Vysoká keratolytická účinnost a zároveň vysoká kožní tolerance pro pokožku náchylnou k akné

Akné je běžná kožní patologie, která představuje 20 % dermatologických konzultací a postihuje více než 80 % dospívajících. Existuje široká škála léků na předpis a volně prodejných léků, které mohou pomoci snížit výskyt lézí a zbavit se akné. Léčba a dermokosmetika předepisovaná dermatology je však často založená na silných keratolytikách, která mohou vést k podráždění pleti a jejich špatné toleranci u pokožky. Protože pokožka léčbu hůře snáší, činí samotnou léčbu méně účinnou.

  • Profesorka Michèle Sayag, alergoložka a ředitelka vědeckého výzkumu pro BIODERMU..

    V některých případech mírného až středně těžkého akné je možné předepsat keratolytickou péči o pleť jako první volbu léčby před jakýmkoliv lékařským ošetřením. Aby však byly keratolytické aktivní látky účinné, musí být formulovány při nízkém pH (kolem 3). Jelikož pokožka má přirozené pH 5, vyvolává tato změna podráždění a nepohodlí, což vede k nízké snášenlivosti u pacientů.

     

    Profesorka Michèle Sayag, alergoložka a ředitelka vědeckého výzkumu pro BIODERMU..

Abychom mohli využít spojení účinnosti a tolerance, vyvinuly Laboratoře Bioderma nový produkt pro řadu Sébium, která je určena pro pleť se sklonem k akné. Produkt Sébium Kerato+ je prvním produktem proti nedokonalostem s optimální keratolytickou účinností a zároveň vysokou kožní tolerancí pro mírné až středně těžké akné. Působení keratolytik je založeno na ekobiologickém přístupu, který zajišťuje fyziologické pH pro maximální toleranci pokožky a zamezuje nepříjemným pocitům jako je štípání. Lehká hydratační textura gel-krému přináší další pohodlí pro každodenní používání. Lidé s pletí náchylnou k akné již nemusí volit mezi účinností proti skvrnám a pohodlím svojí pokožky.

 

Kombinace aktivních složek s rychlým účinkem pro aknózní pleť

Sébium Kerato+ působí na mírné až středně těžké akné, skvrny, jizvy a černé tečky bez podráždění pokožky.

Kyselina salicylová a ester kyseliny jablečné, účinný už při přirozeném pH pokožky, působí na nedokonalosti. Kyselina salicylová biologicky účinkuje na povrch pokožky tak, že exfoliuje její vnější vrstvu. Ester kyseliny jablečné se dostává do pilosebaceózního kanálu, a tím působí hlouběji a zároveň udržuje pokožku hydratovanou. Obě složky mají komedolytický účinek - ten inhibuje tvorbu komedonů a zároveň zajišťuje vysokou toleranci pokožky pro zvýšení pohodlí.

Fluidactiv™ kombinuje antioxidační složky, které biologicky chrání skvalen, hlavní složku kožního mazu, před oxidací vyvolanou naším prostředím, jako např. UV záření a znečištění ovzduší. Póry se tak méně ucpávají, což vede k snížení nedokonalostí a jizev.

Dobré vědět

Zásadní je zaměřit se na jizvičky: Po tom, co nedokonalost zmizí, zůstane po ní jen malá, ale viditelná červená skvrna. Ta může být na pleti jenom dočasně a poté zmizet úplně. Pokud jí ale budeme pravidelně vystavovat slunci bez sluneční ochrany, může dojít k pozánětlivé hyperpigmentaci, a skvrnka tak na pleti zůstane trvale.

Několik klinických testů prokázalo, že Sébium Kerato+ má pozitivní vliv na pleť se sklonem k akné. U téměř všech účastníků (97 %*) se prokázala vysoká tolerance, a ti navíc potvrdili, že produkt jejich pleť nevysouší a jejich pleť se cítí pohodlně. Další testy odhalily následující výhody:

Viditelná účinnost již po 2 dnech*:

  • o 18,9 % méně akné, o 41 % méně po 28 dnech
  • o 20 % méně jizviček nebo stop po akné, o 36 % méně po 28 dnech
  • o 23,1 % více sjednocená pokožka, o 60 % sjednocenější pokožka po 28 dnech

*Klinická studie v monoterapii na 30 subjektech s mírným až středně těžkým akné, během 28 dnů, 2021.

Denní péče o pokožku

Pokožka se sklonem k akné

Patent Fluidactiv ™

Sébium Kerato+

(5 recenzí)

Viditelný účinek na pupínky, černé tečky a jizvy již po 2 dnech. Vysoce tolerantní.

Pro koho?

Dospělí, Dospívající

Produkt pro každodenní hygienu s oplachováním

Mastná až aknózní pokožka

D.A.F. Patent

Sébium Gel moussant actif

(27 recenzí)

Hloubkové čištění, hluboký respekt, dokonalá rovnováha.

Pro koho?

Dospělí, Dospívající