Allez au contenu Allez à la navigation

27 Červenec 2017

Jak hydratovat pleť během léta a po opalování

JAK V LÉTĚ HYDRATOVAT PLEŤ A ZÁROVEŇ JI UDRŽET KRÁSNĚ OPÁLENOU?

Pokožka s bronzovým nádechem je krásná. Vyžaduje však i speciální péči. Po každém delším pobytu na slunci potřebuje zvýšenou péči. Vždy je důležité doplnit ztracenou vlhkost a pružnost pokožky. Stejně tak jako tvoří neodmyslitelnou součást naší dovolenkové výbavy krémy na opalování, významné místo by v ní mělo patřit péči po opalování. Zejména byste měli vědět, jak hydratovat svou pleť. 

SUCHÁ NEBO DEHYDRATOVANÁ?

UV záření způsobuje předčasné stárnutí pokožky, vysušuje ji a důsledkem může být zarudnutí kůže, která pálí a na dotek je citlivá a bolestivá. Vaše tvář tak může být hydratovaná dostatečně, avšak pokožka vašeho těla zůstává dehydratovaná a říká si o vodu. Jak tedy hydratovat pleť? Použitím přípravku po opalování hned po osprchování (nejlépe do 5. minut) pokožce navracíte ztracenou hydrataci, uklidníte ji a urychlíte také její regeneraci, případně zabráníte poškození hlubších vrstev pokožky.

EXISTUJE SOUVISLOST MEZI hydratací PO OPALOVÁNÍ A DÉLCE OPÁLENÍ?

Ano. Správná hydratační péče zajistí uchování dlouhodobějšího, rovnoměrného opálení, protože zabrání olupování svrchní vrstvy pokožky. Zamezuje i tvorbě nových vrásek tím, že vyhlazuje vrchní část kůže. Napraví také škody vzniklé sluněním a dokáže účinně zpomalit stárnutí pokožky způsobené UV zářením. Co použít po opalování? Photoderm After Sun představuje uklidňující, hydratační péči o pleť po opalování, která prodlužuje opálení a zároveň chrání kožní buňky. Obsahuje zvláčňující a zklidňující látky, alantoin a ginkgo bilobu, které zklidňují pocit přehřátí, v kombinaci s glycerinem a bambuckým máslem, které pokožku výrazně hydratují. Poskytuje také skutečnou vnitřní (hloubkovou) biologickou ochranu, patent Buněčné BioochranyTM, takže intenzivně chrání i genom vaší pokožky.

JAK SPRÁVNĚ HYDRATOVAT PLEŤ: 5 HYDRATAČNÍCH OMYLŮ V PÉČI O TĚLO A PLEŤ

  1. Pozitivní výsledek přinášejí ty jednodušší ingredience jako například glycerin, xylitol, vazelína, případně extrakt z jablečných jadérek, který podporuje vlastní hydrataci pleti. Ideálním produktem, který splňuje všechna tato kritéria, je Hydrabio Perfecteur SPF 30. Intenzivně a dlouhodobě pleť hydratuje, zabraňuje předčasnému stárnutí tím, že pleť chrání před UV zářením (SPF), překrývá drobné vrásky, skvrny a přináší intenzivní rozjasnění.

  2. Krém zásadně nenanášíme na suchou pleť. Každý hydratační krém by měl být nanesen na jemně vlhkou pleť po důkladném odlíčení, aby v ní zbylou vodu zafixoval. Na důkladné odlíčení může kromě micelární vody posloužit i hydratační odličovací mléko. Hydrabio Mléko je zvlhčující hydratační čistící a odličovací mléko určené k důkladnému čištění pleti. Pleť jemně čistí, odstraňuje make-up z obličeje a očí, zklidňuje a respektuje rovnováhu pokožky. Vaši pleť zanechá čistou, zářící a hloubkově hydratovanou.

  3. Hydratace pleti se sklonem k maštění. Ano, i pleť se sklonem k vytváření akné potřebuje hydrataci. Hydratace urychluje léčení problematické pleti a pomáhá předcházet vzniku jizev.

  4. Příjem tekutin není jediný způsob, jak hydratovat pleť a tělo. Vodu spolu s vitamíny, minerály a enzymy obsahuje také ovoce a zelenina.

  5. Aby byl pitný režim vyvážený, je třeba pít v pravidelných intervalech malé množství tekutiny a to i tehdy, když nemáme žízeň.