Sluneční paprsky mají sice pro naše tělo blahodárný vliv, pobyt na slunci však s sebou přináší neviditelné nebezpečí v podobě škodlivého ultrafialového záření, a to zejména UVA a UVB. Přestože ultrafialové záření tvoří jen 5% z celkového množství slunečního záření, které na Zemi dopadá, má ohromnou sílu a je potřeba před ním naši pokožku chránit. Je dobré vědět, že UVA záření se vyskytuje v průběhu celého roku, dokonce i když je zataženo. Prochází totiž skrze mraky i sklo a na rozdíl od UVB záření proniká do hlubších vrstev pokožky (dermis). 

Kůži je před tímto zářením potřeba chránit produkty s adekvátním ochranným slunečním faktorem. Produkty s anti-UVA-UVB slunečními filtry zajišťují optimální ochranu proti spálení kůže a předchází solárním intolerancím a alergiím. Pravidelné používání vhodné ochrany působí preventivně také proti stárnutí kožních buněk a pokožku zanechává zdravou a hydratovanou i po čas opalování.

Protože však žádný UV filtr není schopen zachytit 100 % slunečních paprsků, vytvořili jsme kombinaci anti-UVA-UVB ochrany s patentem Buněčné Bioochrany™, která zajištuje optimální ochranu kožních buněk až na úroveň DNA. Tato hloubková ochrana buněk navíc doplňuje účinek povrchových UV filtrů a zvyšuje jejich efekt. 

V mírných krajích, jako je Česko, vám pro kompletní ochranu před sluncem báječně poslouží naše novinka - Opalovací mlha SPF 30. Chrání stejně účinně jako krém, navíc se velmi snadno aplikuje – stačí ji nastříkat na kůži. K moři nebo do tropů si s sebou přibalte Opalovací mlhu s vyšším ochranným faktorem SPF 50+.

Při výběru ochrany proti sluncivezměte v potaz vhodný ochranný sluneční faktor, ale i praktické vlastnosti produktu, jako je voděodolnost či způsob aplikace. V tomto ohledu také Opalovací mlha SPF 30 vyniká – nemusí se roztírat, rychle se vstřebává, pokožku zároveň osvěží a zanechá ji hebkou. Je velmi vhodná na sport a snadno sedostane i do oblasti vousů a chlupů. Proto si ji jistě oblíbí i muži.

Kromě samotné ochrany pokožky byste měla při pobytu na slunci dodržovat několik zásad správného opalování. V době mezi 11. a 15. hodinou je dobré se slunění úplně vyhnout, síla slunečních paprsků totiž dosahuje svého maxima a je snadné se v této době spálit. Po celý den dodržujte pitný režim, doporučuje se vypít 2 až 3 litry vody. Nezapomínejte ani na sluneční brýle, UV záření je sice okem nepostřehnutelné, ale může oči poškodit. 

Nepříznivý dopad ultrafialového záření mohou zmírnit také některé antioxidanty, především vitamin E a vitamin C či extrakt ze zeleného čaje. Ty mohou být součástí opalovací kosmetiky, nebo je můžeme preventivně užívat jako doplněk stravy. Péči své pokožce věnujte i po slunění, dopřejte ji dostatečnou hydrataci a použijte vhodné produkty po opalování, které pokožku zklidní. Odměnou vám bude dlouhotrvající a rovnoměrné bronzové opálení bez předčasného olupování kůže. 

 • Denní péče o pokožku

  Dehydratovaná citlivá pokožka

  Patent Aquagenium

  Hydrabio Sérum

  Sérum, které okamžitě a dlouhodobě hydratuje.

  Pro koho?

  Dospělí, Dospívající

 • Fotografie produktu BIODERMA, Hydrabio Gél-Krém 40 ml, hydratační krém
 • Denní péče o pokožku

  Dehydratovaná citlivá pokožka Normální až smíšená pokožka

  Patent Aquagenium

  Hydrabio Gel-Crème

  Jemná péče o pleť, která hydratuje a rozjasňuje.

  Pro koho?

  Dospělí, Dospívající

 • Fotografie produktu BIODERMA, Hydrabio Krém 50 ml, hydratační krém
 • Denní péče o pokožku

  Dehydratovaná citlivá pokožka Suchá až velmi suchá citlivá pokožka

  Patent Aquagenium

  Hydrabio Crème

  Výživný hydratační a rozjasňující krém.

  Pro koho?

  Dospělí, Dospívající

 • Opalovací krémy pro bezpečné a bronzové opálení

  Citlivá pokožka

  Patent Buněčné Biochrany

  Photoderm MAX Opalovací mlha SPF 50+

  Velmi vysoká ochrana bez roztírání.

  Pro koho?

  Pro celou rodinu (děti starší než 3 roky)

 • Fotografie produktu BIODERMA, Photoderm Opalovací mlha SPF 30 150 ml, mlha na opalování pro citlivou pokožku
 • Opalovací krémy pro bezpečné a bronzové opálení

  Citlivá pokožka

  Patent Buněčné Biochrany

  Photoderm Opalovací mlha SPF 30

  Vysoká ochrana bez roztírání.

  Pro koho?

  Pro celou rodinu (děti starší než 3 roky)

 • Na slunci

  Po pobytu na slunci Citlivá pokožka

  Photoderm After sun

  Osvěžující zklidňující péče, intenzivní hydratace.

  Pro koho?

  Dospělí, Dospívající