Nebylo by skvělé vědět, co přesně si nanášíte na pokožku, abyste se sami mohli rozhodnout o tom, jaký produkt péče o pleť chcete používat? To je nyní možné díky platformě Ask NAOS, kde se můžete dozvědět o složení všech produktů značek NAOS: Bioderma a Institut Esthederm.

NAOS je vůbec první společností, která transparentně vysvětluje a pomáhá zákazníkům dekódovat všechny její receptury, včetně složení, patentů a technologií používaných pro všechny produkty. Chceme, abyste věděli, co přesně si nanášíte na pokožku. Kromě složení samotného je každá receptura dále vysvětlena tak, abyste věděli, co dělá s vaší pokožkou. Po přečtení informací o jednotlivých složkách, jejich úloze a původu si budete mnohem více vážit toho, jak se o svou pokožku staráte: proč daný produkt obsahuje kterou složku a jak pomáhá vaší pokožce. Díky tomu, že s vámi tyto informace sdílíme si můžete sami vybrat, které produkty vám budou vyhovovat nejlépe.

Hledání informací o složení našich produktů péče o pleť je na platformě Ask.NAOS nebo pomocí QR kódu na každém produktu snadné.

Naskenujte QR kód na zadní straně jakéhokoli produktu nebo navštivte stránky Ask-NAOS.cz

Nyní máte snadný přístup ke všem potřebným informacím.

Složení našich produktů si můžete prohlížet také v sekci Naše produkty na našich webových stránkách.

 

our-company_Ecobiology is-at-the-heart-of-all-our-products

Abychom vám pomohli porozumět všemu, co se týká vámi používaného produktu, představujeme složení hned třemi způsoby tak, abyste mohli objevit všechny aspekty receptury daného produktu.

Zaprvé, jednotlivé složky jsou rozděleny do skupin dle jejich úlohy v daném produktu.

Skupiny složek jsou znázorněny pomocí menších nebo větších obdélníků, díky čemuž rychle pochopíte míru jejich zastoupení v daném produktu, mimo jiné: hydratace, zklidňující účinek, patenty a technologie, konzervační látky, struktura.

Zadruhé, složky jsou uvedeny pod názvy INCI a rozděleny do tří hlavních kategorií.

Každá složka je uvedena samostatně, od nejvyššího podílu po nejnižší, a odlišena barvou, která značí, zda je obsažena pro konkrétní účinek produktu, pro jeho strukturu a pocit, nebo pro ochranu a konzervaci produktu.

Zatřetí, kliknutím na jakoukoli složku odhalíte její vlastnosti, úlohu a původ.

Vlastnosti: Co je to? Vitamin, rostlinný extrakt, rostlinný olej…

Úloha: K čemu slouží? Hydratace, zklidňující účinek, čištění...

Původ: Jak se získává? Extrakcí z rostliny nebo minerálu, biotechnologií, syntézou...

Dobré vědět

Seznam INCI (Mezinárodní nomenklatura kosmetických přísad) se stal povinnou nomenklaturou pro kosmetiku v roce 1999. Seznam byl vytvořen v roce 1973 americkým sdružením a obsahuje systematické názvy, které jsou mezinárodně uznávané pro identifikaci kosmetických přísad.

Seznam INCI obsahuje 30 000 přísad pro použití v denní kosmetice. Bioderma, značka NAOS, se dobrovolně omezuje na pouhá 2% neboli 650, aby snížila riziko reakcí a podráždění pokožky.

Produkt Atoderm Intensive baume je určený pro pokožku náchylnou k atopii. Je navržen tak, aby pokožku zklidňoval, redukoval svědění a posiloval kožní bariéru.

Podíváme se zejména na jednu technologii: Technologie Lipigenium™. Při kliknutí na technologii se dozvíte, že „Pokožka má přirozenou bariérovou funkci, která ji chrání před okolním prostředím. V případě suché pokožky náchylné k atopii tato bariéra postrádá lipidy a proteiny a nadále neplní svou úlohu. Technologie Lipigenium™ obnovuje účinnou kožní bariéru.“

Kliknete-li na ceramidové složky np, ap nebo eop, zjistíte, že:

  • přispívají k účinnosti technologie Lipigenium™
  • přirozeně se vyskytují v pokožce
  • Bioderma získává ceramidy pomocí biotechnologie, která k získání přísad využívá biologické procesy, včetně přirozené fermentace.
  • Eloïse Collet, Scientifc Communication Manager for Bioderma, Laboratoires dermatologiques NAOS

     Eloïse Collet, Vedoucí vědecké komunikace pro Bioderma - Laboratoires dermatologiques NAOS.

    Díky jedinečné technologii Lipigenium™ poskytuje produkt Atoderm Intensive Baume tři lipidy přirozeně se vyskytující v pokožce, které pokožka náchylná k atopickému ekzému postrádá. Jak vidíte v seznamu složek, jedná se o ceramidy NP, AP a EOP, známé jako ceramidy 1, 3 a 6.

     Eloïse Collet, Vedoucí vědecké komunikace pro Bioderma - Laboratoires dermatologiques NAOS.

Ask NAOS je k dispozici pro každého, ať už chcete číst mezi řádky složení produktů pro péči o pleť, nebo prostě chcete vědět více o tom, co používáte. Informace jsme formulovali tak, aby byly snadno srozumitelné a zároveň poučné, a aby pro vás byly užitečné. Nemusíte si přitom nic stahovat do vašeho počítače nebo mobilu. Rozhodli jsme se místo speciálních aplikací vytvořit webové stránky, ke kterým budete mít přístup odkudkoli.

S transparentností přichází i důvěra. Doufáme, že díky otevřenosti o složení našich produktů a receptur vám pomůžeme lépe pečovat o zdraví vaší pokožky.