Sluneční paprsky, znečištěné ovzduší, jizvy po akné nebo hormonální změny, naše pokožka si pamatuje všechno, čeho se na ní dopustíme, stejně jako to, co na ni působí z vnější. Stejně tak hrají roli genetické predispozice.  

S každým z těchto faktorů navíc souvisí i  melanin.Ten má totiž standardně za úkol naší pleti dodat odstín a tón. Některé melanocity však fungují po celý rok a přitom vylučují větší množství  melaninu. Ten se pak nerovnoměrně hromadí v pokožce, a způsobuje tak pigmentové skvrny.

hyperpigmentace na obličeji

Vypadá jako symetrická maska na tváři s nepravidelným okrajem a vyskytuje se nejčastěji na částech obličeje, které jsou vystaveny slunci. Postihuje nejen ženy v těhotenství, ale i muže s genetickou predispozicí, v důsledku hormonální nerovnováhy či působením slunečních paprsků. Na melasmu doporučujeme speciálně vyvinutý produkt - krém Photoderm M s vysokým krytím a matujícím účinkem.

nanášení krému Pigmentbio

Postihuje části těla vystavené slunci - ruce, ramena, obličej. S věkem mohou přibývat, nejrozšířenější jsou po padesátce. Často si je spojujeme se slunečními spáleninami a častým opalováním v mladém věku.

nanášení krému Pigmentbio

Skvrny nepravidelného tvaru s nepravidelnými okraji se vyskytují jako důsledek poškození kůže v místě výskytu akné, jizev, popálení nebo estetického zákroku. Vyskytují se u žen i mužů bez ohledu na věk či typ pleti, hyperpigmentace po akné (lidově také “fleky po akné”) nejčasteji trápí

nanášení krému Pigmentbio

Inovace v boji s hyperpigmentací: LumiReveal™ Technology 

Existuje mnoho dermatologických ošetření, která hyperpigmentaci dokážou zmírnit. Bioderma se inspirovala těmi nejlepšími a nejúčinnějšími z nich a vyvinula produktovou řadu Pigmentbio a patent LUMIREVEALTM TECHNOLOGY, které dokáží účinně eliminovat velikost a intenzitu pigmentových skvrn a to konkrétně v třech krocích: 

 • Dokáže zasáhnout v místě zánětu a zamezit tak vzniku pozánětlivé hyperpigmentace 

 • Zpomaluje/redukuje produkci melaninu 

 • Podporuje obnovu kožních buněk 

 • dermatoložka MUDr. Lucie Jarešová
  MUDr. Lucie Jarešová , Dermatoložka.

  Ano mohou, pokud jsou nevhodné. Kůže by neměla po aplikaci pálit. Při užívání bělících krémů je nutné dodržování přísné fotoportekce.

  MUDr. Lucie Jarešová , Dermatoložka.

produktová řada Bioderma Pigmentbio

Samotné produkty řady Pigmentbio pak poskytují díky optimalizované kombinaci vitamínů C, E a PP podporují kožní bariéru, intenzivně hydratují a předcházejí stárnutí pleti (stařeckým skvrnám)..  

Pigmentbio rutina obsahuje čtyři kroky. Začnete s Pigmentbio H20, zesvětlující micelární vodou. Tou pleť očistíte a zároveň maximalizujete účinek další péče. Dále naneste Pigmentbio Denní krém SPF 50+, který je skvělým podkladem pod make-up a chrání před slunečním zářením. Naopak večer aplikujte Pigmentbio C-Concentrate - zesvětlující korektor, který intenzivně bojuje s tmavými skvrnami a postará se o rozjasněnou pleť - pro optimální účinek nanášejte maximálně 5 kapek. Rutinu zakončete Pigmentbio Nočním Sérem, které na pleť působí během spánku a navrátí jí zářivost. Kde produkty z řady Pigmentbio najdete? Podívejte se na seznam vybraných partnerských lékáren nebo nakupte online. 

 

Další informace o hyperpigmentaci se pak dozvíte v sekci našeho webu věnované pigmentovým skvrnám

Myslete na ochranu před UVA a modrým světlem 

Kromě UVA a UVB záření může pigmentaci způsobovat také viditelné světlo, zejména modré světlo, které přímo stimuluje aktivitu melanocytů. Toto působení má za následek výraznější hyperpigmentaci, která po letní sezóně obvykle přetrvává déle - i tři měsíce. 

Při ochraně hyperpigmentované pokožky nebo pokožky s pigmentovými skvrnami je důležité dbát na výběr specifické ochrany před sluncem. Pokud se při výběru opalovacího krému díváte pouze na SPF, znáte pouze ochranu proti UVB záření. Měli byste si však vybrat opalovací krém, který poskytuje ochranu i proti UVA záření, které je zodpovědné za stárnutí pokožky. Bylo totiž prokázáno, že za hyperpigmentaci je částečně zodpovědné vysokoenergetické viditelné světlo, modré a fialové světlo. Proto je nutné poskytnout pokožce produkt, který ji chrání před UVA, UVB i viditelným světlem. 

 • Fotografie produktu BIODERMA, Pigmentbio H2O 250 ml, micelární voda pro pleť s pigmentovými skvrnami
 • Produkt pro každodenní hygienu bez oplachování

  Pokožka s nadměrnou pigmentací

  Patentovaná kombinace aktivních složek

  Pigmentbio H2O

  (Napište první recenzi)

  Důkladně čistí a zároveň působí proti
  skvrnám a zabezpečuje zesvětlení pleti. Velmi dobrá snášenlivost.

  Pro koho?

  Dospělí

 • Denní péče o pokožku

  Pokožka s nadměrnou pigmentací

  Technologie LumiReveal™

  Pigmentbio Denní krém SPF 50+

  (Napište první recenzi)

  Zesvětlující denní krém redukující pigmentové skvrny a dlouhodobě sjednocující pleť.

  Pro koho?

  Dospělí

 • Sérum

  Skvrny způsobené sluncem, tmavé skvrny, fotostárnutí pokožky (předčasné stárnutí) Pokožka s nadměrnou pigmentací Hnědé skvrny a nepravidelné pigmenty

  Technologie LumiReveal™

  Pigmentbio C-koncentrát

  (1 recenze)

  Čistý vitamín C pro intenzivní korekci pigmentových skvrn.

  Pro koho?

  Dospělí

 • Fotografie produktu BIODERMA, Pigmentbio Noční Sérum 50 ml, noční krém na obnovu pokožky s pigmentovými skvrnami
 • Noční péče o pokožku

  Pokožka s nadměrnou pigmentací

  Technologie LumiReveal™

  Pigmentbio Noční gel-krém

  (Napište první recenzi)

  Zesvětlující noční gel-krém, regeneruje a obnovuje původní zářivost pokožky.

  Pro koho?

  Dospělí

 • Specifická ochrana

  Pokožka s nadměrnou pigmentací Hyperpigmentace způsobená modrým světlem

  BLUE LIGHT DEFENSE

  Photoderm M světlý SPF 50+

  (1 recenze)

  Účinný proti melasmě. Vysoké krytí a matující účinek.

  Pro koho?

  Dospělí, Těhotné a kojící ženy

 • Specifická ochrana

  Pokožka s nadměrnou pigmentací Hyperreaktivní pokožka, zarudnutí, podráždění Hyperpigmentace způsobená modrým světlem

  BLUE LIGHT DEFENSE

  Photoderm M tmavý SPF 50+

  (Napište první recenzi)

  Účinný proti melasmě. Vysoké krytí a matující účinek.

  Pro koho?

  Dospělí, Těhotné a kojící ženy