Ať už lidé zarudnutí pleti zažívají sami, nebo ho pozorují na někom jiném, napadají je často nejrůznější vysvětlení a postupy, jak o takovou pleť pečovat. Je pravda, že o mnohých aspektech fungování zarudlé pleti stále mnoho neví ani odborníci. Existuje ale také hodně věcí, které o léčbě zarudlé pleti víme a dokážeme je řešit. Následující souhrn mýtů a faktů berte jako užitečný základ, rozhodně se však neváhejte poradit se svým dermatologem, který dokáže stanovit správnou diagnózu a navrhne účinnou léčbu.

drinking

Zarudnutí obličeje je znakem přílišné konzumace alkoholu. MÝTUS.

Je na čase dát tomuto mýtu sbohem! Ne, zarudlá pleti není znakem alkoholismu.

To ale neznamená, že by alkohol na zarudlou pleť neměl žádný vliv. Alkohol obecně zhoršuje cévní potíže – rozšiřuje cévy, což může vést k návalům krve do obličeje a k zarudnutí pleti.

Pokud tedy chcete zarudnutí předcházet, co nejvíc se vyhýbejte se konzumaci alkoholu. Když už ho pijete, nepřehánějte to s množstvím a prokládejte ho vodou. Pokud však můžete, alkohol nepijte vůbec.

diet

Složení jídelníčku ovlivňuje zarudnutí pleti. PRAVDA.

Pálivé jídlo, horké nápoje a některé druhy ovoce a zeleniny mohou spouštět návaly krve do obličeje.

Díky dlouhodobému pozorování víme, že citrusy, rajčata a jiné potraviny s obsahem histaminu mohou stav vaší pleti zhoršovat.

Proto doporučujeme vést si deník – zapisujte si vše, co jste za poslední dva nebo tři týdny jedli, a jak poté vaše pleť reagovala. Postupně zjistíte, které potraviny jsou právě u vás spouštěčem zarudnutí. Ty pak jezte co nejméně nebo je z jídelníčku úplně vypusťte.

weather

Na červenání pleti může mít vliv počasí. PRAVDA.

Slunce, vítr i náhlé změny teplot při přecházení z budov do chladného počasí a naopak mohou vyvolat zarudnutí i červené skvrny na obličeji.

Nezapomínejte proto na opalovací krém na obličej vždy předtím, než vyjdete ven. Dobře poslouží třeba Photoderm AR, který díky faktoru SPF50+ chrání proti slunci i zarudnutí pleti.

Vítr a změny teplot rozšiřují a zase stahují cévy. To způsobuje návaly krve do obličeje. Noste proto šátky z hebké látky (ne vlny), abyste tvář v chladném počasí venku ochránili.

Čím více zvládnete zbrzdit projevy spouštěčů, tím lépe zabráníte šíření svého zarudnutí.

sport

Poctivý trénink zmírňuje stres a zamezuje proto zarudnutí obličeje. TO ZÁLEŽÍ.

Díky fyzickým aktivitám určitě posilujete své zdraví a získáváte dobrý pocit. Cvičení skutečně zbavuje stresu – díky uvolňování hormonů štěstí, endorfinů.

Při tréninku byste ale měli dávat pozor na jeho intenzitu. Příliš intenzivní trénink vám rozbuší srdce, což vede k silnějším návalům krve do obličeje.

Pokud můžete, cvičte umírněně. Pokud se přitom bojíte, že cvičení nebude mít takový efekt, cvičte častěji a s menší intenzitou. Získáte tak stejný výsledek a zároveň ochráníte svou pleť.

Skvělým a nenáročným způsobem, jak zůstat ve formě, je chůze. Chozením zlepšujete činnost srdce, svalů i kloubů – a uleví se i vaší mysli.

A co sauna pro uvolnění svalů po úspěšném tréninku? Ne, pro vaši pleť sauna není vůbec vhodná. Vysoká teplota vám přivede krev do obličeje, který tak bude rudnout.
 

hand

Tím, že si nečistím pleť, zabraňuji rozdráždění pleťovými produkty. MÝTUS.

Zdravá pleť vždy začíná pletí čistou. Měli byste ji čistit dvakrát denně: večer pro odstranění nečistot a make-upu, ráno ji očistíte od nežádoucích látek nastřádaných během noci.

K čištění obličeje nepoužívejte kohoutkovou vodu. Ta může obsahovat různé dráždivé prvky, na které vaše pleť reaguje. Zvolte raději neutrální a jemný čisticí produkt jako Sensibio H2O, micelární vodu s ingrediencemi vybranými na míru pro čištění velmi citlivé pleti. Není ji třeba smývat vodou.

Čisticí produkt by neměl obsahovat alkohol ani jiné výrazné přísady. Při čištění by vás pleť rozhodně neměla štípat.

moisturiser

Na hydrataci pleti při léčbě zarudnutí nezáleží. MÝTUS.

Hydratace vaší pleti s rosaceou sice nemusí mít přímý účinek na její zarudnutí, ale pomáhá s udržením její rovnováhy.

Jemné hydratační produkty jako Sensibio AR vám pomohou k nápravě a zklidnění pleti. Přispívají k obnově funkce její ochranné bariéry, takže zabraňují podráždění a dalšímu zarudnutí.

Od hydratačního krému nečekejte zázraky, při jeho správné volbě ale vaši pleť osvěží a zajistí vám pocit pohodlí.

cosmetics

Raději nebudu na obličej používat žádné kosmetické produkty. TO ZÁLEŽÍ.

Nemusíme vám asi připomínat výhody používání make-upu. Obzvlášť při zarudlé pleti vám pomůže ji skrýt a vyjít sebevědomě do nového dne. Tak proč si ho nedopřát?

Dbejte ale na jeho správný výběr. S krémem na obličej Sensibio AR BB rudnoucí pleť skvěle zakryjete a zároveň s ním zmírníte záněty a zarudnutí z rosacey. Jeho použitím taky předcházíte dalšímu vzniku zarudnutí.

Make-up vynechte, když vám obličej zarudne silně. Pleť v takovém případě nejspíš potřebuje odpočinek. Naslouchejte tomu, co se vám pleť snaží naznačit, a průběžně se jí snažte přizpůsobit.

 

 • Produkt pro každodenní hygienu bez oplachování

  Citlivá pokožka se sklony k začervenání

  Patent Rosactiv ™

  Sensibio H2O AR

  (2 recenze)

  Micelární voda pro pleť se začervenáním (Rosaceou).

  Pro koho?

  Dospělí, Dospívající

 • Produkt pro každodenní hygienu s oplachováním

  Citlivá pokožka

  D.A.F. Patent

  Sensibio Gel moussant

  (1 recenze)

  Zklidňující micelární čisticí gel, který zesiluje přirozenou hydrataci pleti.

  Pro koho?

  Dospělí, Dospívající

 • Denní péče o pokožku

  Citlivá pokožka se sklony k začervenání

  Patent Rosactiv ™

  Sensibio AR Krém

  (1 recenze)

  Dlouhodobá péče proti zarudnutí. Mimořádný komfort.

  Pro koho?

  Dospělí, Dospívající

 • Denní péče o pokožku

  Citlivá pokožka se sklony k začervenání

  Patent Rosactiv ™

  Sensibio AR BB Krém

  (3 recenze)

  Péče proti zarudnutí. Zdokonalení a ochrana pleti.

  Pro koho?

  Dospělí, Dospívající