Nikdy jsem si nemyslela, že právě moje pleť bude středobodem pozornosti, že s ní něčeho dosáhnu. Téměř vždy jsem svou pleť před lidmi skrývala. Myšlenka toho, že bych se stala ambasadorkou produktů na akné se mi líbila, podle mě je to dobré rozhodnutí, protože si vyzkouším něco nového a jsem ráda, že právě s vámi spolupracuji.  

Jak bys popsala svou pleť a jak se změnila, čím vším sis prošla?

Moje pleť je bledá a citlivá. První nedokonalosti se mi objevily, když jsem měla asi 15 let a šla jsem na střední školu, takže to určitě souvisí i se stresem a s tím, že jsem více cestovala. Smog, prach a všechno, co se na pleti zachytává.  Často se mi tvoří černé tečky a červené zanícené vyrážky. Některé občas mizí, ale pak se zase velmi rychle vytvářejí nové. Moje pleť je někdy sušší na tvářích, jindy je zase velmi mastná, zejména v T-zóně.   

Snažila ses někdy zakrývat nedokonalosti své pleti? 

Každý den nosím make-up. Kromě toho velmi nerada nosím vlasy v copu nebo v drdolu, protože se tím všechno zvýrazní. Takže většinou mám vlasy vepředu, a to se mi zdá nejlepší, protože to zakrývá všechno.  

 

Jak ses se svou pletí vypořádala?  

Velmi těžko. Dostavily se vnější vlivy, hodně lidí mi říkalo, že mám škaredou pleť a já jsem se zhroutila. Ptali se mě na takové otázky, jako jak vedle mě může být můj přítel, jak vlastně můžu mít nějakého přítele. Bylo to těžké, a začala jsem kvůli tomu chodit i k psychologovi.

 

Psycholog mi pomohl pochopit to, že moje pleť sice taková je, ale já za to přeci nemohu. Dělám všechno proto, aby má pleť vypadala dobře a zdravě, a to je všechno. Podporoval mě i můj přítel. Nikdy mi neřekl, že mám škaredou pleť – právě naopak, vždycky mě ujišťoval v tom, že jsem hezká. Nebojte se vyhledat odborníky. Dermatologa, ale i psychologa. Nebojte se toho. A určitě to nevzdávejte, vaše pleť se zlepší. Jen se nestresujte, protože pak je to právě horší.  

Je obzvláště důležité pochopit, že problémy s akné jsou jen dočasná věc. Určitě to není ta nejzábavnější součást tvého života, ale je třeba to brát s nadhledem, najít tu správnou péči a ono to jednou skončí.  

 • MUDr. Zuzana Rajczyová.

  Vzhledem k tomu, že Viky používá přístroj na čištění obličeje, k její rutině se perfektně hodí čistící pěnivý gel Sébium Gel moussant. Jemně čistí, má antibakteriální účinek a dosáhnete s ním až o 95 % čistější pleti. Jako mezikrok k péči o pleť je ideální booster Sébium Lotion. Hydratuje pleť až na 8 hodin a maximalizuje účinek následné péče. Při těžším průběhu akné je dobré zvážit lokální dermatologickou léčbu (aplikovat na noc). Jako denní i noční krém je pro citlivou aknózní pleť vyvinutý Sébium Sensitive, který pomáhá kompenzovat nerovnovážný stav pleti, která je oslabená výskytem akné.  Po uplynutí zápalových projevů může Viky nasadit intenzivní kúru s jemným chemickým peelingem Sébium Night Peel pro rozjasnění pleti & odstranění skvrn a jizev po akné. Tato rutina Viky pomůže dostat akné pod kontrolu.

  MUDr. Zuzana Rajczyová.

 • Fotografie produktu BIODERMA, Sébium Gel moussant 500 ml, čisticí pěnivý gel na mastnou pleť
 • Produkt pro každodenní hygienu s oplachováním

  Smíšená až mastná pokožka

  D.A.F. Patent

  Sébium Gel moussant

  Jemný mycí a čisticí gel. Odstraňuje nečistoty, reguluje lesk.

  Pro koho?

  Dospělí, Dospívající

 • Denní péče o pokožku

  Pokožka s nedokonalstmi Smíšená až mastná pokožka

  Patent Fluidactiv

  Sébium Lotion

  Sébium Lotion - Booster zlepšující vzhled pleti. Navrací rovnováhu smíšené a mastné pleti.

  Pro koho?

  Dospělí, Dospívající

 • Fotografie produktu BIODERMA, Sébium Sensitive 30 ml, ošetření pro pleť se sklonem k akné
 • Denní péče o pokožku

  Citlivá a oslabená pokožka s sklonem k akné Pokožka s nedokonalstmi

  Technologie Inflastop

  Sébium Sensitive

  Sébium Sensitive – Zklidňuje, hydratuje a eliminuje projevy
  podrážděné aknózní pleti.

  Pro koho?

  Dospělí, Dospívající

 • Fotografie produktu BIODERMA, Sébium Night Peel 40 ml, noční péče o pleť se sklonem k akné
 • Noční péče o pokožku

  Smíšená až mastná pokožka Pokožka s nedokonalstmi

  Patent Fluidactiv

  Sébium Night peel

  Jemný peeling pro vyhlazení pleti.

  Pro koho?

  Dospělí, Dospívající

  Máš pocit, že nikdo nevidí nic jiného, jen tvé pupínky, ale ve skutečnosti to opravdu není pravda!

  Doktoři to nazývají „dysmorfofobická porucha“. Znamená to, že máme tendenci vidět naše fyzické chyby mnohem větší, než jaké ve skutečnosti jsou. Například: „Vypadá to tak, že se každý dívá jen na mé pupínky a na nic jiného. Ale ve skutečnosti si mí přátelé téměř ani nevšimnou té obrovké vyrážky, která se objevila na mé bradě za poslední noc.“

  Problémy s pokožkou vytěsní z tvé mysli úplně všechno a ty máš pocit, že to tak musí být u každého, když se na tebe podívá. Zapamatuj si však, že všichni máme tendenci být na sebe tvrdší než na ostatní.

  Musíš mít jen odvahu začít o tom mluvit. S rodiči, s přáteli, partnerem, rodinou. Je-li to nutné, vyhledej dermatologa, který ti doporučí správnou péči nebo třeba psychologa, se kterým si můžeš o svých pocitech promluvit.  Budeš se cítit mnohem méně sama! A nezapomeň dodržovat svou rutinu – ranní a večerní čištění + správná péče jsou právě tou vhodnou cestou k úspěchu.

  Můžeš mít černé nebo bílé tečky, vyrážky, pupínky nebo jakkoliv je nazýváš. Ale vždy je i mnoho jiných věcí, které se kolem tebe dějí. Co kdybys se soustředila na všechny ty jiné skvělé věci ve svém životě po dobu celých 24 hodin? Přestaň být na sebe příliš přísná a oslavuj to, jaká ve skutečnosti jsi.  

  Mysli na to, že akné nevypovídá o tom, kdo ve skutečnosti jsi. Jsi člověk se svými silnými, ale i slabými stránkami, máš úžasný talent. Objev v sobě sebevědomí a hledej inspiraci i na sociálních sítích. Stále více obyčejných lidí i influencerů přidává své fotky #bezmakeupu a bez úprav, které by jinak zakryly jejich nedokonalosti. Na internetu najdeš mnoho inspirativních lidí, stačí se jen jednoduše porozhlédnout.  

  Zapamatuj si:

  - Pravidelná rutina přizpůsobená potřebám pleti & čištění ráno a večer s těmi správnými produkty jsou cestou ke zdravé pleti.

  - Neodmítej make-up, pokud ti někdy pomáhá cítit se lépe. Vyber si ale takový produkt, který je vhodný pro aknózní pleť a pečuj o správné odlíčení každý večer. Dopřej si občas i den bez make-upu a zvykni si na jinou stránku svého já.

  - Nedovol akné, aby ovládlo tvou mysl a stalo se nejdůležitější věcí ve tvém životě!

  Stále se nedokážeš rozhodnout, které produkty jsou pro tebe ty pravé?

  logo_adv

   

  #AKNERUTINA PŘESNĚ PRO TEBE SE SLEVOU 20 %

  Vyzkoušej AcneAdvisor, udělej si krátký test a objev produkty Sébium přesně pro sebe. Navíc na ně získáš slevu 20 %!

   

  Spustit kvíz

  Acne Advisor