V opalovací kosmetice se nachází dva druhy UV filtrů, filtry chemické a filtry minerální. Každý z filtrů pak funguje na trochu jiném principu. Chemické filtry UV záření pohlcují, minerální filtry pak vytváří jakousi ochrannou vrstvu na naší kůži, která sluneční paprsky odráží jako zrcadlo.

Protože minerální filtry mají široké spektrum ochrany proti UVA i UVB záření, jsou ideální pro denní i dlouhodobé intenzivní vystavení slunci. Začínají také působit ihned.

Chemické filtry absorbují škodlivé UV záření dříve, než vůbec může poškodit kůži. Mohou být lépe roztíratelné a je u nich méně pravděpodobné, že zanechají bílé stopy. Protože však potřebují čas k tomu, aby se “aktivovaly”, nanášejte krémy s chemickými filtry nejpozději 30 minut před pobytem na slunci

U krémů s chemickými filtry tedy nanášejte krém vždy minimálně 30 minut před samotným vystavením slunci, krémy s minerálními filtry začnou působit ihned, takže není potřeba je aplikovat dopředu. Aplikujte dostatečné množství krému - tedy tak, aby byla krémem pokryta skutečně všechna místa na vašem těle. Obecně platí, že krém v objemu 500 ml by měla rodina dvou dospělých a dvou dětí spotřebovat za jednu dovolenou bez problému. Aplikaci krému byste měli určitě opakovat např. po delším pobytu ve vodě (a to bez ohledu na to, zda jste se namazali voděodolným krémem nebo ne), všeobecně však kvůli pocení a dalším faktorům ochranu nepodceňujte a nejpozději po dvou hodinách aplikaci krému opakujte i při standardním pobytu na slunci. Nepoužívejte krémy, které mají prošlé datum spotřeby nebo které se nezdají Vaším smyslům (podezřelá barva, konzistence nebo vůně).

Nezapomeňte, že krémem ochrana nekončí. Používejte i další důležité doplňky, jako jsou brýle v UV filtrem nebo pokrývka hlavy. Dodržujte pitný režim a zkuste se vyhnout ledovým nápojům, které často tělu způsobí teplotní šok a zpomalí jeho přirozený proces ochlazování.

Dětská pokožka je velmi citlivá, a proto jsou produkty naší dětské řady Photoderm KID  bez parfemace, bez parabenů a bez oktokrylenu. Oktokrylen je totiž zastaralým filtrem, který je často zodpovědný za nepříjemné alergické reakce. Pro své děti tak používejte produkty bez tohoto filtru, abyste zaručili bezpečné opalování bez vedlejších účinků.

Co naopak krémy Bioderma obsahují navíc je Buněčná BioochranyTM, která bezprostředně chrání buňky před škodlivými účinky UV paprsků, a současně stimuluje obranné mechanismy pokožky a chrání její DNA.

Produkty Photoderm KID obsahují také Peptid C, který působí jako brzda, díky které nedochází k poškozování buněk.

V tašce se určitě neztratí transparentní, vysoce voděodolná mlha, u které nemusíte ztrácet čas roztíráním. Na obličej doporučujeme tónovaný fluid, který Vás nejen ochrání před sluníčkem, ale má navíc efekt přirozeného make-upu. A pokud s sebou nechcete vozit ještě péči proti pigmentovým skvrnám a vráskám, nezapomeňte si naši novinku Photoderm SPOT-AGE.

Všechny produkty pro ochranu před sluncem vč. tónovacích fluidů nebo speciálních produktů pro citlivou pokožku naleznete zde

Více informací o ochraně obličeje a jednotlivých produktech se pak můžete dočíst zde.

Pořád si nejste jistí, jakou ochranu zvolit? Náš online poradce Sunadvisor Vám nabídne užitečné tipy.

Denní péče o pokožku

Normální až suchá citlivá pokožka

Komplex Skin Protect™

Atoderm Krém Ultra

(2 recenze)

Ultra-vyživující a zvláčňující denní péče. Posiluje kožní bariéru.

Pro koho?

Pro celou rodiny (s výjimkou předčasně narozených dětí)