými vlivy, které na pokožku působí. Projevy senzitivní pleti pak umí zklidnit hydratační krém pro citlivou pokožku Sensibio Light, který zvyšuje práh tolerance a zároveň pokožku hydratuje. Může být použit také jako báze pod make-up. Péči můžete doplnit také uklidňující a hydratační maskou, která posiluje odolnost pleti a působí protizánětlivě. Pro ošetření očního okolí doporučujeme oční gel-krém - obsažený kofein napomáhá snižování otoků, kyselina hyaluronová zabraňuje vzniku mimických vrásek.

Produkty Bioderma pro citlivou pleť si můžete koupit online na e-shopech a také v lékárnách.

Produkt pro každodenní hygienu bez oplachování

Citlivá pokožka Normální pleť

Micelární technologie

Sensibio H2O

(6 recenzí)

Originální zklidňující micelární voda, která čistí a respektuje kožní bariéru

Pro koho?

Dospělí, Dospívající

Produkt pro každodenní hygienu s oplachováním

Citlivá pokožka

D.A.F. Patent

Sensibio Gel moussant

(5 recenzí)

Zklidňující micelární čisticí gel, který zesiluje přirozenou hydrataci pleti.

Pro koho?

Dospělí, Dospívající

Denní péče o pokožku

Citlivá pokožka

Patent Toleridine ™

Sensibio Oční gel-krém

(Napište první recenzi)

Zklidňující a hydratační péče pro citlivé oční okolí.

Pro koho?

Dospělí, Dospívající

Příležitostná cílená péče o pokožku

Citlivá pokožka

Patent Toleridine ™

Sensibio Maska

(1 recenze)

Intenzivní hydratační a zklidňující pleťová maska pro citlivou pleť

Pro koho?

Dospělí, Dospívající