Allez au contenu Allez à la navigation

25 Červenec 2019

Znáte tajemství bronzového opálení?

Znáte tajemství bronzového opálení?

Bronzová kůže je v létě synonymem krásy. Víte, jak na zdravě opálenou pokožku a co dělat, aby nám opálení vydrželo co nejdéle? Tajemství bronzového odstínu se skrývá v dodržování několika jednoduchých pravidel – vhodné sluneční ochraně, hydrataci a doplňkové péči po opalování. A co je zásadní? Péče o pokožku by měla začít ještě před příchodem slunečních paprsků. Pokud totiž nepodceníte přípravu, odměnou vám bude hnědý odstín, který na vaší kůži vydrží po celé léto!

1. Pomalu a bezpečně

Pokud chceme krásně opálenou pokožku, která dlouho vydrží, není třeba spěchat. Naopak bychom měli zpomalit a nechat naši kůži, aby všechny sluneční paprsky, které na ni během opalování dopadají, zužitkovala postupně. Základem krásné pokožky je totiž pomalé a bezpečné opalování. A kdy bychom naši kůži sluníčku měli vystavit? Vhodné je dopoledne a také pozdější odpoledne, naopak se vyhněte době mezi 11. a 15. hodinou, kdy je intenzita slunečního záření nejsilnější. Pokud během opalování na kůži cítíte jemné pálení, nebo si všimnete, že se pokožka začíná zbarvovat do červena, přesuňte se do stínu, nebo se běžte zchladit do vody. Spálit se totiž určitě nechcete. Naše tělo má totiž tendenci odumřelé buňky v místech solárních spálenin vyměnit za nové. To se projevuje dobře známým loupáním kůže, s tím se ale ztrácí i bronzový odstín. Pokud tedy chceme, aby nám vydržel co nejdéle, dejme si pozor, abychom se nespálili. 

2. Betakaroten

Ideální příprava na dlouhotrvající opálení začíná ještě před tím, než naši pokožku slunci vystavíme. Zhruba měsíc před opalovací sezónou je dobré tělo zásobit betakarotenem. Jedná se o provitamín, který se v našem těle mění na retinol, vitamin A, je tak výborným doplňkem k ochraně naší pokožky. Jako jeden z hlavních antioxidantů působí proti tvorbě volných kyslíkových radikálů, které vznikají při opalování, a brání tak vzniku rakoviny. Můžeme jej doplnit konzumací zeleniny a ovoce (bohaté na betakaroten jsou žlutooranžové a tmavě zelené plody – nektarinky, meruňky, mrkev, mango, brokolice, hrách a podobně), nebo skrze doplňky stravy. Ve formě kapslí je nabízí Photoderm BRONZ Oral, který naleznete v lékárně.

3. Pitný režim

V létě se více potíme a z našeho těla odchází voda. Například jen pleť na obličeji každý den ztrácí 250 ml vody. Během opalování je proto potřeba vodu doplnit. A to jak dodržováním pitného režimu, tak také hydratací naší kůže. V parných letních dnech by každý z nás měl vypít minimálně 2 litry vody. O doplnění vody v naší pokožce se pak postará hydratační kosmetika. Vyzkoušejte třeba Hydrabio Sérum, které umí aktivovat aquaporiny, vodní kanálky v naší kůži a pomáhá tak udržovat vlhkost a rovnováhu vody v pokožce. Hydratovaná kůže se má tendenci méně loupat, což oceníme zejména při opalování.

4. Vhodná sluneční ochrana

Nesmíme zapomenout na to nejdůležitější, a to je vhodná sluneční ochrana. Nikdy bychom se neměli opalovat bez toho, aniž bychom se namazali opalovacím krémem. Spolu se slunečními paprsky na nás totiž dopadá negativní UV záření, které může naši pokožku poškodit do hloubky. Vhodnou sluneční ochranou je například Photoderm BRONZ Olej SPF 30, první olej na opalování s dvojím účinkem, který poskytuje velmi vysokou ochranu před slunečním zářením a podporuje přirozené opálení s ultra lehkou, nemastnou texturou. Působí preventivně proti stárnutí buněk, antioxidačně a je možné ho aplikovat na mokré tělo nebo na vlasy, které budou mít zdravý vzhled a zůstanou chráněny před slunečním zářením. Je dostupný také ve variantě spreje, který se na naši kůži aplikuje jednoduše a nezanechává na ní bílé fleky, jako některé jiné opalovácí krémy.

Photoderm Bronz Olej

5. Doplňková péče 

Po opalování dopřejme naší pokožce uklidňující hydratační péči v tělovém mléku Photoderm After Sun. Ten ji hloubkově hydratuje a zabraňuje loupání kůže. Ta je proto připravená na dlouhotrvající bronzový odstín a zároveň je biologicky chráněna před poškozením DNA, kožních buněk a tkání. Je vhodný i pro spálenou pokožku, kterou umí zklidnit a zároveň podporuje přirozenou obranyschopnost kůže, díky čemuž se kůže se slunečními spáleninami rychleji regeneruje.

Photoderm After Sun