Podráždění očních víček může být zapříčiněno různými faktory, mezi které patří genetika, kontakt s alergenem nebo kontakt s něčím, co víčka podráždí (např. nevhodná kosmetika). Ekzém může ovlivnit kteroukoliv část těla a oblast očí poskytuje ideální podmínky pro jeho vznik, vzhledem k tenké a citlivé pokožce očního okolí. Podráždění může ovlivnit horní víčka a / nebo dolní víčka, a může se objevit pouze na jednom z očí nebo na obou naráz.

Ve většině případů lidé podráždění očních víček nekonzultují se svým lékařem. Nestanoví se tak žádná specifická diagnóza a příčina ekzému očních víček zůstává neidentifikovaná. Řešíme podráždění nebo zánět očních víček tak, že si nasadíme sluneční brýle a pospícháme rovnou do lékárny, kde hledáme rychlé řešení. Tím je často malá tuba s univerzálním lékem, který sice dočasně uklidní symptomy, ale neřeší příčinu problému. Jeho účinek je tak krátkodobý a zánět se může objevit znovu. Pokud se proces opakuje, může se ekzém stát chronickým.


Jak pečovat o podrážděné i zdravé oční okolí

Je třeba rozlišovat mezi péčí o zdravá a podrážděná oční víčka. Pokud je oční okolí podrážděné, zkuste omezit množství používaných přípravků na minimum a také se vyvarujte použití make-upu, který zánět zhoršuje.

Pro léčbu zánětu nebo samotného ekzému se poraďte se svým lékařem nebo dermatologem. Během ekzému nebo zánětu očních víček se totiž doporučuje používat:

- Dermokortikosteroid na předpis po předchozí poradě s lékařem, k samotné léčbě ekzému

- Oční reparační krém, který zklidní podráždění

Když symptomy zmizí, můžete se vrátit ke své denní rutině, která typicky obnáší používání očního krému, dekorativní kosmetiky a make-upu a odličovacích a čistících prostředků.

Používání všech těchto přípravků však může být pro jemnou rovnováhu oblasti očního okolí příliš namáhavé a tak vznikají ideální podmínky pro výskyt dalšího podráždění a potenciálně i možnosti chronického zánětu.

Proto doporučujeme výběr všestranného produktu, který respektuje vaši pokožku, posiluje ji a může tak být součástí vaší denní rutiny jak v době zánětu, tak v době, kdy jsou oční víčka zdravá. Atoderm Intensive eye je starostlivá péče o podrážděná oční víčka, kterou můžete používat každý den.

Atoderm Intensive eye je první péče 3v1 od značky BIODERMA, která bojuje s projevy podráždění očních víček tak, že:

  • ZKLIDŇUJE: enoxolon působí přímo na příčiny vzniku svědění, přičemž dlouhodobě zklidňuje pokožku
  • OBNOVUJE: exkluzivní technologie LipigeniumTM stimuluje tvorbu lipidů a obnovuje účinnou bariéru pokožky
  • ODSTRAŇUJE MAKE-UP: kombinace tří olejů odstraňuje make-up a nečistoty z pokožky Atoderm Intensive eye pomáhá posilovat přirozené mechanismy pokožky tím, že ji učí lépe fungovat bez nadměrného ošetřování.

Jednou nebo dvakrát denně naneste na podrážděná víčka. Ráno jako ošetřující produkt a jako základ pod make-up. Večer jako péči nebo odličovač make-upu pomocí vatového tamponu