Allez au contenu Allez à la navigation

31 Květen 2018

Užijte si léto na maximum i s dětmi

4 tipy, jak si užít léto s dětmi

Čas prázdnin je ideální období na příjemné chvíle s rodinou. Buďte spolu, hrajte si, užívejte si slunečné dny, prima zábavu a naplánujte si výlety za dobrodružstvím. Udělejte si zkrátka takové léto, na které jen tak nezapomenete.  

Pozorujte přírodu
Ať už se v létě vypravíte na dovolenou k moři, na výšlap do hor, nebo třeba na procházku do lesa, pokaždé to bude mít své kouzlo. Ukažte dětem zázraky přírody, povídejte si o nich, stavte lesní domečky, hrady z písku, nebo si zahrajte stopovanou. Vysvětlete jim i to, jak na přírodu i nás samotné působí slunce - že je zdrojem života na zemi, dává nám energii i dobrou náladu, ale že jsou i chvíle, kdy je hodně silné a je třeba se před ním chránit.

Buďte vzorem
Děti se odjakživa nejlépe učí příkladem, takže když po nich něco vyžadujeme, měli bychom se tím sami řídit, i když jde třeba o ne úplně oblíbenou činnost. V létě to může být třeba mazání opalovacího krému. To je vždycky doba, než své potomky natřete a vyrazíte konečně ven! Nezapomeňte ani sami na sebe a zkuste společné mazání proměnit v hru - ty natřeš mě, já natřu tebe. A když si k tomu vezmete dětský opalovák s nějakou zajímavou texturou, třeba Photoderm KID sprej nebo hravou pěnu Photoderm KID, nakonec se z toho může stát i docela fajn zábava. A vás rodiče může navíc těšit, že dáváte svým dětem to nejlepší. Tihle krémoví ochránci mají totiž nejen vysokou ochranu, která odolá slané i sladké vodě a snadno se roztírá, ale chrání kůži až na úrovni buněk a jejich DNA. Není proto divu, že jsou doporučovány i odborníky. 

Zpomalte
Tou nejlepší investicí do vašich dětí je váš čas. Zkuste aspoň trochu zpomalit, nedůležité záležitosti hodit za hlavu a dělat jen to, co bude bavit celou rodinu. Máte chuť občas nedělat vůbec nic? Tak jen do toho! Umění odpočívat je v dnešní rychlé době víc než důležité. Naučíte to přirozeným způsobem i vaše děti, třeba zrovna v době letní siesty, kdy je dobré schovat se do stínu, odpočívat, povídat si, číst si, nebo jen tak lenošit. Sport, koupání, hry a jiné letní radovánky si skvěle užijete i v době, kdy to venku tolik nepálí.

Informujte se
Pro svoje děti chceme to bez pochyby to nejlepší. Chceme mít jistotu, že jsou v bezpečí a že je o ně dobře postaráno a proto je pochopitelné, že v letním období věnujeme zvýšenou pozornost i výběru ochranného krému proti UV záření jak pro nás dospělé, tak pro naše nejmenší. V každém případě by se měl dobře nanášet, mít kvalitní voděodolné bezpečné složení a vysoký ochranný faktor, ideálně padesátku. Někteří rodiče se sice obávají, že takto vysoká hodnota SPF může v těle ovlivnit hladinu důležitého vitamínu D, ale je to zbytečné. Několik vědeckých studií potvrdilo, že používání opalováků nemá na tvorbu vitamínu D žádný vliv, navíc dle odborníků stačí pouze 15 minut na denním světle pro jeho optimální tvorbu. Máte-li doma miminko, přímému slunci ho vůbec nevystavujte. Kůže si každou spáleninu z dětství pamatuje a v dospělosti může znamenat zvýšené riziko kožního onemocnění. Vsaďte na jistotu a vyzkoušejte třeba Photoderm Mineral, ten je dokonce vhodný i pro kojence až do tří let věku a je bez chemických filtrů, pro starší děti je zase jako stvořené Photoderm Kid Mléko s modrým zabarvením, díky němuž máte 100% jistotu, že jsme vašeho broučka správně namazali. S takovou ochranou si můžete užít sluníčko, léto a prázdniny se svými nejbližšími bez obav a starostí.

Vice informací o tom, jak si užít léto naleznete zde.Produkty Bioderma Photoderm Kids zakoupíte na e-shopu