Péče o citlivou pleť: i několik malých kroků udělá velký rozdíl

S našimi devíti tipy, jak na péči o citlivou pokožkou, se vyvarujete nepříjemným pocitům, jako je brnění, svědění nebo pálení, které komplikují váš každodenní život. Každý z kroků je jednoduchý a velmi snadno jej lze zařadit do běžného režimu. A pokud se spojí dohromady, mohou mít obrovský vliv na to, jak se vaše pokožka cítí.

Chraňte se před sluncem. UV paprsky mohou u citlivé pokožce vyvolat začervenání. Nejlepším způsobem jak této reakci předejít, je chránit pokožku před sluncem pomocí oblečení, pokrývky hlavy a aplikací opalovacího krému. Zároveň platí, že jedině v důkladném opakování je síla.

Vyhněte se parfémům a vůním. Samotné parfémy i parfemace obsažené v jiných produktech, které mají zvýšit jejich atraktivitu, mohou citlivou pokožku podráždit a způsobit např. svědění nebo zarudnutí. Parfém navíc často může být pouze matoucím označením pro produkt, v kterém se skrývá řada chemických sloučenin. Pokud si nejste jisti, jak bude vaše pokožka reagovat, vyzkoušejte raději výrobek na ruce po dobu jednoho týdne a pozorujte, zda má vaše pokožka na produkt reakci. Nejlepší je samozřejmě vyhnout se silným parfémům nebo výrazně parfémovaným produktům úplně. Výběr produktů bez parfemace je každým dnem jednodušší, protože mnoho firem přechází na strategii, v které chtějí vyjít vstříc všem zákazníkům, tedy i těm s citlivou pletí nebo alergiemi.

Dejte košem cigaretám a alkoholu. Vliv cigaret na celkové zdraví byl již několikrát a obšírně prokázán. Nikotin a další chemické látky obsažené v cigaretách kromě jiného vedou i k předčasnému stárnutí. A právě cigaretový kouř způsobuje oxidační stres, který ve svém důsledku oslabuje kožní bariéru, a dráždivé látky tak mohou snadněji proniknout do těla a vyvolat nepříjemnou reakci.
Alkohol zase může rozšiřovat cévy a způsobovat tak zarudnutí, které může u citlivé pokožky vyvolat další pocity nepohodlí.

Při nákupu oblečení volte čistou bavlnu, a šperky vybírejte jen z pravých kovů. Vlna, a to i ty nejjemnější druhy jako je kašmír a merino, mohou citlivou pokožku dráždit. U 100% bavlny toto riziko nehrozí a navíc umožňuje pokožce dýchat.
Co se týče šperků, čisté zlato a stříbro ve srovnání s komerčními kovy a šperky dráždí citlivou pokožku o poznání méně. Volte tento materiál u náhrdelníků, náramků i náušnic.

Nepoužívejte horkou vodu. Horká nebo studená voda může být pro citlivou pokožku příliš agresivní. Horká voda může dokonce poškodit kožní bariéru. Horká i studená voda může způsobit dočasné zarudnutí, podobně jako náhlá změna teploty při chození ven a dovnitř. Používáním teplé nebo vlažné vody, která je co nejblíže tělesné teplotě, udržujete citlivou pokožku ve známém prostředí a nedochází tak k jejímu podráždění. Vyhněte se hrubému tření při mytí rukou nebo celého těla a volte jemný čisticí produkt, například micelární vodu přizpůsobenou citlivé pleti.

Používejte bezpečné produkty s vysokou tolerancí, které jsou účinné a přizpůsobené potřebám vaší pleti. Při líčení a péči o pleť potřebuje vaše pleť produkty, které respektují její prostředí a biologii. Příliš agresivní produkty, které nejsou přizpůsobeny vaší citlivé pleti, mohou reakce vaší pleti ještě zhoršit. Pokud vaše pleť reaguje na vybraný produkt špatně, je lepší jej vyměnit za ten vhodný pro vaší pleť, než si říkat, že si na něj vaše pleť prostě musí zvyknout.

Poraďte se s odborníkem, který vám pomůže s úpravou životního stylu. Pokud máte pocit, že už jste vyzkoušeli vše, každý další výrobek akorát vyvolává další reakce vaší pleti nebo pokud se jednoduše cítíte zahlceni, protože jste na řešení sami, neváhejte se poradit s dermatologem. Právě jeho pochopení vám poskytne úlevu a jeho zkušenosti pomoc, kterou potřebujete, abyste konečně získali zpět kontrolu nad svou citlivou pokožkou.

Pokud je to možné, noste bavlněnou roušku. Lidé s citlivou pletí jsou náchylní k výraznější reakci v důsledku používání roušek. Běžně dostupné masky mohou způsobit pocity svědění, suchosti kůže a zarudnutí. Přes masku totiž nepronikne žádné světlo, je v ní vyšší obsah CO2 a také je v ní nižší cirkulace vzduchu. Bavlněná maska, která nebyla chemicky barvena, pomůže vaší pokožce dýchat a nebude způsobovat nepříjemné reakce. Střídejte různé typy masek, abyste zjistili, zda mají na stav vaší pleti vliv.

Sensitive skin products Sensibio Defensive

Vaše příznaky mohou chvílemi nabývat na intenzitě nebo se vlivem změny prostředí opět zlepšovat - jednou se tak potýkáte s mírným diskomfortem nebo třeba svědením, jindy s úplným zarudnutím, mravenčením nebo pálením. To vše souvisí s diagnózou citlivá pleť.

Pokud Vás zajímá více, přečtěte si náš článek "Důležité oznámení: stejné příznaky vždy znamenají citlivou pokožku".

Chcete-li svou citlivou pleť dlouhodobě zklidnit a dobře o ni pečovat i při náročných zkouškách jako jsou změny ročního období, nové zaměstnání, znečištění ovzduší nebo další výzvy, které vás v běžném životě potkají, můžete se spolehnout na kvalitní péči na citlivou pleť Sensibio Defensive. V létě i v zimě, ve dne i v noci, pro smíšenou, mastnou i suchou pleť, na dovolené i v práci, na výletě v přírodě i ve znečištěném městě - Sensibio Defensive chrání vaši citlivou pleť vždy a posiluje vlastní obranné mechanismy pleti. Na výběr navíc máte ze dvou verzí produktu: 

Sensibio Defensive

Má lehkou a osvěžující texturu, která poskytuje antioxidační ochranu a okamžité a dlouhodobé zklidnění. Posiluje také schopnost citlivé pleti bránit se každodennímu podráždění. Hydratuje po dobu 12 hodin.

Sensibio Defensive rich

Varianta s plnou a hýčkající texturou a extra výživou poskytuje stejnou antioxidační ochranu, okamžité zklidnění a také posiluje schopnost citlivé pleti bránit se každodenním podrážděním. Po dobu 12 hodin hydratuje a vyživuje.

 

Zjistětě více o našem produktu v článku "Sensibio Defensive: pečující a zklidňující krém, který posiluje sebeobranu pokožky".​​


 

Produkt pro každodenní hygienu bez oplachování

Citlivá pokožka Normální pleť

Micelární technologie

Sensibio H2O

(6 recenzí)

Originální zklidňující micelární voda, která čistí a respektuje kožní bariéru

Pro koho?

Dospělí, Dospívající

Produkt pro každodenní hygienu bez oplachování

Citlivá pokožka Normální až smíšená pokožka

Micelární technologie

Sensibio H2O Micelární ubrousky

(Napište první recenzi)

Čisticí a zklidňující ubrousky vlhčené micelární vodou na citlivou pleť

Pro koho?

Dospělí, Dospívající

Produkt pro každodenní hygienu s oplachováním

Citlivá pokožka

D.A.F. Patent

Sensibio Gel moussant

(5 recenzí)

Zklidňující micelární čisticí gel, který zesiluje přirozenou hydrataci pleti.

Pro koho?

Dospělí, Dospívající

Denní péče o pokožku

Citlivá pokožka se sklony k začervenání

Patent Rosactiv ™

Sensibio AR Krém

(2 recenze)

Dlouhodobá péče proti zarudnutí. Mimořádný komfort.

Pro koho?

Dospělí, Dospívající

Denní péče o pokožku

Citlivá pokožka

Patent Toleridine ™

Sensibio Oční gel-krém

(Napište první recenzi)

Zklidňující a hydratační péče pro citlivé oční okolí.

Pro koho?

Dospělí, Dospívající

Denní péče o pokožku

Citlivá pokožka a získaná citlivost

Technologie Defensive

Sensibio Defensive

(5 recenzí)

Aktivní zklidňující krém se svěží a lehkou texturou, který posiluje vlastní obranné mechanismy pleti, zjemňuje a vyhlazuje pleť

Pro koho?

Dospělí, Dospívající

Denní péče o pokožku

Citlivá pokožka

Patent Toleridine ™

Sensibio Forte

(Napište první recenzi)

Zklidňující ošetření přinášející rychlou a dlouhodobou úlevu poškozené pleti

Pro koho?

Dospělí, Dospívající

Denní péče o pokožku

Citlivá pokožka a získaná citlivost

Technologie Defensive

Sensibio Defensive rich

(2 recenze)

Aktivní zklidňující krém s bohatou a výživnou texturou, který posiluje vlastní obranné mechanismy pleti, vyživuje a zjemňuje pokožku

Pro koho?

Dospělí, Dospívající