Větší zodpovědnost, reálné problémy. Už to není tak, že si ve škole odevzdáš nějaké úkoly, a že se z nich vždycky nějak „vykecáš“. Staráš se o dobrou pověst firmy, a abys odváděl svou práci co nejlépe.  Rozhodně se jedná o více stresující prostředí. Nechci to nějak zveličovat, ale zkouškové pro mě nebylo nějak náročné na psychiku, zatímco nyní mi pleť dává evidentně najevo, že pracovní život ji opravdu dává zabrat.

Jak bys popsala svou pleť a jak se změnila, čím vším sis prošla?  

V podstatě to všechno začalo tak, že jsem neměla problém s akné na tváři, ale na zádech. Potom to přešlo ze zad na dekolt, a to byl pro mě takový malý vykřičník, že bych asi měla navštívit odborníka. Nešla jsem ale hned, ale až se to rozšířilo i na tvář, kde už to bylo opravdu vidět. Jenže kožní lékař mi předepsal jen nějaké masti, které mi nevyhovovaly. Cítila jsem se doslova tak, jako bych si na tvář nanášela sekundové lepidlo, moje pleť nedýchala a necítila jsem se vůbec komfortně. Akné u mě provázela i bolest, nijak se nezlepšovalo, neviděla jsem žádný pokrok. Necítila jsem se uvolněně a sama sebou, řešila jsem jen to, co je teď, že to zase bolí… Nejhorší na tom vše je asi ta bolest, když máte fakt hluboké akné, bolí to, a bolí to i na duši.

Eva následně změnila dermatoložku, která pro ni našla vhodnou léčbu. Ne, to nemá být odstrašující příklad. Někdy si s lékařem jednoduše nesednete. To ale neznamená, že medicínská léčba nefunguje. Nezoufej a neboj se oslovit jiného odborníka ze svého okolí. Ptej se na recenze vašich známých nebo si je vyhledej na internetu. Je důležité najít si lékaře, který bude rozumět nejen potřebám tvojí pleti, ale i tvým preferencím a životnímu stylu.

Po čase se Evě aknózní projevy vrátily, sice méně invazivní a v lehčí formě než předtím. Má smíšený typ pleti s lehčími projevy akné. Nedokonalosti ji však stále dokážou překvapit.

Před pár dny, před tímto rozhovorem, se mi zase něco na tváři objevilo. Pomyslela jsem si, že se toho už asi fakt nikdy nezbavím. Člověk si vždycky řekne, že přes víkend se to určitě nějak zahojí, no a pak přijde pondělí, jdeš ráno do práce, postavíš se před zrcadlo a zase vidíš, že přibyly zase další pupínky.

V časopisech a na internetu najdeš vždycky plno zaručených babských rad, přírodních receptů a triků, jak na akné. Dávej si ale vždy pozor na takové domácí recepty, protože ty obsahují esenciální oleje – nejenže jsou při léčbě akné neefektivní, ale mohou u tebe dokonce vyvolat i alergickou reakci. Obrať se raději na skutečné odborníky a vsaď na #aknerutinu přesně pro tvůj typ pleti.

 • MUDr. Zuzana Rajczyová.

  Základem péče o pleť je důkladná a správně zvolená hygiena. Pokud Eva při čištění a odličování preferuje micelární vody, je pro ni ideální Sébium H2O. Čistí a odličuje bez vysoušení, reguluje tvorbu kožního mazu a není nutné její smývání. O jejich účincích svědčí i fakt, že je nejprodávanější* micelární vodou na mastnou pleť. V případě akné je důležité sáhnout po komplexní péči, jakou je právě Sébium Global. Řeší všechny příčiny vzniku akné a existuje i v tónované verzi. Sébium Global Cover nahradí krém, make-up i korektor v jednom. Mastná pokožka potřebuje také pravidelný přísun vody. Jako noční krém se proto hodí Sébium Hydra, speciálně vyvinutý pro 24-hodinovou hydrataci mastné pleti. Na rozjasnění pleti, odstranění skvrn a jizev po akné je dobré zařadit 3krát ročně měsíční intenzivní kúru s jemným chemickým peelingem na domácí použití Sébium Night Peel. Tato rutina, kterou jsme pro vás vybrali, pomůže Evě regulovat kvalitu kožního mazu a zbavit se tak pupínků, které ji tolik trápí.

  MUDr. Zuzana Rajczyová.

 • Fotografie produktu BIODERMA, Sébium H2O 500 ml, micelární voda pro pleť se sklonem k akné
 • Produkt pro každodenní hygienu bez oplachování

  Smíšená až mastná pokožka

  Micelární technologie

  Sébium H2O

  Čisticí micelární voda na mastnou a aknózní pleť.

  Pro koho?

  Dospělí, Dospívající

 • Fotografie produktu BIODERMA, Sébium Global Cover 30 ml + 2 g, péče o pleť se sklonem k akné
 • Denní péče o pokožku

  Pokožka se sklonem k akné

  Technologie Seborestore

  Sébium Global Cover

  Intenzivní tónovací krém na aknózní pleť. Intenzivně eliminuje a překrývá pupínky a černé tečky.

  Pro koho?

  Dospělí, Dospívající

 • Fotografie produktu BIODERMA, Sébium Hydra 40 ml, rehydratační péče o mastnou pleť
 • Denní péče o pokožku

  Pokožka se sklonem k akné Po dermatologickém ošetření Citlivá a oslabená pokožka s sklonem k akné

  Patent Fluidactiv

  Sébium Hydra

  Hydratační krém na aknózní pleť. Intenzivně hydratuje a vyživuje.

  Pro koho?

  Dospělí, Dospívající

 • Fotografie produktu BIODERMA, Sébium Night Peel 40 ml, noční péče o pleť se sklonem k akné
 • Noční péče o pokožku

  Smíšená až mastná pokožka Pokožka s nedokonalstmi

  Patent Fluidactiv

  Sébium Night peel

  Jemný peeling pro vyhlazení pleti.

  Pro koho?

  Dospělí, Dospívající

  Jaký vliv má životní styl na akné?

  Náš životní styl je důležitým faktorem, který má vliv na kvalitu pleti. Změnou našich zvyků sice nevyřešíme problémy akné, ale můžeme tak přispět ke zlepšení stavu pokožky.

  SPORT

  Eva je aktivní typ člověka. Část její pracovní doby je sedavá, tak se alespoň po práci snaží mít nějakou fyzickou aktivitu. Jejími favority je jóga a horské kolo. Při náročném tréninku se však můžeš i pořádně zapotit. Pocení nám pomáhá přirozeně eliminovat škodlivé látky a vyloučit je skrze pokožku. Všechny fyzické aktivity nám pomáhají nastartovat přirozené čištění organismu přes póry a aktivovat tak mikrocirkulaci. Není však příjemné, když se zapotí mastná pleť. Rychlou pomoc po tréninku poskytne micelární voda Sébium H2O, která smyje všechny nečistoty a nadbytečný kožní maz.

  SLUNCE

  Plavání a procházky ve městě s přáteli nebo pejskem patří k nejoblíbenějším letním aktivitám. Po celý den na tebe dopadají paprsky slunce, které pleť zároveň vysušují. Tento efekt však netrvá věčně, někdy začne pleť produkovat ještě více mazu. Pokožka má často tendenci v létě zesílit, což zabraňuje přirozenému toku kožního mazu. A právě toto jsou důvody, proč se pupínky často zjevují na podzim. Někteří dermatologové proto doporučují používání sluneční ochrany pro lidi s mastnou pletí celoročně.   

  STRES

  I ty máš pocit, že stres může v dnešní době téměř za všechno? Dokáže ovlivnit dokonce i produkci kožního mazu. Tvoje pleť proto ocení všechny aktivity, které ti pomohou tento efekt alespoň trochu zpomalit: jóga, dýchací cvičení, meditace nebo tvůj oblíbený sport. Pro zdravou a rozjasněnou pokožku bys měl spát minimálně 8 hodin denně (ale to už snad opravdu nemusíme zdůrazňovat ;).

   

  STRAVA

  Dej si pozor na tzv. junk-food. Patří sem fast-foody, tvoje oblíbené sladkosti, ale také mléčné produkty (kromě sýru). Nemusíš na ně úplně rezignovat, ale snaž se omezit jejich příjem a najít si cestu k plnohodnotné, výživné stravě. Tvojí pleti prospěje čerstvé ovoce, zelenina, ryby, sója a obilniny, které jsou velmi dobrým zdrojem vitamínu B6 a pomáhají regulovat sébum (kožní maz).

  ZNEČIŠTĚNÉ OVZDUŠÍ

  Dnes už každý ví, že znečištěné ovzduší není dobré pro naše plíce, ani pokožku. Málokdo však ví, že kromě znečištění pokožky způsobují polutanty v ovzduší nerovnováhu mezi „dobrými“ a „zlými“ bakteriemi, které žijí na naší pokožce. Jednoduché čištění micelární vodou Sébium H2O ti pomůže s odstraněním až 93 % mikročástic** pocházejících z ovzduší.

  Zapamatuj si:

  - Akné můžeš mít i v dospělosti. Nikdo však není předurčený k tomu, žít s mastnou či aknózní pletí do konce života. Zajdi za odborníkem a sáhni po vhodné péči, tvoje pleť se ti za to odvděčí.

  - Tvoje pleť může být mastná i bez nedokonalostí. Když ji však zanedbáš, může časem vést k ucpání pórů nebo k tvorbě černých teček.  

  - Platí to i naopak, můžeš mít i pupínky, a to i bez toho, aby byla tvoje pleť mastná. Můžeš mít smíšenou pleť nebo dokonce vysloveně suchá místa na tváři. Každá pleť vyžaduje zvláštní přístup, proto neváhej vyhledat vždy odbornou pomoc.

  Stále se nedokážeš rozhodnout, které produkty jsou pro tebe ty pravé?

  logo_adv

   

  #AKNERUTINA PŘESNĚ PRO TEBE SE SLEVOU 20 %

  Vyzkoušej AcneAdvisor, udělej si krátký test a objev produkty Sébium přesně pro sebe. Navíc na ně získáš slevu 20 %!

   

  Spustit kvíz

  Acne Advisor