Přestože je oční okolí tak křehké, oční víčka za den mrknou až 10 000x a k tomu se jich až stokrát denně dotýkáme. V očních váčcích se také snadno nahromadí alergeny ze vzduchu a dráždivé molekuly z kosmetiky, kterou denně používáme.

Až třetina z nás má zkušenost se zánětem, podrážděním očních víček nebo s atopickým ekzémem na očních víčkách. Ty se často projeví v době, kdy je nejméně čekáme a potřebujeme, a to zejména u žen (80 %). Ženy totiž používají oční kosmetiku, která může být jedním z důvodů, proč se zánět objeví. Červená a podrážděná víčka nás pak samozřejmě omezují jak v běžném, tak v profesním životě. O to hůř, když se záněty vracejí opakovaně.

Zánět: projevy a léčba

Zánět nejčastěji začíná začervenáním a podrážděním, poté se objeví svědění a případně otok a suchá kůže. To vše v rámci několika dní. Většina lidí, kteří trpí zánětem nebo podrážděním očních víček, přitom léčbu vůbec nekonzultuje se svým lékařem – spokojí se s rychlou návštěvou lékárny. Ať už je podráždění očního víčka způsobeno atopickým ekzémem, kontaktním nebo alergickým ekzémem, skutečnou příčinu se tak většinou nedozví.

Lékaři nejčastěji předepisují na zánět nebo podráždění očních víček dermokortikosteroidy a zklidňující krém. Doporučujeme také po několik dní nepoužívat make-up. Po ústupu se většinou vracíme k obvyklé kosmetické rutině, včetně užívání dekorativní kosmetiky, odličovačů nebo čisticí kosmetiky, která může obsahovat škodlivé látky nebo vyžaduje nešetrné tření. To pokožku oslabuje a bohužel opět vytváří správné podmínky pro vznik nového zánětu – tak se podráždění víček pravidelně vrací, a dokonce se může stát chronickým.

Dopad podráždění očních víček na kvalitu života

Oči jsou něčím, co nemůžeme v denním kontaktu s dalšími lidmi skrýt, a proto hrají velkou roli v tom, jak sebevědomí se cítíme a jak pohodlně se nám komunikuje s ostatními.

Mezi estetická nepohodlí, které díky zánětu nebo podráždění cítíme, jsou otok, zarudnutí, nebo suchá olupující se kůže – to vše mění fyzickou integritu obličeje.

Mezi fyzické projevy patří pocity pálení, mravenčení, pnutí a intenzivní svědění, která mohou působit kromě nepohodlí i bolest. Takové dopady mají samozřejmě vliv na naši náladu i na to, jak se cítíme. Vyhýbáme se kontaktu s ostatními, necítíme se jistí v komunikaci a chronické podráždění může doprovázet pocit frustrace. Není divu, že hledáme řešení, které je okamžité a trvalé.

Atoderm Intensive Eye je starostlivá péče 3v1 o podrážděná oční víčka, která uklidňuje, obnovuje a odstraňuje make-up. Můžete ji používat každý den i v období, kdy vzniká zánět.

K jeho aplikaci není potřeba nadměrné tření pleti, protože se dobře vstřebává a má jemnou strukturu. Zároveň zamezuje podráždění pleti a o pokožku pečuje v době, kdy zánět začíná, i v době klidu. Jeho složení zaručuje vysokou toleranci a působí i jako preventivní péče před vznikem dalších zánětů nebi podráždění. Atoderm Intensive Eye lze použít jako produkt pro zklidnění a obnovu pokožky a také k čištění pleti očního okolí a odličovač make-upu.

Denní péče o pokožku

Velmi suchá, podrážděná až atopická oční víčka

Patent Skin barrier therapy ™

Atoderm Intensive eye

(3 recenze)

Každodenní péče 3v1 pro podrážděná oční víčka: zklidňuje, obnovuje a odstraňuje make-up.

Pro koho?

Pro celou rodiny (s výjimkou předčasně narozených dětí)