Allez au contenu Allez à la navigation

20 Listopad 2018

Poradíme, jak hydratovat suchou a atopickou pokožku

ZImní výbava
pro suchou pokožku

Připravujeme se na období, kdy budou teploty klesat hluboko pod nulu. S přicházející zimou vytahujeme šály, čepice a zimní bundy, které naše tělo ochrání a uchová v teple. Pod všemi těmi vrstvami oblečení se ale může skrývat pokožka, která je velmi suchá a kontakt se svetrem či rukavicemi může způsobovat svědění a nepříjemný pocit suchosti ještě zdůraznit. Máme pro vás několik rad, jak na zimu připravit suchou nebo atopickou pokožku, aby byla hydratovaná i v třeskutých mrazech. Stačí ji dopřát dostatečnou hydrataci pomocí zvláčňujících krémů, které ochrání kůži před atopickým ekzémem i zimou.

Příliš křehká pokožka

Pokud je pokožka příliš suchá, vytvářejí se v ní jemné trhlinky, přes které se dostávají cizí dráždivé látky do kůže, což může způsobit podráždění. Může jít o pyly, prach, roztoče, ale i o různé druhy kosmetiky či kovy. Aby pokožka nebyla suchá a trhlinky se nevytvářely, je potřeba jí dostatečně hydratovat a pravidelně promazávat. Bioderma proto pro potřeby lidí se suchou pokožkou vytvořila vysoce hydratující krém Atoderm Crème parfumée, který zaručuje o 80 % více hydratovanou pokožku již po prvním použití.

Hydratovat a promazat

Atoderm Crème parfumée posiluje hydrataci pokožky tím, že stimuluje produkci kyseliny hyaluronové. Ta funguje jako zásobník vody a vyrovnává jemné trhlinky v kůži, čímž zabraňuje vnikání cizích částic do kůže. Účinek kyseliny hyaluronové pak podporuje v krému obsažený komplex Skin ProtectTM, který doplňuje lipidy a posiluje tak kožní bariéru po celý den. Pokožka tak má zaručenou dlouhodobou ochranu před vnikáním cizích částic, alergenů a jiných dráždivých látek, což eliminuje možné alergické reakce a předchází suchosti a svědění. Krém je navíc nově dostupný také s příjemnou parfemací, takže jej rádi zařadíte do svého každodenního rituálu. Je vhodný pro normální i suchou a citlivou pokožku, neobsahuje totiž parabeny, je nekomedogenní a hypoalergenní.


Atopická pokožka potřebuje speciální péči

Atopie je vrozená dispozice kůže k zánětlivé reakci a nedá se úplně vyléčit. Nejčastěji se objevuje u dětí, ale může přetrvávat, nebo se objevit i v dospělosti. Pomocí správné péče je možné udržet atopii ve fázi klidu. Atopický ekzém nejvíce zhoršuje suchost pokožky, kůži je potřeba proto udržovat hydratovanou a několikrát denně ji promazávat zvláčňujícími krémy. Ideální jsou dlouhotrvající hydratační krémy, které na pokožce obnoví hydrolipidický film. Kožní bariéru trvale obnovuje krém Atoderm Intensive Baume, díky obsaženému komplexu LipigeniumTM vyrobeného z biolipidů, které jsou přirozeně přítomné v epidermis. Suché až atopické pokožce nesvědčí častý kontakt s vodou, s mýdlem či saponátem, pečlivě vybírejte také prací prášky a aviváže. Vážnější formy ekzému je potřeba vždy konzultovat s dermatologem, který vám doporučí individuální léčbu. Nejčastěji se předepisují antihistaminika proti svědění pokožky a kortikosteroidy, nebo topické imunomodulátory, které zabraňují zánětu.

Produkty Bioderma pro suchou a atopickou pleť si můžete koupit online na e-shopech a také v lékárnách.