Zdravá kůže chrání tělo před vnějšími vlivy a udržuje správnou hladinu hydratace. Příčinou citlivé a intolerantní pleti je zejména snížený práh tolerance. Citlivá pleť nadměrně reaguje na vnitřní či vnější podněty a projevuje se subjektivními pocity kožního nepohodlí: pnutí, svědění a pálení. Citlivá pleť se také snadno dehydratuje, což ji činí ještě vnímavější k vnějším vlivům, jakými mohou být změny teplot, nebo nesprávně zvolené kosmetické produkty.

Mám citlivou pleť. Co s tím?


Hydratovat, hydratovat, hydratovat. Voda je základ zdravé a krásné pleti, proto je potřeba ji doplňovat zevnitř i z venku. Hydratace je důležitá právě proto, že upevňuje kožní bariéru a tím zabraňuje průniku škodlivých látek. Snižuje se tak senzitivita pokožky, která je pak méně náchylná k zánětu a podráždění.

Citlivost pokožky se může měnit také s ročním obdobím, je dobré myslet na dostatečnou ochranu před ostrými slunečními paprsky i před mrazem. Úplně vyvarovat byste se měli extrémním klimatickým podmínkám, jako jsou sauny nebo polária.

Znáte ten pocit, když konečně vyzkoušíte nový make-up, který vám doporučila kamarádka a váš obličej začne rudnout, svědit a napínat se? Bohužel ne všechny kosmetické produkty se totiž hodí pro každý typ pleti. Jak tedy poznat vhodnou kosmetiku pro citlivou pleť?

Ideální je používat takové produkty, které jsou k pokožce citlivé, respektují její přirozené pH, pomáhají hydratovat pleť a nezanechávají ji suchou. Dermatologové radí sáhnout po minerálních make-upech, při odličování pak po micelárních vodách, které pokožku dokážou zklidnit. Vyhnout byste se měli mýdlům a mycím gelům, produkty na odličování by neměly obsahovat ani alkohol, parfémy, parabeny či jiné dráždivé látky. Při výběru kosmetiky se nebojte nechat si poradit, nebo nakupujte přímo v lékárně.

Jak o citlivou pleť nejlépe pečovat?


Základem zdravé pleti je její pravidelné čištění. Během dne je naše pokožka vystavena mnoha nepříjemným faktorům a smog z aut, cigaretový kouř ani celodenní shon ji neprospívá. Večer je proto potřeba důkladně odlíčit veškerý make-up a nechat pokožku odpočinout a volně dýchat. Nezapomínejte ani na očištění pleti každé ráno. V noci se totiž kůže regeneruje, odlupují se odumřelé buňky a vzniká kožní maz. Udělejte si z toho rituál - jednoduše pleť hydratujete, osvěžíte a probudíte do nového dne. 

Pro odličování citlivé pleti je nejvhodnější použít micelární vodu. Micely totiž fungují jako magnet. Vážou na sebe nečistoty i kožní maz, rozpouští make-up včetně toho voděodolného a díky své struktuře zanechávají pokožku čistou a hydratovanou. Patentované složení micelární odličovací vody Sensibio H2O s obsahem okurkového extraktu, zlaté řasy a březového cukru citlivost pleti dokonce snižuje. Praktickým řešením na cesty jsou pak Sensibio H2O Micelární ubrousky, které plní svůj úkol stejně dobře, jako micelární voda.

Zvýšená citlivost pleti může být příznakem různých onemocnění. Ke zvýšení senzitivity pokožky mohou vést dlouhodobé alergické reakce, zvláště atopická dermatitida. Pokud máte obavy ohledně stavu vaší pleti, doporučujeme se obrátit na vašeho lékaře či dermatologa. Pomoci s výběrem vhodných přípravků pro senzitivní pokožku by vám měli také v lékárně.

Produkt pro každodenní hygienu bez oplachování

Citlivá pokožka Normální pleť

Micelární technologie

Sensibio H2O

(6 recenzí)

Originální zklidňující micelární voda, která čistí a respektuje kožní bariéru

Pro koho?

Dospělí, Dospívající

Produkt pro každodenní hygienu s oplachováním

Citlivá pokožka

D.A.F. Patent

Sensibio Gel moussant

(5 recenzí)

Zklidňující micelární čisticí gel, který zesiluje přirozenou hydrataci pleti.

Pro koho?

Dospělí, Dospívající

Produkt pro každodenní hygienu bez oplachování

Citlivá pokožka Normální až smíšená pokožka

Micelární technologie

Sensibio H2O Micelární ubrousky

(Napište první recenzi)

Čisticí a zklidňující ubrousky vlhčené micelární vodou na citlivou pleť

Pro koho?

Dospělí, Dospívající

Denní péče o pokožku

Citlivá pokožka se sklony k začervenání

Patent Rosactiv ™

Sensibio AR Krém

(2 recenze)

Dlouhodobá péče proti zarudnutí. Mimořádný komfort.

Pro koho?

Dospělí, Dospívající