Lentigo, neboli stařecké skvrny, melasma v těhotenství i pozánětlivá hyperpigmentace pokožky. Vznik tmavých flíčků na naší kůži není způsoben jen slunečními paprsky, mnohem častěji mohou za tyto skvrny vnitřní i vnější vlivy (hormony v těhotenství, stres, znečištěné ovzduší či genetické predispozice). Ty totiž ovlivňují funkci melanocytů, kdy některé z nich výrazně zvýší produkci melaninu, a lokálně tak mohou na pokožce vznikat tmavé pigmentové skvrny. Některé skvrny, například melasma, která se objevuje v těhotenství, mohou časem samy vymizet. Hyperpigmentace má ale bohužel tendenci být chronická a postihuje jak ženy, tak muže, a to v jakémkoli věku.

Jak se o hyperpigmentovanou pokožku starat?

Velmi důležitá je prevence. Pokud víte, že máte k hyperpigmentaci sklony, nevystavujte se přímému slunečnímu záření a při pobytu venku vždy používejte opalovací krém s vysokým ochranným faktorem. A to nejen u moře či na horách, ale také v našem mírném podnebném pásmu. Abychom udrželi tvorbu melaninu v rovnováze, měli bychom se vyhnout nadměrnému stresu a prostředí se znečištěným ovzduším. Důležitá je ale především pravidelná péče o pokožku. A to jak v případě prevence skvrn, tak také při jejich redukci. Správně zvolená dermokosmetika totiž může pomoci tmavé skvrny redukovat i jejich vzniku předcházet. 

Existuje nespočet dermatologických ošetření, které mohou projevy hyperpigmentace zmírnit. O medicínských řešeních hyperpigmentace jsme psali například v tomto článku. Neděste se však žádných drastických zákroků či laserů, redukovat hnědé skvrny můžete i za pomocí krémů. V lékárně se ptejte na dermokosmetiku z řady Pigmentbio, která je navržena speciálně pro péči o pokožku s poruchou pigmentace. 

Po celý rok můžete používat Pigmentbio denní krém s ochranným faktorem SPF 50+, který pleť okamžitě rozjasní a pomůže k barevnému sjednocení. Pomáhá totiž redukovat tvorbu melaninu a podporuje buněčnou obnovu, což má zesvětlující efekt právě na tmavé flíčky. Produkty z řady Pigmentbio můžete zahrnout i do svého večerního kosmetického rituálu a připravit pokožku na regeneraci, která nastává v průběhu spánku. Noc je totiž nejlepší dobou pro přirozenou obnovu pleti. Začněte s důkladným odlíčením micelární vodou Pigmenbio H2O, která pomáhá v prevenci vzniku tmavých skvrn, pokožku rozjasňuje a účinně odstraní make-up i všechny nečistoty, které se na pleti uchytily během dne. Zároveň pokožku připraví na další péči. Pro intenzivní korekci pigmentových skvrn naneste na pleť Pigmentbio C-Concentrate, který kůži zároveň dodá dávku vitamínů C a E. Následně na obličej i krk aplikujte Pigmentbio noční sérum. To podporuje obnovu buněk a produkci kolagenu a přispívá tak k odolnosti, pevnosti a pružnosti pokožky. Jeho struktura je lehká a po nanesení vytváří na pokožce ochrannou masku, která pomáhá zadržovat vodu, což pokožku během noci hydratuje. Pokud se chcete dozvědět více o nové řadě Pigmentbio, která účinně pomáhá v péči o hyperpigmentovanou pleť, navštivte náš web na www.pigmentbio.cz.

 • Fotografie produktu BIODERMA, Pigmentbio H2O 250 ml, micelární voda pro pleť s pigmentovými skvrnami
 • Produkt pro každodenní hygienu bez oplachování

  Pokožka s nadměrnou pigmentací

  Patentovaná kombinace aktivních složek

  Pigmentbio H2O

  (Napište první recenzi)

  Důkladně čistí a zároveň působí proti
  skvrnám a zabezpečuje zesvětlení pleti. Velmi dobrá snášenlivost.

  Pro koho?

  Dospělí

 • Denní péče o pokožku

  Pokožka s nadměrnou pigmentací

  Technologie LumiReveal™

  Pigmentbio Denní krém SPF 50+

  (Napište první recenzi)

  Zesvětlující denní krém redukující pigmentové skvrny a dlouhodobě sjednocující pleť.

  Pro koho?

  Dospělí

 • Sérum

  Skvrny způsobené sluncem, tmavé skvrny, fotostárnutí pokožky (předčasné stárnutí) Pokožka s nadměrnou pigmentací Hnědé skvrny a nepravidelné pigmenty

  Technologie LumiReveal™

  Pigmentbio C-koncentrát

  (1 recenze)

  Čistý vitamín C pro intenzivní korekci pigmentových skvrn.

  Pro koho?

  Dospělí

 • Fotografie produktu BIODERMA, Pigmentbio Noční Sérum 50 ml, noční krém na obnovu pokožky s pigmentovými skvrnami
 • Noční péče o pokožku

  Pokožka s nadměrnou pigmentací

  Technologie LumiReveal™

  Pigmentbio Noční gel-krém

  (Napište první recenzi)

  Zesvětlující noční gel-krém, regeneruje a obnovuje původní zářivost pokožky.

  Pro koho?

  Dospělí