Allez au contenu Allez à la navigation

30 Prosinec 2018

Jak v zimě pečovat o suchou pokožku

Jak v zimě pečovat
o suchou pokožku

Všimli jste si, že je vaše pokožka v zimních měsících mnohem citlivější, než v létě? V zimě se na pokožce mohou objevit drobné šupinky, kůže ztratí barvu a je nepříjemně napnutá. Navíc je v tomto období náchylnější ke vzniku odřenin. Čím je to způsobeno a jak můžeme pocitům suchosti a podráždění předcházet? Přečtěte si následující tipy, jak v zimě pečovat o suchou pokožku, abyste se cítili příjemně i během těch nejmrazivějších dnů.

Image icon003.jpg

Proč je naše kůže v zimě suchá?

I když vaše pokožka běžně suchá není, v zimních měsících se mohou objevit nepříjemné pocity pnutí a suchosti. Ve vzduchu je totiž méně vlhkosti a kvůli nepříznivým vlivům počasí, jakými jsou zima a mráz, je naše pokožka náchylnější k vysušování. Aby se tělo v zimě zahřálo, snižuje rychlost cirkulace krve v pokožce. Na kůži se také vytváří méně mazu, který běžně brání unikání vody, a ta se proto vypařuje mnohem rychleji. Pokožce nesvědčí ani suchý vzduch z topení a časté teplotní rozdíly. Všechny tyto faktory kůži namáhají a mohou způsobovat podráždění a vytvářet drobné prasklinky. Pokožku je proto potřeba na zimu připravit a během chladných měsíců ji důkladně chránit.

Péče o ruce a obličej

Naše ruce a obličej jsou v zimě vystaveny největší zátěži. Ne vždy nosíme rukavice a pokožka rukou tak dostává zabrat. Na tváři se nám kvůli častým přechodům z tepla do zimy mohou vytvářet červené fleky. Abychom suchou pokožku zvláčnili a předcházeli podráždění a vytváření prasklinek, je potřeba do vrchní vrstvy kůže dodat dostatek vody a zajistit, aby se v pokožce udržela. K tomu nám pomáhají hydratační krémy.

Pokožku rukou můžete dlouhodobě hydratovat krémem na ruce a nehty, který ji zároveň vyživuje. Posiluje biologickou bariéru a přirozený hydrolipidický film a udržuje tak vodu v pokožce. Díky tomu je pokožka jemná a méně napnutá. Během zimy nám často popraskají rty. Ty totiž neobsahují tuk, kterým by se mohly chránit a snadno se vysuší. Suché rty zvláční péče v podobě balzámu tyčinky na rty. Ta obsahuje vysoce výživné bambucké máslo, které oslabené a citlivé rty regeneruje.

Péče o tělo

Během zimy nejsou namáhány jen části těla, které jsou chladu přímo vystaveny, tedy ruce a obličej. Důkladnou péči musíme věnovat také pokožce celého těla, přestože ji v zimě schováváme pod vrstvami oblečení. A i zde platí pravidlo, že základem je kůži promazávat hydratačními krémy. Atoderm Krém a (nově i v parfemované verzi) posiluje kožní bariéru a brání tak vnikání dráždivých látek do pokožky. Navíc obsahuje zvláčňující látky, které v epidermis dokáží vázat vodu a zabraňují tak jejímu odpařování.

V zimě doporučujeme vyměnit dlouhé koupele ve vaně za krátkou sprchu. Voda totiž narušuje přirozený hydrolipidický film a paradoxně pokožku dehydratuje. Při sprchování použijte sprchový olej, který je vhodný pro suchou až velmi suchou pokožku. Zmírňuje pocity pnutí a pokožku zvláčňuje. Pomoci suché pokožce můžeme také stravou. Během zimy doporučujeme jíst potraviny bohaté na tuky, jako například avokádo, ořechy či olivový olej. Naopak přehánět bychom to neměli s alkoholem a kávou, která tělo dehydratuje.

Produkty Bioderma pro suchou a atopickou pleť si můžete koupit online na e-shopech a také v lékárnách.