S bezpečným sluněním vydrží opálení déle

Léto se kvapem blíží a spolu se slunečními paprsky přichází také čas přemýšlet nad tím, jakou vhodnou opalovací kosmetikou naši pokožku nejlépe ochráníme. Slunce má pro náš organismus bezesporu blahodárné účinky – dokáže nám zlepšit náladu, zažene bolest, zahřeje nás a doplní potřebný vitamin D. Spolu se slunečními paprsky na nás ale dopadá také nebezpečné UV záření, které může naši kůži poškodit. Pokud naši pokožku budeme dostatečně chránit, nejen, že předejdeme slunečním spáleninám, ale bronzové opálení nám vydrží déle. Na co se zaměřit při výběru sluneční ochrany a jak se opalovat bezpečně?

Sluneční záření se skládá z infračerveného, viditelného a ultrafialového záření, které se dále dělí na UVA, UVB a UVC. Ultrafialové záření je pro naši pokožku škodlivé, především UVB záření je zodpovědné za stárnutí pokožky a nádorové bujení. Na opalovacích krémech úroveň ochrany před tímto zářením určuje Sun Protection Factor, tedy SPF. Abychom poskytli kůži dostatečnou ochranu, je potřeba brát ohled nejen na UVA/UVB filtry a SPF, ale také na jejich vzájemný poměr. Bohužel žádný UV filtr neumí zachytit 100 % UV paprsků. Opalovací kosmetika z řady Photoderm proto kromě UVA a UVB ochrany obsahuje také exkluzivní patent Buněčné BioochranyTM, který chrání buňky až na úrovni jejich DNA.

Co se stane, když se spálíme?

Na kůži, která není dostatečně chráněná, může dojít vlivem slunečního záření ke spáleninám. To může být doprovázeno zarudnutím, bolestí nebo dokonce vznikem puchýřů. Když se spálíme, v kožních buňkách se samy od sebe aktivují mechanismy, které umí spálenou pokožku “opravit”. To se děje, pokud se spálíme jednorázově. V případě opakovaného spálení ale tyto opravné mechanismy přestanou stíhat sluncem poškozené kožní buňky regenerovat a zvyšuje se pravděpodobnost, že se z neopravené buňky stane buňka nádorová. Abychom tomu předešli, je dobré spálenou kůži slunci dále nevystavovat. Ještě lepší prevencí je ale poskytnout pokožce ochranu až na buněčné úrovni. Kůže, kterou opalujeme bezpečně, se totiž neloupe a vypadá zdravěji. A to nejdůležitější – pokud se nespálíme, opálení nám vydrží mnohem déle.

Patent obsahuje dvě účinné látky – ectoin a mannitol, díky kterým zvyšuje přirozenou obranyschopnost buněk vůči negativnímu UV záření, předchází rakovině kůže a zpomaluje stárnutí pokožky. A jak patent Buněčné BioochranyTM funguje? Umí ochránit zásadní složku našeho imunitního systému, tzv. Langerhansovy buňky. Patent také podporuje zpracování teplotního šoku, aby byly buňky schopné včas zareagovat na vysokou teplotu. Tím je posílena ona přirozená obranyschopnost buněk.

Zároveň účinkuje proti volným radikálům a enzymům, které narušují vlákna kolagenu a elastinu a díky tomu předchází stárnutí kůže. Patent dokáže působit až na úrovni buněčného jádra a ochránit tak buněčnou DNA před mutacemi. V neposlední řadě chrání rezervy antioxidantu glutathionu, protein, který  udržuje základní obranné funkce v těle. Každá buňka by měla mít dostatek tohoto antioxidantu, aby byla připravena na únavu, pohyb nebo stres. V případě, že se rezervy této potravy pro buňky výrazně sníží, může to narušit náš imunitní systém. Pokud si tedy chcete být jisti, že vaší pokožce poskytujete maximální možnou ochranu, vyberte si takovou opalovací kosmetiku, která kromě UV filtrů obsahuje také hloubkovou ochranu kožních buněk.