Jak se říká - sdílená starost, poloviční starost. Ten pocit, že v tom člověk není sám, je vážně k nezaplacení! Tak třeba právě atopický ekzém - na první pohled to nemusí být znát, ale každý atopik vám potvrdí, že se s ním občas žije dost těžko. Jen se o tom bohužel moc nemluví. Na serveru www.pravdyoatopii.cz je to ale jinak, tady žádné tabu neplatí! Otevřeně a bez zábran tu popisuje svoje zkušenosti s atopií hned několik pacientů, ať už dětských, nebo dospělých, kteří se rozhodli svěřit se ostatním s tím, jak se jim s ekzémem žije, jak ho léčí a co jim pomáhá. Takové příběhy pro vás mohou být nejen psychickou podporou, ale i velkou inspirací. Pacienty s atopií ostatně můžete osobně potkat i na seminářích, které tento server ve spolupráci se společností BIODERMA pro lidi pravidelně organizuje, a probrat tam svoje problémy jak s nimi, tak s lékaři. Podají vám pomocnou ruku a poradí, jak atopii v pohodě zvládat.

Atopický ekzém má na svědomí hned několik spouštěčů, ať už jde o zděděné geny, kontakt s alergeny, psychickou kondici, nebo to, co jíme. Právě proto se na serveru www.pravdyoatopii.cz sešli profesionálové hned z několika oborů, kteří navíc s ekzematiky dlouhodobě pracují a mají s atopií díky tomu bohaté zkušenosti. Jejich články rozhodně stojí za přečtení, protože díky nim svému atopickému ekzému snadněji porozumíte. Tak třeba dermatolog - ten podrobně a přitom srozumitelně vysvětluje, co přesně je označováno za atopický ekzém, jak, kdy a proč vzniká, jak probíhá jeho vyšetření a také radí, jak a čím se o choulostivou pokožku správně starat. Psycholog se zase věnuje úzké souvislosti mezi atopií a psychikou, o které někteří pacienti ani nemají tušení a empaticky podporuje pacienty v tom, aby se nebáli o své nemoci otevřeně mluvit. Už jen to jim může pomoct nastartovat uzdravování. Další obor - alergo - imunologie, je s atopií taky těsně spojený. Spoustu ekzematiků totiž často trápí i potíže s nejrůznějšími alergiemi, nebo řeší oslabenou imunitu, takže zajít si na nějaké speciální imunologické vyšetření se určitě vyplatí. A jsme u jídelníčku. Odborníci na výživu se shodují, že vsadíte-li na ty správné potraviny, můžete svůj ekzém výrazně zmírnit, proto stojí za to si o tom na www.pravdyoatopii.cz něco přečíst.

Znáte to, jako u každé nemoci se i kolem atopie objevuje spousta nesmyslných tvrzení a "zaručených" zpráv. Nenechte se jimi zmást a věřte jen takovým, které jsou vaší důvěry hodné. Na stránkách www.pravdyoatopii.cz máte jistotu, že díky profesionálnímu týmu zkušených odborníků na žádnou polopravdu ani spekulaci nenarazíte. A které mýty patří k nejčastějším? Tak třeba tvrzení, že atopii si hravě vyléčíte pomocí hypnózy, zánětlivou pokožku zaručeně uzdravíte natíráním medu, rostlinným či živočišným tukem, případně přikládání zelných listů, nebo že nejlepší pomoc při léčbě představuje vakcína, jenže pravda je taková, že proti atopii žádná taková neexistuje. Dokonce se mezi lidmi traduje i mýtus, že atopici by se neměli koupat, opalovat se a raději ani vycházet na sluníčko, nicméně pokud svůj ekzém řešíte s lékařem, dodržujete jeho rady a o svou citlivou pokožku se hezky a správně staráte, není důvod se nechat znejistit nějakými fámami. Buďte zkrátka v obraze a hledejte kvalitní důvěryhodné informace - léčba pak bude i mnohem efektivnější.