Allez au contenu Allez à la navigation

26 Duben 2018

Opalovací mlha je praktická novinka, která chrání stejně jako krémOchrana pokožky před sluncem? 

Jde to i bez krému!

 

Horké letní dny jsou za dveřmi a většina z nás je vítá s nadšením. Jakby ne, po dlouhé zimě je to právě slunce, které vám dobije energii a dopraví do vašeho těla potřebný vitamín D. Nejraději byste odhodila zimní bundu a rovnou tělu dopřála co nejvíce slunečního svitu? Nezapomeňte na ochranu vaší pokožky. Ta byla celou zimu schovaná pod několika vrstvami oblečení, není proto dobré ji náhle a bez ochrany vystavit ostrému slunečnímu záření. 

Jak se chránit před ultrafialovým zářením
Sluneční paprsky mají sice pro naše tělo blahodárný vliv, pobyt na slunci však s sebou přináší neviditelné nebezpečí v podobě škodlivého ultrafialového záření, a to zejména UVA a UVB. Přestože ultrafialové záření tvoří jen 5% z celkového množství slunečního záření, které na Zemi dopadá, má ohromnou sílu a je potřeba před ním naši pokožku chránit. Je dobré vědět, že UVA záření se vyskytuje v průběhu celého roku, dokonce i když je zataženo. Prochází totiž skrze mraky i sklo a na rozdíl od UVB záření proniká do hlubších vrstev pokožky (dermis). 

Kůži je před tímto zářením potřeba chránit produkty s adekvátním ochranným slunečním faktorem. Produkty s anti-UVA-UVB slunečními filtry zajišťují optimální ochranu proti spálení kůže a předchází solárním intolerancím a alergiím. Pravidelné používání vhodné ochrany působí preventivně také proti stárnutí kožních buněk a pokožku zanechává zdravou a hydratovanou i po čas opalování.

Protože však žádný UV filtr není schopen zachytit 100 % slunečních paprsků, vytvořili jsme kombinaci anti-UVA-UVB ochrany s patentem Buněčné Bioochrany™, která zajištuje optimální ochranu kožních buněk až na úroveň DNA. Tato hloubková ochrana buněk navíc doplňuje účinek povrchových UV filtrů a zvyšuje jejich efekt. 

V mírných krajích, jako je Česko, vám pro kompletní ochranu před sluncem báječně poslouží naše novinka - Opalovací mlha SPF 30. Chrání stejně účinně jako krém, navíc se velmi snadno aplikuje – stačí ji nastříkat na kůži. K moři nebo do tropů si s sebou přibalte Opalovací mlhu s vyšším ochranným faktorem SPF 50+.

Nespoléhejte jen na ochranu pokožky

Při výběru ochrany proti sluncivezměte v potaz vhodný ochranný sluneční faktor, ale i praktické vlastnosti produktu, jako je voděodolnost či způsob aplikace. V tomto ohledu také Opalovací mlha SPF 30 vyniká – nemusí se roztírat, rychle se vstřebává, pokožku zároveň osvěží a zanechá ji hebkou. Je velmi vhodná na sport a snadno sedostane i do oblasti vousů a chlupů. Proto si ji jistě oblíbí i muži.

Kromě samotné ochrany pokožky byste měla při pobytu na slunci dodržovat několik zásad správného opalování. V době mezi 11. a 15. hodinou je dobré se slunění úplně vyhnout, síla slunečních paprsků totiž dosahuje svého maxima a je snadné se v této době spálit. Po celý den dodržujte pitný režim, doporučuje se vypít 2 až 3 litry vody. Nezapomínejte ani na sluneční brýle, UV záření je sice okem nepostřehnutelné, ale může oči poškodit. 

Nepříznivý dopad ultrafialového záření mohou zmírnit také některé antioxidanty, především vitamin E a vitamin C či extrakt ze zeleného čaje. Ty mohou být součástí opalovací kosmetiky, nebo je můžeme preventivně užívat jako doplněk stravy. Péči své pokožce věnujte i po slunění, dopřejte ji dostatečnou hydrataci a použijte vhodné produkty po opalování, které pokožku zklidní. Odměnou vám bude dlouhotrvající a rovnoměrné bronzové opálení bez předčasného olupování kůže.