Allez au contenu Allez à la navigation

01 Únor 2019

Vyrážíte na hory? Nezapomeňte na hydrataci pokožky

Jak Pečovat o suchou
pokožku na horách?

Vyrážíte strávit jarní prázdniny na horách a aktivním odpočinkem nabrat síly? Nezapomeňte se během dovolené postarat také o vaši pokožku. V jiných nadmořských výškách totiž platí jiná pravidla a i v mrazivém počasí se můžete snadno spálit. Kůže navíc vlivem chladu a nízké vlhkosti vzduchu snadněji vysychá, před pobytem na horách i během něj ji proto dostatečně promazávejte hydratačními krémy. Co dalšího si nezapomenout doma? Přinášíme vám několik tipů na to, co si s sebou sbalit na hory, aby byla vaše pokožka v maximálním pohodlí.

Pozor na ostré slunce

Pokud si jedete užít zimní radovánky do hor, měli byste si dát pozor na ostré slunce a chránit svou kůži opalovacím krémem s vysokým SPF faktorem. Slunce na horách může být totiž zrádné. Nejen, že jste mu ve vyšších nadmořských výškách blíže, až 80 % slunečních paprsků se odráží od sněhu. Chránit byste si měli především obličej, který je při zimních sportech vystaven nejvíce. Pokožka na obličeji má tendenci být v zimě více suchá a tím také náchylnější ke spálení. Photoderm MAX Aquafluid SPF 50+ je opalovací krém určený speciálně na obličej a můžete jej použít na všechny typy pleti. Díky vysokému SPF faktoru ochrání pokožku, která je vystavená intenzivnímu slunění. Při aplikaci opalovacího krému si určitě nezapomeňte namazat také na uši a rty. Ty totiž obsahují jen tenkou vrstvu kůže a jsou velmi náchylné ke spáleninám od slunce. Rty můžou vlivem mrazivého počasí vysychat a popraskat. Na rty proto doporučujme použít také zvláčňující balzám nebo tyčinku, která citlivým rozpraskaným rtům ihned uleví a díky obsaženému bambuckému máslu oslabené rty regeneruje.

Suchou pleť hydratujte

Pobyt na horách může být nápor pro vaši pokožku. V chladném počasí totiž může vysychat, i přestože běžně suchá není. V zimě se na kůži tvoří méně mazu, a proto se z kůže vypařuje voda mnohem rychleji. Na neošetřené pokožce tak můžete pociťovat pnutí, suchost, dokonce se mohou vytvářet drobné prasklinky. Aby k tomuto nedocházelo, je potřeba kůži před i během pobytu na horách dostatečně hydratovat. Nejvíce vystavená chladu bývá v zimě oblast obličeje a rukou. O dlouhodobou hydrataci se postará krém na tvář Atoderm Nutritive. Obsahuje aktivní látky, extrakt z avokáda a bambucké máslo, které pokožku vysoce vyživují, regenerují a mají také zklidňující vlastnosti. Abyste obnovili rovnováhu vody v pokožce, používejte jej ráno i večer, stačí jej nanést na očištěnou a šetrně vysušenou pokožku obličeje. Díky své nemastné krémové textuře je vhodný jako podkladová báze a pleti navrací její původní komfort a pružnost.

Udržujte i přirozenou vlhkost pokožky

O pokožku rukou se postará Atoderm krém na ruce a nehty. Umí předcházet suchosti, regenerovat dehydratovanou pokožku a díky své struktuře nezanechává mastný film. Stačí jej jemně vmasírovat do čistých rukou a opakovat tak často, jak jen je potřeba. Naše pokožka potřebuje v zimě především zvláčnit, neměli bychom proto používat takové kosmetické produkty, které ji zbavují přirozené vlhkosti. Naopak bychom měli volit ty, které pomáhají k obnově jejího přirozeného filtru, díky kterému v pokožce zůstává voda. Pleť pak bude pružná zářivá a na dotyk hebká i v mrazivých dnech.

Produkty Bioderma pro suchou a atopickou pleť si můžete koupit online ne-shopech a také v lékárnách.