Jak micelárky fungují

Micelární voda je jedinečná proto, že obsahuje drobné částice, takzvané micely. Složení micel je podobné struktuře buněk kůže. Jedná se o shluky molekul, které mají dva póly - hydrofilní a lipofilní. Fungují podobně jako magnet a umí přitáhnout veškeré nečistoty, které se nám na pokožce usazují během dne. Díky hydrofilní složce absorbují prach a jiné nečistoty rozpuštěné ve vodě. Lipofilní část se pak postará o odstranění kožního mazu, odumřelých buněk či voděodolného makeupu. Micelární voda Sensibio H2O využívá micel s vysokou snášenlivostí, které pleť bezchybně odlíčí bez toho, aby ji podráždily. Sensibio H2O je možné použít na všechny typy pleti, včetně té citlivé.

 

Vysušuje micelární voda pleť? 

Odpověď na otázku může být ano i ne. Vždy totiž záleží na tom, jaká byla využita technologie při výrobě a jaké je její složení. Některé odličovací produkty mohou obsahovat dráždivé látky jako surfaktanty či alkohol nebo mohou mít vysoké pH, které vede k vysoušení pokožky a jejímu podráždění. Naši pleť ale může vysoušet paradoxně i samotná voda. Mikrobi a částice obsažené v tvrdé vodě narušují přirozený hydrolipidický film a pleť dehydratují.

 

Jak tedy správně zvolit?

Správně zvolená micelární voda pleť nevysušuje. Pokud chcete vysušení předejít, volte micelární vodu obsahující fosfolipidy. Ty obnovují ochrannou vrstvu kůže, kterou tvrdá kohoutková voda narušuje. Pleťové micelární vody Sensibio, Hydrabio a Sébium fosfolipidy obsahují a zabraňují tak vysoušení pleti.

Citlivá pleť - Sensibio H2O

Po vodě Sensibio H2O sáhněte, pokud je vaše pleť zvlášť citlivá. Tento typ pleti má více než polovina lidí, o vlastnostech citlivé pleti jsme nedávno na našem blogu psali. Micelární voda Sensibio H2O je vyrobena z vysoce čisté farmaceutické vody, má schopnost proniknout do hloubky a čistit spodní vrstvy pokožky. Obsahuje také zklidňující látky, okurkový extrakt a zlatou řasu, která brání zarudnutí. Naopak jsme ji pečlivě zbavili všech  endotoxinů, které mohou pleť dráždit.Tato kombinace vlastností z naší nejoblíbenější micelární vody dělá ideálního pomocníka pro péči o citlivou pleť. Zajímá vás více informací o citlivé pleti a účincích micelární vody? Navštivte naši stránku sensibio-h2o.cz, kde najdete také soutěž o micelární vodu na 5 let zdarma a další ceny.

 

Suchá pleť - Hydrabio H2O

Pokud je vaše pleť velmi suchá či dehydratovaná, sáhněte po micelární vodě Hydrabio H2O. Oproti Sensibio H2O je totiž navíc doplněna o hydratační složky.

 

Smíšená a mastná pleť - Sébium H2O

Jestliže bojujete s mastnou pletí se sklonem k akné, je pro vás Sébium H2O jasná volba. Reguluje totiž produkci kožního mazu a zabraňuje vzniku pórů, aniž by pokožku vysušovala (podobně jako Hydrabio).

Micelární vodu doporučujeme používat vždy ráno a večer, kdy je z pleti potřeba nejen odstranit veškerý makeup, ale také prach a nečistoty. A pokud si stále nejste jisti typem své pokožky, podívejte se do sekce Vaše pleť, kde najdete více informací.

Produkty Bioderma pro citlivou pleť si můžete koupit online na e-shopech a také v lékárnách.

 • Fotografie produktu BIODERMA, Sensibio H2O 500 ml, micelární voda pro citlivou pleť
 • Produkt pro každodenní hygienu bez oplachování

  Citlivá pokožka Normální až smíšená pokožka

  Micelární technologie

  Sensibio H2O

  Originální micelární voda na citlivou pleť
  odstraňující make-up.

  Pro koho?

  Dospělí, Dospívající

 • Fotografie produktu BIODERMA, Pigmentbio H2O 250 ml, micelární voda pro pleť s pigmentovými skvrnami
 • Produkt pro každodenní hygienu bez oplachování

  Pokožka s nadměrnou pigmentací

  Patentovaná kombinace aktivních složek

  Pigmentbio H2O

  Důkladně čistí a zároveň působí proti
  skvrnám a zabezpečuje zesvětlení pleti. Velmi dobrá snášenlivost.

  Pro koho?

  Dospělí

 • Fotografie produktu BIODERMA, Sébium H2O 500 ml, micelární voda pro pleť se sklonem k akné
 • Produkt pro každodenní hygienu bez oplachování

  Smíšená až mastná pokožka

  Micelární technologie

  Sébium H2O

  Čisticí micelární voda na mastnou a aknózní pleť.

  Pro koho?

  Dospělí, Dospívající

 • Fotografie produktu BIODERMA, Hydrabio H2O 500 ml, micelární voda pro dehydratovanou pleť
 • Produkt pro každodenní hygienu bez oplachování

  Dehydratovaná citlivá pokožka

  Patent Aquagenium

  Hydrabio H2O

  Dermatologická micelární voda čistí, odličuje a hydratuje.

  Pro koho?

  Dospělí, Dospívající