Bioderma - woman face

Micelární voda je schopna v jediném kroku odstranit všechny nečistoty i make-up, včetně toho voděodolného, aniž by pokožku podráždila.  Obsahuje totiž drobné čisticí molekuly, takzvané micely, které se pohybují bez tření a nečistoty umí přitáhnout jako magnet. Je proto vhodná také pro pokožku, kterou dráždí i obyčejné používání vatového tamponu.

Jednoduchost používání je přizpůsobena každodenní hygieně. Micelární vodu tak můžete použít večer na odlíčení make-upu a jiných nečistot a ráno na osvěžení a očištění pleti od kožního mazu, který se vytvořil během spánku.

Micely jsou jemné neiontové povrchově aktivní částice, které fungují jako magnet. 

 Mají dva póly : 

 • hydrofilní
 • lipofilní.

Díky této dvojí afinitě jednoduše absorbují tuky, kožní maz i make-up a zároveň rozpustí prach a jiné nečistoty rozpustné ve vodě. Tím pleť dokonale odlíčí bez zbytečného drhnutí. Zároveň jsou svou strukturou podobné fosfolipidům buněčných membrán kůže. Díky tomu přirozeně pomáhají při obnově hydrolipidického filmu pokožky. Při jeho porušení totiž pokožka ztrácí vodu a objevují se nepříjemné pocity suchosti a pnutí. Micelární voda však pokožku nevysušuje a naopak ji pomáhá hydratovat a stará se o to, aby byla stále pružná a svěží.

Micellar water mode of action

Stejně jako existují různé typy pleti, existuje také více druhů micelárních vod, které jsou speciálně vyvinuty pro potřeby daného typu pokožky.

Your Skin - Sensibio

Pro citlivou až velmi citlivou pokožku je vhodná Sensibio H20, která zanechává pokožku jemnou, snižuje její senzitivitu a posiluje odolnost citlivé pleti před vnějšími vlivy.

Při čištění mastné pleti je potřeba myslet na to, aby přípravek pokožku příliš nevysušoval.

Micelární voda Sébium H20 tyto potřeby respektuje a reguluje tvorbu mazu, čímž zabraňuje ucpávání pórů. Potřebnou vláhu dehydratované pokožce pak dodá micelární voda Hydrabio H2O. Micely v ní obsažené totiž zabraňují porušení vrstvy, která se stará o rovnováhu vody v pokožce.

Všechny micelární vody Bioderma jsou hypoalergenní, neobsahují alkohol ani paraben a jsou tak v dokonalém souladu s pokožkou.

Co je odlišuje od vody?

Voda z vodovodu si s pletí moc nerozumí. Kohoutková voda totiž obsahuje vápník, chlor a jiné látky, které mohou citlivou pokožku dráždit. Ta termální zase nemá čisticí schopnost. Časté oplachování vodou může navíc porušit hydrolipidický filtr, který naši pokožku chrání před vniknutím bakterií a zajišťuje přirozenou hydrataci.

Kontakt pokožky s kohoutkovou vodou tak může způsobit její vysychání. Micelární voda se po použití naštěstí oplachovat nemusí, což ji činí unikátní oproti jiným odličovacím prostředkům.

Proč existuje několik druhů micelárních vod?

Bioderma navrhla specifická micelární řešení na základě toho, co každý typ pleti potřebuje. Poskytují dokonalou toleranci a optimální péči pro všechny typy pleti, včetně citlivé, velmi citlivé a mastné. Vyvinuli jsme také micelární vodu pro dětskou pokožku.

 

Co mám dělat?

Každodenní hygiena

 • Základem v péči o pleť je pravidelné a důkladné očištění pokožky.
 • Micelární vodu použijte večer na odstranění make-upu, prachu a jiných nečistot, které se na ni usadily během dne. Ráno pak pomocí vatového tamponku s micelární vodou pleť osvěžte a odstraňte přebytečný kožní maz a odumřelé kožní buňky, které se na ní usadily během noci. V průběhu dne pak můžete pleť hydratovat i očistit pomocí praktických micelárních ubrousků, které by měly být součástí každé kabelky.

 • Fotografie produktu BIODERMA, Sébium H2O 500 ml, micelární voda pro pleť se sklonem k akné
 • Produkt pro každodenní hygienu bez oplachování

  Smíšená až mastná pokožka Pokožka se sklonem k akné

  Micelární technologie

  Sébium H2O

  (1 recenze)

  Čisticí micelární voda na mastnou a aknózní pleť.

  Pro koho?

  Dospělí, Dospívající

 • Fotografie produktu BIODERMA, Hydrabio H2O 500 ml, micelární voda pro dehydratovanou pleť
 • Produkt pro každodenní hygienu bez oplachování

  Dehydratovaná citlivá pokožka

  Patent Aquagenium ™

  Hydrabio H2O

  (Napište první recenzi)

  Ikonická micelární voda. Hydratuje a respektuje rovnováhu pleti.

  Pro koho?

  Dospělí, Dospívající

 • Fotografie produktu BIODERMA, Pigmentbio H2O 250 ml, micelární voda pro pleť s pigmentovými skvrnami
 • Produkt pro každodenní hygienu bez oplachování

  Pokožka s nadměrnou pigmentací

  Patentovaná kombinace aktivních složek

  Pigmentbio H2O

  (Napište první recenzi)

  Důkladně čistí a zároveň působí proti
  skvrnám a zabezpečuje zesvětlení pleti. Velmi dobrá snášenlivost.

  Pro koho?

  Dospělí

 • Produkt pro každodenní hygienu bez oplachování

  Citlivá pokožka Normální pleť

  Micelární technologie

  Sensibio H2O

  (Napište první recenzi)

  Originální čisticí a micelární voda. Zklidňuje a zároveň respektuje rovnováhu pokožky.

  Pro koho?

  Dospělí, Dospívající