Znečištění prostředí, stres, nevhodný make-up... když se stav pleti zhorší vlivem vnějších nebo vnitřních faktorů, toužíme po co nejrychlejší úlevě. Přejeme si, aby pálení, mravenčení a pnutí zmizelo co nejrychleji - a natrvalo! Většina dostupných krémů se zaměřuje pouze na zklidnění příznaků a neřeší příčiny. BIODERMA proto navrhla řešení zaměřené na posílení vlastní schopnosti pokožky chránit se.

Posílení vlastních obranných mechanismů citlivé pokožky je to, čím se produkt Sensibio Defensive od Biodermy liší od konkurenčních produktů na citlivý typ pleti.

Tento produkt tak působí na biologické mechanismy pokožky, které jsou zodpovědné za citlivou pleť v celé její komplexnosti. Pleť se tak může pomocí vlastních mechanismů bránit proti podnětům, které ji dráždí.

Citlivá pleť je způsobená dvěma příčinami: přirozená citlivost je způsobena biologickou dysfunkcí, citlivost vyvolaná reakcí je způsobena různými faktory životního prostředí nebo našeho životního stylu. Produkt Sensibio Defensive řeší potřeby obou typů.
Pokožka se opět dokáže sama dobře chránit a žít v harmonii se svým okolím. Můžete tak pozorovat, jak se ztrácí nepříjemné pocity a s nimi vaše starosti.

Sensitive skin products Sensibio Defensive

Biometric ingredients for sensitive skin

Citlivou pokožku nelze izolovat. Je součástí celého ekosystému a musí se naučit přizpůsobit se změnám ve svém prostředí.

Aktivní složky zklidňují, posilují a chrání citlivou pokožku

Technologie Defensive, exkluzivní inovace od BIODERMY, vytváří ideální podmínky pro stimulaci obranných mechanismů pokožky. Sensibio Defensive přesahuje rámec pouhé hydratace citlivé pleti. Přináší trojí účinek, který poskytuje komplexní péči o citlivou pleť bez ohledu na intenzitu příznaků.

Zvyšuje antioxidační aktivitu pokožky

 • Faktory jako je vnitřní a venkovní znečištění, vystavení UV záření nebo životní styl mohou zvyšovat tzv. oxidační stres v pokožce. Pokud k tomu dojde, pokožka se již není schopna dostatečně sama bránit, což vede ke změně kožní bariéry, která umožní lepší proniknutí dráždivých látek do těla. Právě proto je zvýšení antioxidační aktivity pokožky klíčem ke kontrole začarovaného kruhu citlivé pleti.

 • Produkt Sensibio Defensive obsahuje ve svém složení karnosin a vitamin E. Oba se přirozeně vyskytují v pokožce a hrají důležitou roli v ochraně proti všem vnějším činitelům, které produkují volné radikály, včetně UV záření a znečištění.

Posiluje bariérovou funkci pokožky

 • Pro lepší představení struktury pokožky se často používá metafora “cihlové zdi”. Kožní buňky jsou cihly a mezibuněčné lipidy jsou tmel. Doplnění těchto lipidů, stejně jako enzymů a bílkovin, které jsou rovněž součástí “stěny” pokožky, vytváří silnější bariéru, která zabrání vstupu dráždivých látek, které mohou vyvolat příznaky citlivé pokožky.

 • Sensibio Defensive obsahuje také tetrapeptid-10 lipopeptid, který podporuje růst všech lipidů, enzymů a proteinů, které jsou součástí kožní bariéry.

Neutralizuje nervovou hyperreaktivitu

 • Citlivá pokožka může reagovat na mnoho podnětů. Proto je třeba snížit lokální reakci na podráždění, která se může objevit kdykoliv.

 • Produkt Sensibio Defensive obsahuje extrakt z šalvěje červené, která brzdí hyperreaktivitu pokožky a citlivost senzorických nervových vláken pleti. Snižuje tak lokální podráždění vyvolané dráždivými podněty.   

 • Aurélie Guyoux, NAOS Research & Development Director
  Aurélie Guyoux, R&D ředitelka - NAOS.

  Textura produktu je důležitým faktorem, pokud jde o krém na obličej, o to víc pro citlivou pleť. Při vývoji Sensibio Defensive bylo hlavním cílem okamžitě pokožku zklidnit a zároveň zajistit příjemný účinek při aplikaci. A protože lidé s citlivou pletí žijí po celém světě, Sensibio Defensive je k dispozici ve dvou verzích, s dvěma různými texturami - lehká a svěží nebo plná a hýčkající.

  Aurélie Guyoux, R&D ředitelka - NAOS.

Oba typy krému obsahují technologii Defensive a pomáhají tak citlivé pleti k trvalé ochraně. Vybírat mezi nimi můžete podle vlastní potřeby. Můžete tak svůj výběr například přizpůsobit tomu, zda je den nebo noc, zda máte mastnou nebo suchou pleť, zda je zrovna léto nebo zima...

První typ, Sensibio Defensive, má lehkou, osvěžující texturu, která se při roztírání okamžitě rozpouští, rychle se vstřebává a nezanechává lepivý film. Glycerin, který obsahuje, je biomimetická složka, která se přirozeně vyskytuje v pokožce. Drží v sobě vodu a pokožka tak zůstává pružná a hydratovaná. Doplňuje ho rostlinný skvalen, který poskytuje dodatečnou hydrataci a pleti navrací jemnost a pružnost.

Sensibio Defensive Rich má neparfémovanou, vyživující texturu. Na dotek je jako satén, rychle se vstřebává a zklidňuje, a to i v období zvýšené suchosti a citlivosti. Glycerin doplňuje rostlinný skvalen - díky své výjimečné afinitě s přirozenými lipidy pokožky poskytuje potřebnou hydrataci a výživu.

 

textury krému na citlivou pleť
Sensibio Defensive moisturiser for sensitive skin

Vynikající výsledky v klinických studiích

Sensibio Defensive a jeho složení prokázali v klinických studiích u lidí s citlivou pokožkou svou účinnost, snášenlivost a bezpečnost užívání.

Bezprostředně po aplikaci produktu Sensibio Defensive 100 % dotázaných cítilo, že jejich pokožka je chráněná, a 97 % potvrdilo, že se jejich pokožka cítí příjemněji.

Po čtyřech týdnech používání pak 97 % respondentů potvrdilo, že jejich pokožka je zklidněná, vykazuje menší pocity nepohodlí a lépe se brání vůči dráždivým podnětům.

Pro 94 % dotázaných tak má dlouhodobě citlivost jejich pokožky menší dopad na jejich každodenní život.


 

Produkt pro každodenní hygienu bez oplachování

Citlivá pokožka Normální pleť

Micelární technologie

Sensibio H2O

(6 recenzí)

Originální zklidňující micelární voda, která čistí a respektuje kožní bariéru

Pro koho?

Dospělí, Dospívající

Produkt pro každodenní hygienu bez oplachování

Citlivá pokožka Normální až smíšená pokožka

Micelární technologie

Sensibio H2O Micelární ubrousky

(Napište první recenzi)

Čisticí a zklidňující ubrousky vlhčené micelární vodou na citlivou pleť

Pro koho?

Dospělí, Dospívající

Produkt pro každodenní hygienu s oplachováním

Citlivá pokožka

D.A.F. Patent

Sensibio Gel moussant

(5 recenzí)

Zklidňující micelární čisticí gel, který zesiluje přirozenou hydrataci pleti.

Pro koho?

Dospělí, Dospívající

Denní péče o pokožku

Citlivá pokožka se sklony k začervenání

Patent Rosactiv ™

Sensibio AR Krém

(2 recenze)

Dlouhodobá péče proti zarudnutí. Mimořádný komfort.

Pro koho?

Dospělí, Dospívající

Denní péče o pokožku

Citlivá pokožka

Patent Toleridine ™

Sensibio Oční gel-krém

(Napište první recenzi)

Zklidňující a hydratační péče pro citlivé oční okolí.

Pro koho?

Dospělí, Dospívající

Denní péče o pokožku

Citlivá pokožka a získaná citlivost

Technologie Defensive

Sensibio Defensive

(5 recenzí)

Aktivní zklidňující krém se svěží a lehkou texturou, který posiluje vlastní obranné mechanismy pleti, zjemňuje a vyhlazuje pleť

Pro koho?

Dospělí, Dospívající

Denní péče o pokožku

Citlivá pokožka

Patent Toleridine ™

Sensibio Forte

(Napište první recenzi)

Zklidňující ošetření přinášející rychlou a dlouhodobou úlevu poškozené pleti

Pro koho?

Dospělí, Dospívající

Denní péče o pokožku

Citlivá pokožka a získaná citlivost

Technologie Defensive

Sensibio Defensive rich

(2 recenze)

Aktivní zklidňující krém s bohatou a výživnou texturou, který posiluje vlastní obranné mechanismy pleti, vyživuje a zjemňuje pokožku

Pro koho?

Dospělí, Dospívající