Allez au contenu Allez à la navigation

11 Únor 2019

Otevíráme velmi citlivé téma. Týká se i vás?

Otevíráme velmi citlivé téma
Týká se i vás?

Pokud vaše pokožka reaguje zvýšeně na podněty, které by normální pleť nechaly klidnou (například změna počasí, smog či nedostatek spánku), pravděpodobně máte citlivou pleť. Senzitivní pokožka se může vyskytnout kdykoliv během života kdekoliv na těle, nejčastěji však postihuje ženy do 35 let, převážně v oblasti obličeje. Podle průzkumů má citlivou pokožku téměř 60 % populace, jedná se tak o velmi rozšířenou diagnózu, kterou ovlivňuje prostředí, ve kterém žijeme, náš životní styl, ale také další faktory, jako věk, pohlaví nebo fototyp. Jak se citlivá pokožka projevuje? A existuje řešení, které by senzitivní pleť vyřešilo jednou pro vždy?

Proč je moje pokožka citlivá a jak se to projevuje?

Senzitivitu pleti ovlivňuje mnoho faktorů, můžeme je rozdělit na vnitřní a vnější. Mezi vnitřní faktory patří stres či nedostatek spánku, pokožku mohou oslabit i vnější okolnosti, mezi které řadíme pobyt v zakouřeném prostředí, smog z aut, změny počasí nebo nevhodná agresivní kosmetika. To vše narušuje přirozenou ochrannou vrstvu naší pokožky. Pokud je tato ochranná bariéra narušená, je naše kůže náchylnější k vnikání různých škodlivých látek, které způsobují nepříjemné pocity svědění, pnutí či ztrátu barvy. Na senzitivitu mají ale také vliv faktory, které nemůžeme nijak ovlivnit – náš věk, pohlaví nebo typ pleti. Citlivá kůže se nejčastěji projevuje viditelnými příznaky jako tvorba šupinek, zarudnutí či vyrážka. Není to ale pravidlo. Někteří lidé vnímají nepříjemné pocity pnutí, svědění a někdy i pálení bez vnějších projevů. Citlivá pokožka tedy nemusí být zarudlá.

Citlivou pleť má více než polovina lidí

Bioderma se rozhodla zmapovat výskyt citlivé pokožky a najít na tento kožní problém řešení. Ve spolupráci s profesorem Laurentem Miserym proto udělala rozsáhlou observační a epidemiologickou studii (tzv. projekt BOSS – Burden of Sensitive Skin Project), která mapuje výskyt citlivé pokožky ve francouzské populaci. Studie ukázala, že 59 % lidí považuje svou pleť za velmi citlivou, nebo dost citlivou. Častěji pak senzitivní pleť uváděly ženy (66 %), než muži (51,9 %). Výzkum také ukázal, že citlivá pleť je čím dál vážnějším problémem. Mezi lety 2004 a 2017 totiž vzrostl počet lidí s citlivou pletí o 22 %. Naštěstí však pro něj existuje řešení, a to v dlouhodobé a kvalitní péči o naši pokožku za pomocí kosmetiky určené pro citlivou pokožku.

Řešením je dlouhodobá péče

Senzitivní pokožka se může objevit kdykoliv v průběhu života a její výskyt záleží na mnoha různých faktorech. Pokud chceme problém s citlivou pletí jednou pro vždy vyřešit, je potřeba se zaměřit na dlouhodobou péči o pokožku. K tomu nám pomůže taková kosmetika, která je pro senzitivní pleť určená. Bioderma pro potřeby citlivé pleti vyvinula řadu Sensibio, která pokožku nedráždí a naopak díky svému složení a použité technologii dokáže snižovat její citlivost. Pro každodenní odličování použijte micelární vodu Sensibio H2O. Ta nejenže zabraňuje podráždění kůže, ale zároveň chríní hydrolipidický film a tvoří základ odolnosti před nepříznivými vlivy, které na ni působí. Projevy senzitivní pleti pak umí zklidnit hydratační krém pro citlivou pokožku Sensibio Light, který zvyšuje práh tolerance a zároveň pokožku hydratuje, a který můžete použít také jako bázi pod make-up. Jednou za čas své pleti dopřejte také uklidňující a hydratační masku, která posiluje odolnost pleti a působí protizánětlivě a oční gel-krém, který se hodí i pod make-up a působí proti vráskám.

Produkty Bioderma pro citlivou pleť si můžete koupit online na e-shopech a také v lékárnách.