Na sluneční záření reaguje kůže každého z nás jinak. Může za to odlišná fotosenzitivita, která je charakterizovaná naším fototypem. Existuje šest základních druhů fototypů na základě barvy vlasů, očí, nebo výskytu pih. Víte, který je ten váš?

Fototyp I: První skupinou jsou lidé s velmi citlivou pokožkou, která má tendenci na slunci zrudnout a málokdy se opálí do bronzova. Typickým znakem jsou světlé či zrzavé vlasy a pihy. Sluněním doporučujeme trávit maximálně 15 minut a k ochraně pokožky zvolte opalovací krém s vysokým faktorem Photoderm MAX Sprej SPF50+, který se hodí pro světlou pleť s pihami.
Fototyp II: Stále se jedná o citlivou pokožku se sklonem ke zrudnutí. Lidé v této skupině mají většinou blonďaté až hnědé vlasy a modré, zelené či šedé oči. Pro zdravé opalování je potřeba zvolit produkty s faktorem 50+.
Fototyp III: Ten se v populaci vyskytuje nejčastější. Jedná se o lidi se světle hnědou pokožkou, tmavě blonďatými až kaštanově hnědými vlasy a šedou či hnědou barvou očí. Opalují se dobře a jen málokdy se spálí, přesto je potřeba pokožku chránit vhodným produktem s faktorem 30.
Fototyp IV: Zde patří lidé s tmavým odstínem pleti a hnědými až černými vlasy. Přestože je jejich pokožka proti slunečnímu záření velmi odolná, je potřeba myslet na její ochranu před sluníčkem a snižovat tak riziko vzniku rakoviny kůže. Vhodný opalovací krém by měl mít stejně jako u Fototypu III SPF 30.
Fototyp V: Lidé s tímto fototypem mají velmi tmavou pokožku, která nikdy nezčervená a vždy pigmentuje. Charakteristické jsou velmi tmavé až černé vlasy a tmavé oči. Řadíme zde například Asiaty, Araby nebo severoamerické domorodce.
Fototyp VI: Šestý, poslední fototyp, je ten nejtmavší a je typický pro černochy. Jejich pleť je slunci velmi odolná a stejně jako u předchozího fototypu při slunění nikdy nezčervená.

Při výběru opalovacích krémů na obličej je dobré brát ohled na to, do jaké skupiny fototypů patříte. Jednotlivým odstínům pleti se přizpůsobí opalovací krém Photoderm MAX Aquafluid SPF 50+, který najdete ve třech barevných variantách (světlý, tmavý a neutrální odstín). Pro velmi světlou pokožku fototypu I a II zvolte světlejší odstín, barevnému tónu pleti u fototypu II a III se nejlépe hodí tmavě tónovaný krém. Univerzální ochranou pak zůstává Photoderm MAX Aquafluid SPF 50+ bez barevného tónu, který je vhodný pro všechny typy pleti.

Nezapomeňte použít ochranu před sluncem i pod make-up. Ačkoli máme pocit, že make-upem vytvoříme na pleti vrstvu, přes kterou se paprsky slunce nedostanou, není tomu tak. Použít můžete také přímo kompaktní make-up, který obsahuje 100% minerální filtry a poskytuje pohodlnou aplikaci díky houbičce, která je součástí balení. Večer po opalování pak můžete svou pleť hloubkově hydratovat a předejít tak dehydrataci způsobující předčasné stárnutí pokožky.

 • Fotografie produktu BIODERMA, Photoderm Opalovací mlha SPF 30 150 ml, mlha na opalování pro citlivou pokožku
 • Opalovací krémy pro bezpečné a bronzové opálení

  Citlivá pokožka

  Patent Buněčné Biochrany

  Photoderm Opalovací mlha SPF 30

  Vysoká ochrana bez roztírání.

  Pro koho?

  Pro celou rodinu (děti starší než 3 roky)

 • Opalovací krémy pro bezpečné a bronzové opálení

  Normální až smíšená pokožka

  Patent Buněčné Biochrany

  Photoderm MAX Aquafluid světlý SPF 50+

  Velmi vysoká ochrana před sluncem lehká jako voda a suchá na dotek.

  Pro koho?

  Dospělí, Dospívající

 • Opalovací krémy pro bezpečné a bronzové opálení

  Citlivá pokožka Fotoprotekce při opalování

  Patent Buněčné Biochrany

  Photoderm BRONZ SPF 50+

  Velmi vysoká úroveň fotoochrany, která biologickou cestou aktivuje proces přirozeného opálení.

  Pro koho?

  Dospělí

 • Na slunci

  Citlivá pokožka Po pobytu na slunci

  Photoderm After sun

  Osvěžující zklidňující péče, intenzivní hydratace.

  Pro koho?

  Dospělí, Dospívající

 • Na slunci

  Po pobytu na slunci

  Photoderm After sun SOS

  Osvěžující zklidňující péče, intenzivní hydratace.

  Pro koho?

  Dospělí, Dospívající, Děti