Všechny naše články a konzultace týkající se Podrážděná, svědivá, atopická pokožka

 • Dr. Michèle Sayag, alergoložka
  Dr. Michèle Sayag, Alergoložka.

  Dotaz od uživatele: Trpím alergií (ekzém, pásový opar), bude tedy moje dcera náchylnější k rozvoji těchto kožních problémů?

  Pásový opar není alergie, ale virová infekce. Pokud však trpíte atopickou alergickou reakcí, je nadprůměrně vysoká pravděpodobnost, že vaše dcera bude trpět atopickou dermatitidou.

  Dr. Michèle Sayag, Alergoložka.
 • Dr. Michèle Sayag, alergoložka
  Dr Michèle Sayag, Allergologist.

  Dotaz od uživatele: Jak lze atopické dermatóze předcházet a jak ji léčit?

  Prevence se využívá u „rizikových“ dětí, a to u dětí s alespoň jedním rodičem náchylným k alergii. V těchto případech například víme, že během prvních týdnů je nejlepší se kontaktu s kočkami vyhýbat. Pokud jde o léčbu, propuknutí ekzému by měla být léčena co nejdříve lokálními protizánětlivými steroidy. Změny kožní bariéry by měly být ošetřeny každý den změkčovadlem.

  Dr Michèle Sayag, Allergologist.

Hygiena a péče o pleť

Normální, suchá, podrážděná až atopická pokožka

Produktová řada Atoderm

Suchá pokožka bývá napnutá a ztrácí vláčnost, což se někdy objevuje v kombinaci se svěděním a skvrnami.

Řešení BIODERMY: Atoderm, kompletní produktová řada čisticích přípravků a přípravků péče o obličej a tělo, které jsou ušity na míru pro suchou, velmi suchou až atopickou pokožku a jsou určeny pro každodenní používání spolu s léčbou ekzému nebo svědění... všechny základní produkty pro jemnou a bezproblémovou pokožku! Rozlučte se s pokožkou, která je po sprchování napnutá a svědí!