Krém vybírejte podle toho, jaký jste fototyp (existuje 6 základních typů podle toho, jak je Vaše pokožka citlivá k slunečnímu svitu) a nepodceňujte výši SPF ochrany - stačí, abyste nanesli o třetinu méně krému a míra ochrany se snižuje o celé dvě třetiny. Krém s chemickými filtry nanášejte vždy minimálně 30 minut před samotným vystavením slunci, krémy s minerálními filtry začnou působit ihned, takže není třeba je aplikovat dopředu. Aplikujte dostatečné množství krému, tedy tolik, aby byla krémem pokryta pokožka celého těla - doporučujeme 50 ml, tedy velký panák. 

U data spotřeby sledujte dva údaje - datum spotřeby a symbol zobrazený na obalu, který indikuje, do kolika měsíců po otevření máte výrobek spotřebovat. Pokud je např. na lahvičce uvedeno číslo “9”, spotřebujte produkt max. do 9 měsíců po otevření - a to i tehdy, kdy začínáte se spotřebou v měsíc expirace. Pokud však tato doba uplynula nebo se Vám nezdá konzistence nebo vůně produktu, nepoužívejte jej. Produkt expiroval a ochrana tak není garantována.

Krém znovu aplikujte zejména po delším pobytu ve vodě (a to bez ohledu na to, zda jste se namazali voděodolným krémem nebo ne). Obecně platí, že i kvůli pocení a dalším faktorům byste nejpozději po dvou hodinách měli krém aplikovat znovu. 

Pokud si náhodou s výběrem krému nevíte rady, nechte si poradit na míru zde od našeho SunAdvisoru.

Obličej je vystaven slunečnímu záření neustále, třeba při cestě do práce nebo při práci na zahrádce, nezapomínejte tak na jeho ochranu. Kromě opalovacího krému použijte i tónované fluidy nebo make-up s SPF, které suplují klasický make-up, ale kromě něj disponují i SPF faktorem, takže Vás chrání před sluncem. Speciální péči věnujte i rtům a dalším citlivým místům.

Před sluncem se chraňte také dalšími důležitými doplňky jako jsou brýle s UV filtrem nebo pokrývka hlavy. Pokud se zrovna neopalujete, doporučujeme oblečení z přírodních a prodyšných materiálů, kterými chraňte zejména ramena, hrudník, břicho a další citlivá místa náchylná ke spálení. Omezte pobyt na slunci na minimum, obzvlášť v extrémně horkých dnech (teplota nad 30°C) a kolem poledne (tj. cca od 11 do 15 hodin). Základem je také dodržování pitného režimu (přibližně 2,5 - 3 litry denně).

V naší řadě Photoderm nabízíme ideální rovnováhu slunečního faktoru (SPF) a ochrany proti UVA/UVB záření. Zároveň si můžete vybrat z množství inovativních textur - vyzkoušejte krém, olej, nebo třeba opalovací mlhu. Samozřejmostí je pak Patent Buněčné Bioochrany™, který je obsažen ve většině produktů, a který hloubkově chrání přirozené obranné mechanismy kůže proti negativním vlivům UV záření. V řadě Photoderm najdete i produkty pro citlivou dětskou pokožku. Kompletní péči zajistíte pomocí péče po opalování, která pokožku chrání, zklidní a zároveň opálení prodlužuje.

 • Fotografie produktu BIODERMA, Photoderm MAX Sprej SPF 50+ 400 ml, opalovací krém na citlivou pokožku
 • Opalovací krémy pro bezpečné a bronzové opálení

  Citlivá pokožka

  Patent Buněčné Biochrany

  Photoderm MAX Sprej SPF 50+

  Velmi vysoká úroveň ochrany se snadno roztíratelnou texturou.

  Pro koho?

  Pro celou rodinu (děti starší než 12 měsíců)

 • Opalovací krémy pro bezpečné a bronzové opálení

  Smíšená až mastná pokožka

  Patent Buněčné Biochrany

  Photoderm NUDE Touch SPF 50+ přirozený

  Tónovaný fluid s efektem přirozeného
  make-upu (nude).

  Pro koho?

  Dospělí

 • Fotografie produktu BIODERMA, Photoderm MINERAL SPF 50+ 100 g, péče o citlivou pokožku při opalování
 • Specifická ochrana

  Alergie na chemické filtry Citlivá až intolerantní pokožka

  Photoderm MINERAL SPF 50+

  První opalovací sprej bez chemických filtrů
  je vhodný na citlivou, atopickou a dětskou pokožku.

  Pro koho?

  Dospělí, Děti, Kojenci

 • Fotografie produktu BIODERMA, Photoderm KID Sprej SPF 50+ 200 ml, opalovací krém pro děti
 • Ochrana dětí

  Normální pokožka kojenců a dětí.

  Patent Buněčné Biochrany

  Photoderm KID Sprej SPF 50+

  Velmi vysoká úroveň ochrany pro děti, schválená pediatry.

  Pro koho?

  Pro celou rodinu (děti starší než 12 měsíců)

 • Na slunci

  Po pobytu na slunci Citlivá pokožka

  Photoderm After sun

  Osvěžující zklidňující péče, intenzivní hydratace.

  Pro koho?

  Dospělí, Dospívající

 • Na slunci

  Po pobytu na slunci

  Photoderm After sun SOS

  Osvěžující zklidňující péče, intenzivní hydratace.

  Pro koho?

  Dospělí, Dospívající, Děti