Woman checking her skin in a mirror

Růžovka je kožní zánětlivé onemocnění, které je zpočátku mírné, ale časem se rozvíjí a vede k zarudnutí nosu, tváří a někdy i brady a čela. Projevuje se mnoha formami: zarudnutím, viditelnými cévkami, pupínky, nesnášenlivostí a zhrubnutím kůže. Všechny tyto příznaky mohou mít negativní dopad na kvalitu života a sebevědomí.  

Light redness on the face, first signs of rosacea.

Fáze 1: Pleť je náchylná k zčervenání. Náhlé propuknutí zarudnutí může být dočasné nebo trvalé. Zčervenání většinou vyvolávají změny teplot, cvičení, horká nebo kořeněná jídla a nápoje nebo jsou reakcí po čištění obličeje.  

Redness on the face with visible blood vessels with a pink appearance

Fáze 2: Tato fáze začíná, když zčervenání přetrvává i po skončení spouštěcího faktoru. Krevní cévy v obličeji zůstávají otevřené a kůže vypadá růžově. Tento stav se nazývá kuperóza nebo erytróza a může vést k trvalému zarudnutí.  

 

Red skin as after a sunburn, phase 3 of rosacea

Fáze 3: Obličej vykazuje trvalé zarudnutí se vzhledem spálení sluncem nebo větrem. Můžete také pociťovat pálení nebo otok a objevují se malé zánětlivé skvrny (papuly nebo pustuly).   

Thickening of the skin with a bulbous nose, which represents the most severe phase of rosacea

Fáze 4: Jedná se o nejzávažnější formu růžovky. Vaše kůže postupně zhrubne a můžete pociťovat intenzivní zarudnutí, zánět, pocity pálení a dokonce i bolest. Někteří lidé také trpí zvětšeným nosem. 

Může slunce zhoršit růžovku?

Ano, je známo, že slunce zhoršuje růžovku. UVB paprsky mohou zvyšovat sekreci VEGF (vaskulárního endoteliálního růstového faktoru), který je zodpovědný za rozšiřování a oslabování kožních cév. UVA paprsky také hrají roli při vzniku růžovky, zejména zánětu. Jsou zodpovědné za poškození povrchových cévních vrstev kůže a za hromadění látek zodpovědných za zánět - cytokinů, chemokinů a dalších.   

UV záření tak udržuje kůži ve stavu zánětu a je zodpovědné za rozšiřování cév. Abyste tomu předešli, nezapomeňte denně používat opalovací krém. Doporučujeme zvolit dermatologicky testovaný opalovací krém s velmi vysokým širokým spektrem ochrany. V ideálním případě zvolte opalovací krém vhodný pro růžovku, který může přispět ke snížení zarudnutí na obličeji nebo přinejmenším zabránit jeho zhoršení.   

  

Je známo několik složek, které snižují zánět s pozitivním dopadem na růžovku, například enoxolon. Enoxolon, získávaný z kořene lékořice, udržuje protizánětlivou aktivitu, která je přirozeně přítomna v pokožce, a zároveň zklidňuje podrážděnou pleť. 

The little box contains Enoxolone powder to relieve skin irritation and inflammation

Photoderm AR SPF 50+ poskytuje vysokou toleranci a biomimetické zklidňující účinky. Kombinuje účinnost proti zarudnutí s technologicky vyspělou sluneční ochranou a lehkým sjednocujícím odstínem.   

Photoderm AR SPF 50+ těží z našich dermatologických odborných znalostí a patentovaného komplexu RosactivTM. Účinná kombinace aktivních látek pomáhá snižovat hladinu VEGF, omezuje rozšiřování cév a tím snižuje zarudnutí.   

 

Presentation of the AR SPF50+ sun protection for skin with rosacea

Složení obsahuje enoxolon, protizánětlivou složku, která působí hluboko v dermis a zároveň okamžitě zklidňuje zarudnutí na povrchu.   

Presentation of the AR SPF50+ sun protection for skin with rosacea

Pro snížení výskytu zarudnutí je složení lehce tónované pro přirozený sjednocený vzhled. Příjemná textura se rychle vstřebává a není mastná.  

Presentation of the AR SPF50+ sun protection for skin with rosacea

Prokázaná účinnost na pleť postiženou růžovkou

Učinnost složení byla ověřena dermatology během klinického testování.   

-31% skóre závažnosti růžovky¹  

96% redukce zarudnutí²  

88 % pomáhá kontrolovat reakce pokožky²  

92 % zabraňuje vzniku nových vyrážek²   

 

  

ČIŠTĚNÍ: Ráno si obličej vyčistěte micelární vodou Sensibio H2O. Originální micelární voda Bioderma zklidňuje a snižuje nepříjemné pocity, přičemž respektuje rovnováhu pleti.  

  

OŠETŘENÍ: Denně nanášejte Sensibio AR krém pro zklidnění a hydrataci pleti, stejně jako pro prevenci a redukci zarudnutí.   

  

OCHRANA: Aplikujte Photoderm AR SPF 50+ pro ochranu pleti před sluncem, redukci a kontrolu zarudnutí a sjednocení tónu pleti.  

Presentation of the Bioderma skincare routine for rosacea skin

S respektem k pokožce a planetě 


Stejně jako všechny výrobky na opalování Photoderm, i Photoderm AR SPF 50+ byl testován a bylo prokázáno, že není toxický pro vodní ekosystémy. Testy byly provedeny na 3 mořských a sladkovodních druzích: korálech, mikrořasách (NF ISO 10253) a dafniích (OCDE 202).   

Tuba je vyrobena ze 100% recyklovatelného plastu a všechny vnější krabičky jsou 100% recyklovatelné a vyrobené z papíru z udržitelně obhospodařovaných lesů.  

¹Klinické a dermoskopické hodnocení: kuperóza, oční vada, edém, šupiny, drsnost u 20 pacientů ve věku 36 až 74 let po dobu 6 týdnů.  

²Test používání na 30 dobrovolnících ve věku 20 až 69 let s citlivou pokožkou se sklonem k zarudnutí po dobu 56 dnů. 

 

 • Specifická ochrana

  Citlivá pokožka se sklony k začervenání

  Patent Rosactiv ™

  Photoderm AR velmi světlý SPF 50+

  (Napište první recenzi)

  Reguluje zarudnutí. Sjednocující a zklidňující účinek.

  Pro koho?

  Dospělí, Dospívající

 • Produkt pro každodenní hygienu bez oplachování

  Citlivá pokožka se sklony k začervenání

  Patent Rosactiv ™

  Sensibio H2O AR

  (2 recenze)

  Micelární voda pro pleť se začervenáním (Rosaceou).

  Pro koho?

  Dospělí, Dospívající

 • Denní péče o pokožku

  Citlivá pokožka se sklony k začervenání

  Patent Rosactiv ™

  Sensibio AR Krém

  (1 recenze)

  Dlouhodobá péče proti zarudnutí. Mimořádný komfort.

  Pro koho?

  Dospělí, Dospívající