Allez au contenu Allez à la navigation

ochrání vaše tělo před zimou Atoderm
#SKINBODYGUARD
Připravte vaši pokožku co nejlépe na zimu a využijte rad expertů ze společnosti BIODERMA.
Přejeďte kurzorem všechny etapy a seznamte se s jednotlivými epizodami
  1. Listopad
  2. Prosinec
  3. Leden
  4. Únor
 
Epizoda 1
Kůže je tělesný strážce, který nám poskytuje nejspolehlivější ochranu.

Tvoří fyzický předěl mezi vnitřním a vnějším světem, mezi námi samotnými a těmi ostatními, chrání náš organismus a jsou na ní umístěna čidla pro vnímání hmatu. Není jen jakousi vnější obálkou, ale jde o plnohodnotný orgán, který nám přímo zprostředkovává zprávy z mozku. Jako místo výměn a interakcí má zásadní význam pro imunitu a plní nejrůznější biologické, chemické a psychologické funkce.

Co se v naší pokožce děje?

Naše kůže dokáže zastavit bakterie a alergeny, rychle a dobře léčí a zaceluje rány, varuje mozek v případě nežádoucích průniků, reguluje tělesnou teplotu, chrání nás před UV zářením atd. To jsou některé z úkolů, které má na starosti naše výkonná kožní bariéra. Zachování optimální úrovně hydratace je další podstatnou funkcí, která zajišťuje pružný a hladký povrch pleti, ale slouží také k zachování normálních fyziologických mechanismů v organismu.

Pokožka nepřetržitě řídí vodní bilanci tak, že přijímá dodatečné tekutiny a kompenzuje tak transepidermální ztrátu vody (TEWL), k níž přirozeně dochází při odpařování vody z těla pokožkou. Při nedostatečné hydrataci trpí kožní bariéra nedostatkem vody.

Názor dermatologa
Dr. Isabelle Baratte, francouzská dermatoložka z lyonské fakultní nemocnice Hospices Civils de Lyon, Francie

„Svým pacientům velice často vysvětluji, že pokožka se přirozeně chrání před útoky tak, že na svém povrchu tvoří hydrolipidovou vrstvu, kterou je nutno zachovat. Použijeme-li pro každodenní osobní hygienu nedráždivé produkty neobsahující mýdlo, uchováme si pleť příjemnou na dotek, jak v zimě, tak i v létě, a pokožka se nebude vysušovat. Velice důležité je také to, aby voda při koupeli nebo sprchování byla vlažná a neměla víc než 35 °C! U atopické pokožky by to dokonce mělo být jen 33 °C! Jinak se vystavujeme nebezpečí, že se ta velice cenná přirozená ochranná vrstva prostě rozpustí.“

Doporučované produkty.

Denní jemná péče, sprchový gel na suchou pokožku respektující rovnováhu pokožky.

ObličejTělo

Kůže je největším a nejtěžším orgánem lidského těla!

Její celková plocha dosahuje u dospělého člověka 1,5 až 2 m2 a její tloušťka se pohybuje kolem 3 až 4 mm.

Suchá a dehydratovaná pokožka jsou dva rozdílné pojmy! Každý z nás může mít příležitostně problém s dehydratací obličeje, dokonce i při mastné pleti. Pokožka má nedostatek vody a je třeba jí poskytnout hydratační péči. Suchá pokožka označuje typ pleti, které je nutno poskytnout každodenní výživu, jak v podobě vody, tak i lipidů, a to z důvodu zachování hydratované, pevné a pružné pleti.

Průzkum

Řekli byste, že máte suchou pleť?

Vychytávky a praktické rady

Kůže obsahuje přibližně 30 % z celkového množství vody v těle. I když čerpá další potřebnou vodu přímo z organismu, je doporučováno denně vypít 1,5 až 2 litry vody (pokud to není kontraindikováno lékařem). Upozorňujeme, že doplňování vody musí být náležitě rozloženo do celého dne. Nápoje jako čaj nebo káva jsou do tohoto množství započteny.

 
MOTTEM PŘÍŠTÍ EPIZODY BUDE

VLIV PROSTŘEDÍ NA NAŠI POKOŽKU