Allez au contenu Allez à la navigation

26 Únor 2020

Hyperpigmentace: celoroční péče o pleť

Pigmentové skvrny?
O pleť se starejte celoročně

Může se zdát, že hyperpigmentace je sezónní věc, ale není tomu tak. Objevuje se po celý rok. Na to, jakou výslednou barvu bude mít naše kůže, má totiž vliv nejen sluníčko, které aktivuje tvorbu melaninu. Kromě vnitřních procesů v našem těle odstín pokožky i pigmentové skvrny určují také vnější faktory. Jaké to jsou? A co dělat, když máte k hyperpigmentaci sklony?

Hyperpigmentace není sezónní věc

Lentigo, neboli stařecké skvrny, melasma v těhotenství i pozánětlivá hyperpigmentace pokožky. Vznik tmavých flíčků na naší kůži není způsoben jen slunečními paprsky, mnohem častěji mohou za tyto skvrny vnitřní i vnější vlivy (hormony v těhotenství, stres, znečištěné ovzduší či genetické predispozice). Ty totiž ovlivňují funkci melanocytů, kdy některé z nich výrazně zvýší produkci melaninu, a lokálně tak mohou na pokožce vznikat tmavé pigmentové skvrny. Některé skvrny, například melasma, která se objevuje v těhotenství, mohou časem samy vymizet. Hyperpigmentace má ale bohužel tendenci být chronická a postihuje jak ženy, tak muže, a to v jakémkoli věku.

Jak se o hyperpigmentovanou pokožku starat?

Velmi důležitá je prevence. Pokud víte, že máte k hyperpigmentaci sklony, nevystavujte se přímému slunečnímu záření a při pobytu venku vždy používejte opalovací krém s vysokým ochranným faktorem. A to nejen u moře či na horách, ale také v našem mírném podnebném pásmu. Abychom udrželi tvorbu melaninu v rovnováze, měli bychom se vyhnout nadměrnému stresu a prostředí se znečištěným ovzduším. Důležitá je ale především pravidelná péče o pokožku. A to jak v případě prevence skvrn, tak také při jejich redukci. Správně zvolená dermokosmetika totiž může pomoci tmavé skvrny redukovat i jejich vzniku předcházet. 

Léčivá dermokosmetika, která redukuje skvrny 

Existuje nespočet dermatologických ošetření, které mohou projevy hyperpigmentace zmírnit. O medicínských řešeních hyperpigmentace jsme psali například v tomto článku. Neděste se však žádných drastických zákroků či laserů, redukovat hnědé skvrny můžete i za pomocí krémů. V lékárně se ptejte na dermokosmetiku z řady Pigmentbio, která je navržena speciálně pro péči o pokožku s poruchou pigmentace. 

Po celý rok můžete používat Pigmentbio denní krém s ochranným faktorem SPF 50+, který pleť okamžitě rozjasní a pomůže k barevnému sjednocení. Pomáhá totiž redukovat tvorbu melaninu a podporuje buněčnou obnovu, což má zesvětlující efekt právě na tmavé flíčky. Produkty z řady Pigmentbio můžete zahrnout i do svého večerního kosmetického rituálu a připravit pokožku na regeneraci, která nastává v průběhu spánku. Noc je totiž nejlepší dobou pro přirozenou obnovu pleti. Začněte s důkladným odlíčením micelární vodou Pigmenbio H2O, která pomáhá v prevenci vzniku tmavých skvrn, pokožku rozjasňuje a účinně odstraní make-up i všechny nečistoty, které se na pleti uchytily během dne. Zároveň pokožku připraví na další péči. Pro intenzivní korekci pigmentových skvrn naneste na pleť Pigmentbio C-Concentrate, který kůži zároveň dodá dávku vitamínů C a E. Následně na obličej i krk aplikujte Pigmentbio noční sérum. To podporuje obnovu buněk a produkci kolagenu a přispívá tak k odolnosti, pevnosti a pružnosti pokožky. Jeho struktura je lehká a po nanesení vytváří na pokožce ochrannou masku, která pomáhá zadržovat vodu, což pokožku během noci hydratuje. Pokud se chcete dozvědět více o nové řadě Pigmentbio, která účinně pomáhá v péči o hyperpigmentovanou pleť, navštivte náš web na www.pigmentbio.cz.