Hladká pleť je snem pro každého, kdo má problémy s mastnou pletí a denně bojuje s černými tečkami, skvrnami nebo nerovnoměrným tónem pleti. BIODERMA před 25 lety vynalezla micelární vodu a stále vyvíjí nové produkty, které jsou určené různým typům pleti. Na pomoc problematické pleti teď přichází s konceptem aktivního čištění.

Sébium Gel moussant actif je více než jen čisticí produkt, protože umí poskytnout specifickou péči - konkrétně aktivní čištění pomocí látek AHA a BHA.

Sébium Gel moussant actif svým složením respektuje potřeby pleti se sklonem k akné a zároveň účinně působí na její nedokonalosti - vyhoví tak všem, od adolescentů po dospělé. Protože bez čištění to nejde! Sébium Gel moussant active přichází s inovativním složením, které zajišťuje účinné čištění i kvalitní péči.

Gel Moussant Actif

 • Dr. Michèle Sayag, alergoložka
  Michèle Sayag, alergoložka, ředitelka vědeckého výzkumu - BIODERMA.

  V Biodermě pracujeme s produkty na čištění pleti tak, aby primárně pečovaly o zdraví vaší pleti - a to už od momentu, kdy s čištěním teprve začínáte. U akné bylo prokázáno, že pokud používáte zároveň čisticí produkt i hydratační krém, nedokonalosti časem skutečně zmizí. Správná hygiena pleti je tedy prvním a zásadním krokem, jak se nepříjemných pupínků zbavit. To je pro nás klíčové, protože víme, že polovina pacientů s akné svou léčbu řádně nedodržuje.

  Michèle Sayag, alergoložka, ředitelka vědeckého výzkumu - BIODERMA.

Aktivní čištění inspirované ekobiologií

Sébium Gel moussant actif je novinkou od Biodermy, která respektuje principy ekobiologie NAOS. Těmi jsou respekt k pleti a vnímání pleti jako ekosystému.

Tři ekobiologické přístupy společnosti NAOS pro aktivní čištění mastné a aknózní pleti jsou:

 • zohlednit ekosystém pleti pomocí čisticího produktu, který je šetrný k pleti
 • působit na příčiny problému díky glukonátu zinku, který reguluje množství kožního mazu
 • stimulovat přirozené mechanismy pleti pomocí dvou keratolytických účinných látek, AHA a BHA, které podporují přirozenou buněčnou obnovu pleti

Woman cleansing her face with Gel Moussant Actif

Hlavní myšlenkou aktivního čištění je péče o pleť už během čištění, aby se aktivněji předcházelo vzniku nedokonalostí. Nový Sébium Gel moussant actif jsme vyvinuli tak, aby poskytl optimální péči díky jedinečné kombinaci keratolytických účinných látek.

Sébium Gel moussant actif zajišťuje dokonalou rovnováhu mezi účinností produktu a jeho dobrou snášenlivostí pro pleť.

 1. Jemný čisticí produkt > Čistí pleť, aniž by ji oslaboval, a to díky bázi, která respektuje přirozenou kožní bariéru.
 2. Aktivní čisticí produkt > Čistí pleť do hloubky nad i pod jejím povrchem a díky jemnému peelingovému efektu redukuje nedokonalosti.

salicylic & glycolic acid

Pleť se sklonem k akné má tendenci hrubnout, protože se na ní hromadí odumřelé buňky nebo kožní maz - to způsobuje ucpávání pórů pleti. Sébium Gel moussant actif obsahuje kombinaci látek AHA (alfahydroxykyselina) a BHA (betahydroxykyselina), které jsou známé svým vzájemně se doplňujícím keratolytickým působením - jedna působí na povrchu pleti, druhá do hloubky. Keratolytický účinek znamená schopnost vyhladit strukturu pleti pomocí stimulace buněčné obnovy.

 

 • Kyselina salicylová (BHA) je ideální účinnou látkou pro mastnou a aknózní pleť, protože zmenšuje póry a redukuje nedokonalosti. Dokáže přerušit vazby mezi odumřelými buňkami, aby mohlo dojít k jejich odstranění z povrchu pleti. Právě její exfoliační účinky tak pomáhají při uvolňování ucpaných pórů. Zdá se také, že zabraňuje tvorbě komedonů a zanícení a zarudnutí pupínků1.
 • Kyselina glykolová (AHA) proniká do hloubky díky své menší velikosti. Je to silná účinná látka, která odstraňuje odumřelé a dehydratované buňky a urychluje proces peelingu, odlupování kůže a pleť díky ní působí jako znovu obnovená. Právě díky exfoliačnímu účinku se pleť rozjasní a vyhladí. Aby mohla využít veškerý svůj potenciál jako aktivní složka, je jí potřeba jí zajistit dotatečně kyselé prostředí.

 

Díky dvojici AHA-BHA, kterou lékaři tradičně používají k mechanickým peelingům, dosahuje Sébium Gel moussant actif skvělých výsledků u pleti se sklonem k akné.

 

 • Póry pleti se přestanou ucpávat
 • Nedokonalosti jsou postupně redukována

 

Sébium Gel moussant actif se používá jako příležitostná péče proti nedokonalostem, která aktivuje buněčnou obnovu. Přispívá k prevenci vzniku nedokonalostí a pomáhá se zbavit těch, které již na pleti jsou.

 

1ZANDER, 1992

Kyseleljší ph zaručí keratolytický účinek

Kyselina glykolová potřebuje ke své účinnosti kyselejší prostředí. Sébium Gel moussant actif byl proto vyvinut s mírně kyselým pH, aby se zvýšila keratolytická účinnost AHA komplexu.

tube with acids

Šetrné složení, které respektuje přirozenou bariéru pokožky

Pro mastnou pleť a pleť se sklonem k akné je naprosto zásadní, aby čištění nenarušilo pokožku. Sébium Gel moussant actif jako jemná mycí báze respektuje rovnováhu mastné a aknózní pleti.

Woman touching her soft skin

Dobré vědět

"Peelingový efekt" je často spojován s vysušením a podrážděním pokožky. U Sébium Gel moussant actif strach mít nemusíte: každá keratolytická účinná látka je v optimální koncentraci, která postačí k tomu, aby uvolnila póry a zároveň přinesla žádané výsledky při boji s černými tečkami a pupínky a zároveň ve srovnání s mechanickými peelingy nedráždí pokožku třením. Sébium Gel moussant actif můžete vždy doplnit krémem, který je vhodný pro váš typ pleti.

 

2Test TEWL, Eurofin-Dermscan/ STb19048, 12 subjects, Dec 2019

inflamed pimple

Respondenti potvrdili o 32 %méně zanícených pupínků za pouhých 21 dní od začátku užívání.

blackheads

Po 28 dnech potvrdili dotázaní o 17 %4 méně černých teček.

Dobré vědět

Pro 97 % z dotázaných5 je pokožka zbavena nečistot

Pro 91 % z dotázaných5 je pokožka hloubkově vyčištěná

Pro 88 % z dotázaných5 je pokožka hebká

3 Test Allergisa / Stb 19044 (078450-01), Brazílie, 21 dní, 30 participantů, Leden 2020
4 Test Visia + CERCO 152. NAOS. 19, 28 dní, 31 participantů, Prosinec 2019
5 Test uživatelů pod dermatologickou kontrolou

Sébium Gel moussant actif s transparentní gelovou texturou působí svěže a lehce. Pěna se snadno oplachuje a zanechává pleť hladkou a rozjasněnou.

 • Do vlhkých dlaní aplikujte množství o velikosti lískového oříšku a třete dlaně o sebe, aby se vytvořila pěna. Tu naneste na vlhký obličej a vmasírujte.
 • Opláchněte dostatečným množstvím vody a pleť osušte.

Man with acne

Ucpané póry, černé tečky nebo pupínky? Sébium Gel moussant actif používejte ráno i večeri, dokud nedokonalosti nezmizí. Můžete jej používat společně s vaším krémem a další péčí o pleť.

 

Pokud s nedokonalostmi bojujete dlouhodobě: 

Sébium Gel moussant actif se dá použít jako speciální kůra a to po dobu jednoho měsíce. Vaší pleti navrátí rovnováhu, a kůru přitom můžete opakovat i několikrát ročně.

⟹ Neváhejte přizpůsobit četnost užívání produktu Sébium Gel moussant actif citlivosti vaší pleti. Pokud je péče pro vaši pleť příliš intenzivní, používejte produkt pouze jednou denně. Pro dobré výsledky stačí produkt používat i třeba pouze každý druhý den.
 

Dobré vědět

Sébium Gel moussant actif lze použít i jako sprchový gel pro muže s mastnou a aknózní pokožkou, kteří nechtějí používat samostatné produkty na čištění pleti a péči o ní.

Pokud máte mastnou pleť nebo pleť se sklonem k akné a potýkáte se s občasnými nebo častými otravnými pupínky, řada Sébium vám pomůže zredukovat jejich počet a obnovit rovnováhu pokožky.

Čištění

Sébium Gel Moussant Actif

Sébium

Gel moussant actif

Sébium Gel moussant actif můžete používat ráno a večer, dokud nedokonalosti nezmizí. Poté se můžete vrátit k běžné rutině. Díky aktivním keratolytickým složkám tento aktivní čisticí produkt vyhlazuje pleť, uvolňuje póry a redukuje skvrny.

Čištění

Sébium Gel Moussant

Sébium

Gel moussant

Sébium Gel moussant jemně čistí a odličuje pleť, aniž by ji vysušoval. Používejte denně, ráno a večer, pro snížení produkce kožního mazu a dostatečné vyčištění pleti.

Péče

Sébium sensitive

Sébium

Sensitive

Sébium Sensitive je denní krém, který se nanáší každé ráno po vyčištění pleti na obličej. Tento krém je určen k hydrataci a zklidnění citlivé a oslabené pleti se sklonem k akné. Obnovuje rovnováhu v tvorbě kožního mazu, zmírňuje záněty, hydratuje a zmatňuje pleť.