Allez au contenu Allez à la navigation

Micelární voda

Poznejte její účinky

Share

Micelární voda, kterou vyvinuli v Laboratoire Bioderma v roce 1991, zásadním způsobem změnila odličování a každodenní péči o pokožku. V současné době se ve světě každé 3 sekundy prodá jedno balení micelární vody Créaline H2O. Micelární vody BIODERMA představují alternativu spojení odličovacího mléka a pleťového tonika. Jsou založené na technologii mikroskopických molekul, které se nazývají micely, ale jejich přísady a vyjímečné složení je dělají unikátními.

Shrnutí
  1. Na co slouží micelární voda?
  2. Co jsou micely?
  3. Jak rozlišit jednotlivé micelární vody?
  4. Co je odlišuje od vody?
  5. Proč existuje několik typů složení micelárních vod?
Micelární voda

Na co slouží micelární voda?

Micelární voda je schopna odstranit všechny stopy líčení, kožní maz a různé nečistoty, aniž by pokožku podráždila, a to všechno v jednom kroku. Je výborně přizpůsobena každodenní hygieně, používá se ráno i večer na jemné čištění pokožky, přičemž respektuje i ten nejcitlivější typ epidermis. Micelární voda je vhodná především na reaktivní a intolerantní pokožku, kterou dráždí i obyčejné používání vatového tamponu.

Co jsou micely?

Micela je komplexní struktura jemných neiontových povrchově aktivních látek (mycích látek) ve formě neviditelné mikrosféry.
Micely mají dva póly. Jeden hydrofilní, který je rozpustný ve vodě, a jeden lipofilní, který zachycuje tuky nekompatibilní s vodou. Díky této dvojí afinitě přitahují nečistoty a zachycují je na vatovém tamponu. Jsou tedy schopné eliminovat vnější nečistoty z prostředí (líčení, nečistoty související se znečištěním vzduchu atd. a nečistoty související s přirozenými funkcemi pokožky (kožní maz, pot, deskvamace atd.).

Jak rozlišit jednotlivé micelární vody?

Micelární vody vyvinuty v Laboratoire BIODERMA jsou doporučovány kožními lékaři, používají je profesionálové v oblasti líčení a pořád patří ke zlatému standardu, protože jsou založené na důsledně zvolených složkách:
  • speciální ester mastné kyseliny, estery glycerolů, biomimetická účinná látka velmi blízká složení vody. Díky těmto látkám zaručují micelární vody BIODERMA vysokou toleranci, dokonce i pro citlivou pleť.
  • vysoce čisticí voda s unikátním fyziologickým pH, která je zárukou jistoty a nabízí nejvyšší úroveň chemické a mikrobiologické čistoty. Díky této vlastnosti se micelární vody BIODERMA nemusejí oplachovat. 
Micelární vody neobsahují alkohol ani paraben, jsou hypoalergenní, v dokonalém souladu s pokožkou a zachovávají její hydrolipidický film.

Co je odlišuje od vody?

Voda z vodovodu obsahuje vápník a chlor, které mohou pokožku dráždit. Termální voda zase nemá čisticí schopnost. Její složení se může lišit v závislosti na období roku, regionu atd.

Proč existuje několik typů složení micelárních vod?

Společnost Laboratoire BIODERMA navrhla speciální složení micelárních vod podle potřeb každého typu pokožky (citlivé, intolerantní, mastné, dětské atd.), aby jí poskytla dokonalou toleranci a optimální pohodlí.