1. Odličuje i voděodolný make-up

V jediném kroku odlíčí nečistoty i make-up a dobře si poradí i s tím voděodolným. V čem spočívá její kouzlo? Na rozdíl od jiných odličovacích přípravků využívá sílu drobných micel, které se pohybují bez tření a nečistoty přitáhnou jako magnet. Absorbují tuky, kožní maz i make-up a zároveň rozpustí prach a jiné nečistoty rozpustné ve vodě. Tím pleť dokonale odlíčí bez zbytečného drhnutí.

 

2. Důkladně čistí pleť

Naši pleť bychom měli pravidelně večer odličovat, je však potřeba ji očistit i každé ráno. V noci se totiž kůže regeneruje, odlupují se drobné části a vzniká kožní maz. To vše musí ráno pryč, ideálně za pomocí micelární vody, která pokožku osvěží a na rozdíl od vody z vodovodu ji nedráždí.

Různé čisticí gely či oleje můžou mít i několikařádkové složení a přílišná chemie obsažená v kosmetice pak často vede k podráždění pokožky. U micelární vody však hlavní roli hrají micely. Ty jsou k pokožce citlivé, respektují její přirozené pH a nevysušují. Naopak citlivou pleť zklidní a hydratují. Micelární voda je proto vhodná k čištění všech typů pleti včetně té velmi citlivé.

4. Hydratuje

Přísun vody je obzvláště v létě velmi důležitý, dehydratace pokožky se ale může objevit v jakémkoliv ročním období. Je proto potřeba myslet na dostatečnou hydrataci. Micelární voda obsahuje micely, které jsou podobné fosfolipidům buněčných membrán kůže a přirozeně pomáhají při obnově hydrolipidického filmu pokožky. Při jeho porušení pokožka ztrácí vodu a objevují se nepříjemné pocity suchosti a pnutí, micelární vodavšak pokožku nevysušuje a naopak ji pomáhá hydratovat a stará se o to, aby byla stále pružná a svěží.

 

5. Nemusí se oplachovat

Na rozdíl od odličovacích gelů, mlék či olejů po odlíčení micelární vodou není potřeba tvář oplachovat vodou. Voda z kohoutku si totiž s pletí moc nerozumí a citlivou pokožku může dokonce podráždit a vysušovat. Naše kůže si na povrchu neustále vytváří hydrolipidický filtr, který ji chrání před bakteriemi a viry a také zajišťuje přirozenou hydrataci. Časté oplachování vodou však může tento filtr porušit a kůže má pak tendenci vysychat.

Díky tomu, že se nemusí oplachovat, oceníte micelární vodu všude tam, kde nemáte přístup k vodě. Je proto skvělým pomocníkem na cestách. Odličování, čištění pleti či hydrataci s ní vyřešíte na fesťáku i na čundru stejně dobře jako doma. Na cestách můžou přijít vhod také micelární ubrousky, které jednoduše sbalíte do batohu či kabelky.

7. Tónuje pleť

Rozjasněná pleť vypadá zdravě a plná života. Tónovat pleť můžete i s micelární vodou, která z pórů vytáhne maz a nečistoty a pokožku tak rozzáří.

 

8. Posiluje odolnost pokožky

Nejen, že je micelární voda k pokožce citlivá, patentované složení micelární odličovací vody Sensibio H2O s obsahem okurkového extraktu, zlaté řasy a březového cukru citlivost pleti dokonce snižuje a posiluje tak její odolnost před vnějšími vlivy.

 

9. Osvěží vás

Osvěžení oceníme obzvlášť v létě, po náročné pracovní schůzce nebo třeba po dlouhém letu. Stačí mít v kabelce balení micelárních ubrousků, které pokožku osvěží a rozjasní a nám dodají energii.

Bohužel, tohle o micelární vodě tvrdit nemůžeme. Stejně jako ostatní kosmetické produkty, ani micelární voda není bezedná, zásoby té své si ale můžete snadno doplnit. Bioderma micelární vodu i ubrousky najdete v lékárnách, vybraných drogeriích nebo online na notino.cz

 • Produkt pro každodenní hygienu bez oplachování

  Citlivá pokožka Normální pleť

  Micelární technologie

  Sensibio H2O

  (2 recenze)

  Originální zklidňující micelární voda, která čistí a respektuje kožní bariéru

  Pro koho?

  Dospělí, Dospívající

 • Fotografie produktu BIODERMA, Sébium H2O 500 ml, micelární voda pro pleť se sklonem k akné
 • Produkt pro každodenní hygienu bez oplachování

  Smíšená až mastná pokožka Pokožka se sklonem k akné

  Micelární technologie

  Sébium H2O

  (2 recenze)

  Dermatologická čisticí micelární voda. Čistí a respektuje rovnováhu pleti

  Pro koho?

  Dospělí, Dospívající

 • Produkt pro každodenní hygienu bez oplachování

  Dehydratovaná citlivá pokožka

  Patent Aquagenium ™

  Hydrabio H2O

  (Napište první recenzi)

  Ikonická micelární voda. Hydratuje a respektuje rovnováhu pleti

  Pro koho?

  Dospělí, Dospívající

 • Fotografie produktu BIODERMA, Pigmentbio H2O 250 ml, micelární voda pro pleť s pigmentovými skvrnami
 • Produkt pro každodenní hygienu bez oplachování

  Pokožka s nadměrnou pigmentací

  Patentovaná kombinace aktivních složek

  Pigmentbio H2O

  (Napište první recenzi)

  Důkladně čistí a zároveň působí proti
  skvrnám a zabezpečuje zesvětlení pleti. Velmi dobrá snášenlivost.

  Pro koho?

  Dospělí