Allez au contenu Allez à la navigation

Micelární voda

Jak funguje a proč ji používat?

Share

Micelární voda byla v laboratořích Biodermy vyvinuta již v roce 1991. Rychle stala hitem a zásadně změnila způsob odličování a pohled na každodenní péči o pokožku. Micelární voda představuje alternativu k odličovacímu mléku i pleťovému toniku. Funguje na principu drobných částic – micel, které fungují jako magnet a přitáhnou veškeré nečistoty, aniž by pleť jakkoliv podráždily. Je proto vhodná pro všechny typy pleti včetně té velmi citlivé.

 

 

Shrnutí
  1. K čemu slouží micelární voda?
  2. Co jsou micely?
  3. Co je odlišuje od vody?
  4. Proč existuje několik druhů micelárních vod?
Micelární voda

K čemu slouží micelární voda?

Micelární voda je schopna v jediném kroku odstranit všechny nečistoty i make-up, včetně toho voděodolného, aniž by pokožku podráždila. Obsahuje totiž drobné čisticí molekuly, takzvané micely, které se pohybují bez tření a nečistoty umí přitáhnout jako magnet. Je proto vhodná také pro pokožku, kterou dráždí i obyčejné používání vatového tamponu. Jednoduchost používání je přizpůsobena každodenní hygieně. Micelární vodu tak můžete použít večer na odlíčení make-upu a jiných nečistot a ráno na osvěžení a očištění pleti od kožního mazu, který se vytvořil během spánku.

Co jsou micely?

Micely jsou jemné neiontové povrchově aktivní částice, které fungují jako magnet. Mají dva póly – hydrofilní a lipofilní. Díky této dvojí afinitě jednoduše absorbují tuky, kožní maz i make-up a zároveň rozpustí prach a jiné nečistoty rozpustné ve vodě. Tím pleť dokonale odlíčí bez zbytečného drhnutí. Zároveň jsou svou strukturou podobné fosfolipidům buněčných membrán kůže. Díky tomu přirozeně pomáhají při obnově hydrolipidického filmu pokožky. Při jeho porušení totiž pokožka ztrácí vodu a objevují se nepříjemné pocity suchosti a pnutí. Micelární voda však pokožku nevysušuje a naopak ji pomáhá hydratovat a stará se o to, aby byla stále pružná a svěží.

Co je odlišuje od vody?

Voda z vodovodu si s pletí moc nerozumí. Kohoutková voda totiž obsahuje vápník, chlor a jiné látky, které mohou citlivou pokožku dráždit. Ta termální zase nemá čisticí schopnost. Časté oplachování vodou může navíc porušit hydrolipidický filtr, který naši pokožku chrání před vniknutím bakterií a zajišťuje přirozenou hydrataci. Kontakt pokožky s kohoutkovou vodou tak může způsobit její vysychání. Micelární voda se po použití naštěstí oplachovat nemusí, což ji činí unikátní oproti jiným odličovacím prostředkům.

Proč existuje několik druhů micelárních vod?

Stejně jako existují různé typy pleti, existuje také více druhů micelárních vod, které jsou speciálně vyvinuty pro potřeby daného typu pokožky. Pro citlivou až velmi citlivou pokožku je vhodná Sensibio H20, která zanechává pokožku jemnou, snižuje její senzitivitu a posiluje odolnost citlivé pleti před vnějšími vlivy. Při čištění mastné pleti je potřeba myslet na to, aby přípravek pokožku příliš nevysušoval. Micelární voda Sébium H20 tyto potřeby respektuje a reguluje tvorbu mazu, čímž zabraňuje ucpávání pórů. Potřebnou vláhu dehydratované pokožce pak dodá micelární voda Hydrabio H2O. Micely v ní obsažené totiž zabraňují porušení vrstvy, která se stará o rovnováhu vody v pokožce. Všechny micelární vody Bioderma jsou hypoalergenní, neobsahují alkohol ani paraben a jsou tak v dokonalém souladu s pokožkou.