Allez au contenu Allez à la navigation

31 Prosinec 2018

Jak ochránit dětskou pokožku při zimních radovánkách?

Jak chránit dětskou pokožku

při zimních radovánkách

Jakmile se objeví první sněhové vločky, běží děti nadšeně ven stavět prvního sněhuláka. Často se do sněhových radovánek zaberou natolik, že úplně zapomenou na zimu. Dětská pokožka je ale velmi citlivá a může lehce dojít k jejímu poškození mrazem. Co dělat, abychom naše nejmenší uchránili před zimou v období, kdy se teploty pohybují okolo nuly? Proč se opruzeniny tvoří nejčastěji v zimě, jak jim můžeme předcházet a co dělat, když se objeví? Přečtěte si následující rady a dopřejte vašim dětem tu nejlepší péči.

Image iconpuo5l9vr.jpeg

Příprava dětské pokožky zimu

I zde platí, že štěstí přeje připraveným. Při péči o dětskou pokožku v zimním období nesmíme zapomenout na to nejdůležitější, na přípravu. Stejně jako dětem před pobytem venku nachystáme rukavice, čepice a teplé bundy, měli bychom na zimu připravit také jejich pokožku. Dětská pokožka je tenká a na vnější podněty reaguje citlivěji, než kůže dospělých. Abychom děti dostatečně ochránili před chladem, je důležité jejich pokožku pravidelně promazávat šetrnými krémy určenými speciálně pro dětskou kůži. Sáhněte například pro krém ABCDerm Cold Cream, který je určený právě pro ochranu dětské pokožky v zimě. Kůži dostatečně vyživuje a zároveň ji chrání před nepříznivými vlivy. Obsahuje totiž včelí vosk a olej z meruňkových jader a díky tomu na pokožce vytvoří ochrannou vrstvu. Do pokožky se také snadno vstřebává, není mastný a zaručuje tak maximální pohodlí dítěte. Ideální ochranou pro jemný dětský obličej je speciálně vyvinutý  ABCDerm krém na obličej Cold Cream s meruňkovými jádry a včelím voskem.

Jak na dětské opruzeniny v zimě

K opruzeninám dochází nejčastěji právě v zimě, kdy se kůže pod několika vrstvami zpotí a dojde tak podráždění. Jak je možné opruzeninám předcházet? U dětí, které nosí pleny, doporučujeme vždy při její výměně pokožku opláchnout a důkladně ji otřít bavlněným ubrouskem. Vhodné pro dětskou pokožku jsou například ABCDerm ubrousky vyrobené ze 100% bavlny, napuštěné jemnou micelární vodou. Děťátko často přebalujte a kdykoliv to půjde, nechávejte jej bez pleny, aby nedocházelo k zapařování. Pokud k opruzeninám dojde, kůži ošetřete vhodným reparačním krémem. Ideální je zklidňující krém ABCDerm Change Intensif, který absorbuje přebytečnou vlhkost a snižuje zarudnutí. Zároveň postižené místo hydratuje a vytvoří na pokožce ochranný film, díky kterému předchází tvorbě opruzenin.

Řekněte "ne" suché kůž

V zimním období je pokožka obecně více suchá a náchylnější k podráždění. To platí jak pro naší kůži, tak pro pokožku našich nejmenších. Epidermis u dětí se navíc stále vyvíjí, a proto pokožka absorbuje více látek z okolí. Je tak náchylnější na podráždění, ale i na působení vnějších vlivů, jako je chlad a mráz. Ani žlázy miminek nejsou dostatečně vyvinuty a produkují méně lipidů, které v pozdějším věku vytváří ochranný film bránící ztrátě vody a vnikání mikročástic. Na nedostatečnou tvorbu mazu bychom měli brát ohled i při výběru čistící dětské kosmetiky. Produkty s jemným složením určené pro dětskou péči jsou vyvinuty tak, aby nelikvidovaly velké množství lipidů, a zároveň obsahují látky, které mohou funkci lipidů nahradit. Drobné částice, micely, jsou podobné fosfolipidům buněčných membrán kůže a přirozeně pomáhají při obnově hydrolipidického filmu pokožky. Hydratovaná pokožka se tak nevysušuje, zůstává hebká a pružná a je odolnější vůči chladu.

Produkty Bioderma pro suchou pleť a produkty ABCDerm pro dětskou pokožku si můžete koupit online na e-shopech a také v lékárnách.