Máte citlivou pokožku, na kterou nic nepomáhá? Vyzkoušeli jste snad všechny možné kosmetické produkty, pročítáte si na internetu zaručené rady a hledáte zázračný produkt, který vaše problémy s citlivou pletí vyřeší ze dne na den? Máme pro vás bohužel špatnou zprávu. Žádný takový zázračný produkt neexistuje. Jak bychom se tedy měli starat o citlivou pleť? Nejprve je potřeba pochopit, co citlivost pleti způsobuje a čím se senzitivní pokožka liší od té normální. Pak je teprve možné najít takovou kosmetiku, která je vyvinuta s ohledem na potřeby citlivé pokožky a její projevy umí eliminovat.

Proč je moje pleť citlivá?

Abychom mohli eliminovat projevy citlivé pokožky, je potřeba si vysvětlit, v čem se senzitivní pleť liší od normální pokožky. Na naší kůži se nachází tenká vrstva, která slouží jako bariéra a chrání naši pokožku před negativními vlivy. Mezi ně můžeme řadit mikroorganismy, prach, mikročástice z výfukových plynů, nebo třeba dráždivou kosmetiku, která obsahuje pro pokožku agresivní chemické látky. Zároveň tato vrstva brání unikání vody z pokožky a udržuje tak kůži hydratovanou. U normálního typu pleti funguje ochranná bariéra správně a pokožka je pružná a jemná na dotek. Problém však nastává ve chvíli, kdy se působením vnějších nebo vnitřních vlivů tato bariéra naruší. Vzniknou v ní drobné prasklinky, kterými pak pronikají cizí částice, které způsobují různé reakce. Ty se projevují zarudnutím kůže, pálením, svěděním nebo třeba suchostí pokožky. Oslabená kůže je také mnohem náchylnější k zanícení, nebo ke vzniku infekce.

Protože projevy citlivé pleti způsobuje narušení kožní bariéry, můžeme je eliminovat, pokud tuto ochrannou vrstvu opět obnovíme, aby mohla naplno vykonávat svou funkci. Jak na to? Odpověď na tuto otázku zní jednoduše, její řešení může být ale někdy složité. Vše spočívá v kvalitní dermokosmetice a jejím pravidelném používání. Kosmetický rituál začněte s gelem Sensibio Gel moussant, který senzitivní pleť zklidní. Po dvou týdnech pravidelného používání navíc zvyšuje hydrataci pleti až o 77 % a zanechává pokožku čistou a jemnou na dotyk. Naprostým základem v péči o citlivou pleť je ale micelární voda Sensibio H2O. Ta umí pleť dokonale odlíčit, aniž by jí podráždila. Obsažené micely, které fungují jako magnet, jemně odstraní nečistoty rozpustné ve vodě i v tucích a pleť čistí i hloubkově. Navíc ji není potřeba oplachovat, takže se pokožka nemusí dostat do styku s kohoutkovou vodou, která by citlivou pleť mohla podráždit. O ochrannou vrstvu na naší pokožce se postará denní krém Sensibio Light, který ji pomáhá obnovovat. Zvyšuje její odolnost a chrání ji před negativními vlivy, se kterými se naše kůže setkává v průběhu dne.

Denní péči doplňte maskou

Jednou až dvakrát týdně pak aplikujte na očištěnou pleť intenzivní pečující Sensibio masku. Ta okamžitě zklidní projevy senzitivní pokožky, jako pálení, zarudnutí či pnutí a díky svému složení působí protizánětlivě. Navíc pleť hydratuje, zjemňuje a poskytuje tak dlouhotrvající pocit komfortu. Stačí ji nanést na obličej, krk a dekolt, nechat působit 10 minut (popřípadě déle) a následně setřít tamponem navlhčeným micelární vodou. Pleť poté již není potřeba oplachovat vodou z kohoutku, ta by ji totiž mohla podráždit.

 • Produkt pro každodenní hygienu bez oplachování

  Citlivá pokožka Normální pleť

  Micelární technologie

  Sensibio H2O

  (2 recenze)

  Originální zklidňující micelární voda, která čistí a respektuje kožní bariéru

  Pro koho?

  Dospělí, Dospívající

 • Produkt pro každodenní hygienu s oplachováním

  Citlivá pokožka

  D.A.F. Patent

  Sensibio Gel moussant

  (1 recenze)

  Zklidňující micelární čisticí gel, který zesiluje přirozenou hydrataci pleti.

  Pro koho?

  Dospělí, Dospívající

 • Produkt pro každodenní hygienu bez oplachování

  Citlivá pokožka Normální až smíšená pokožka

  Micelární technologie

  Sensibio H2O Micelární ubrousky

  (Napište první recenzi)

  Čisticí a zklidňující ubrousky vlhčené micelární vodou na citlivou pleť

  Pro koho?

  Dospělí, Dospívající

 • Příležitostná cílená péče o pokožku

  Citlivá pokožka

  Patent Toleridine ™

  Sensibio Maska

  (Napište první recenzi)

  Intenzivní hydratační a zklidňující pleťová maska pro citlivou pleť

  Pro koho?

  Dospělí, Dospívající