Senzitivitu pleti ovlivňuje mnoho faktorů, můžeme je rozdělit na vnitřní a vnější. Mezi vnitřní faktory patří stres či nedostatek spánku, pokožku mohou oslabit i vnější okolnosti, mezi které řadíme pobyt v zakouřeném prostředí, smog z aut, změny počasí nebo nevhodná agresivní kosmetika. To vše narušuje přirozenou ochrannou vrstvu naší pokožky. Pokud je tato ochranná bariéra narušená, je naše kůže náchylnější k vnikání různých škodlivých látek, které způsobují nepříjemné pocity svědění, pnutí či ztrátu barvy. Na senzitivitu mají ale také vliv faktory, které nemůžeme nijak ovlivnit – náš věk, pohlaví nebo typ pleti. Citlivá kůže se nejčastěji projevuje viditelnými příznaky jako tvorba šupinek, zarudnutí či vyrážka. Není to ale pravidlo. Někteří lidé vnímají nepříjemné pocity pnutí, svědění a někdy i pálení bez vnějších projevů. Citlivá pokožka tedy nemusí být zarudlá.

Citlivou pleť má více než polovina lidí

Bioderma se rozhodla zmapovat výskyt citlivé pokožky a najít na tento kožní problém řešení. Ve spolupráci s profesorem Laurentem Miserym proto udělala rozsáhlou observační a epidemiologickou studii (tzv. projekt BOSS – Burden of Sensitive Skin Project), která mapuje výskyt citlivé pokožky ve francouzské populaci. Studie ukázala, že 59 % lidí považuje svou pleť za velmi citlivou, nebo dost citlivou. Častěji pak senzitivní pleť uváděly ženy (66 %), než muži (51,9 %). Výzkum také ukázal, že citlivá pleť je čím dál vážnějším problémem. Mezi lety 2004 a 2017 totiž vzrostl počet lidí s citlivou pletí o 22 %. Naštěstí však pro něj existuje řešení, a to v dlouhodobé a kvalitní péči o naši pokožku za pomocí kosmetiky určené pro citlivou pokožku.

Citlivá pleť má bohužel často vliv na kvalitu života. Často bojujeme s nepříjemným a otravným svěděním a mnoho z nás nemůže kvůli citlivosti pleti dokonce ani nosit bižuterii nebo se v létě vystavovat sluníčku. Sluneční vliv na citlivou pleť způsobuje například zarudnutí či suchost, která jde vidět na první pohled, a tak trápí ženy i muže z estetického hlediska. Nikdo nemá rád, když na něj lidé na ulici nenápadně pokukují, když se červená. U mladých lidí to pak může být nejen nenápadné pokukování vrstevníků, ale i pokřikování či dávání přezdívek, které má významný vliv na sebevědomí. Je proto potřeba bojovat na všech frontách. Prvním krokem tak může být výběr vhodné kosmetiky, která pomůže příznaky zmírnit či úplně odstranit.

Řešením je dlouhodobá péče

Senzitivní pokožka se může objevit kdykoliv v průběhu života a její výskyt záleží na mnoha různých faktorech. Pokud chceme problém s citlivou pletí jednou pro vždy vyřešit, je potřeba se zaměřit na dlouhodobou péči o pokožku. K tomu nám pomůže taková kosmetika, která je pro senzitivní pleť určená. Bioderma pro potřeby citlivé pleti vyvinula řadu Sensibio, která pokožku nedráždí a naopak díky svému složení a použité technologii dokáže snižovat její citlivost. Pro každodenní odličování použijte micelární vodu Sensibio H2O. Ta nejenže zabraňuje podráždění kůže, ale zároveň chríní hydrolipidický film a tvoří základ odolnosti před nepříznivými vlivy, které na ni působí. Projevy senzitivní pleti pak umí zklidnit hydratační krém pro citlivou pokožku Sensibio Light, který zvyšuje práh tolerance a zároveň pokožku hydratuje, a který můžete použít také jako bázi pod make-up. Jednou za čas své pleti dopřejte také uklidňující a hydratační masku, která posiluje odolnost pleti a působí protizánětlivě a oční gel-krém, který se hodí i pod make-up a působí proti vráskám.

Produkt pro každodenní hygienu bez oplachování

Citlivá pokožka Normální pleť

Micelární technologie

Sensibio H2O

(6 recenzí)

Originální zklidňující micelární voda, která čistí a respektuje kožní bariéru

Pro koho?

Dospělí, Dospívající

Produkt pro každodenní hygienu s oplachováním

Citlivá pokožka

D.A.F. Patent

Sensibio Gel moussant

(5 recenzí)

Zklidňující micelární čisticí gel, který zesiluje přirozenou hydrataci pleti.

Pro koho?

Dospělí, Dospívající

Produkt pro každodenní hygienu bez oplachování

Citlivá pokožka Normální až smíšená pokožka

Micelární technologie

Sensibio H2O Micelární ubrousky

(Napište první recenzi)

Čisticí a zklidňující ubrousky vlhčené micelární vodou na citlivou pleť

Pro koho?

Dospělí, Dospívající

Příležitostná cílená péče o pokožku

Citlivá pokožka

Patent Toleridine ™

Sensibio Maska

(1 recenze)

Intenzivní hydratační a zklidňující pleťová maska pro citlivou pleť

Pro koho?

Dospělí, Dospívající

Denní péče o pokožku

Citlivá pokožka

Patent Toleridine ™

Sensibio Oční gel-krém

(Napište první recenzi)

Zklidňující a hydratační péče pro citlivé oční okolí.

Pro koho?

Dospělí, Dospívající