Allez au contenu Allez à la navigation

27 Březen 2020

Zdraví na prvním místě: jak se chránit v době pandemie

zdraví na prvním místě:
Jak se chránit v době pandemie

Česká republika se podobně jako ostatní země v Evropě a na celém světě potýkají s výjimečnou situací, která je způsobená pandemií viru COVID-19 (neboli Korona viru). I pro nás je zdraví na prvním místě a rádi bychom tak dále šířili osvětu v tom, jak se o sebe starat a jak se chovat vůči ostatním, abychom se navzájem co nejvíce ochránili.

Stačí přitom několik jednoduchých kroků, pomoci kterých denně přispíváte k ochraně Vašeho zdraví, ale i zdraví ostatních. Doporučujeme dodržovat tato ochranná opatření, stanovená mezinárodními zdravotnickými orgány1:

  • Myjte si ruce často a důkladně. Pravidelně a důkladně si čistěte ruce také dermatologickým čistícím gelem (po dobu 40-60 sekund) nebo hydroalkoholickým gelem.
  • Udržujte odstup: pokud musíte opustit domov, udržujte si odstup od ostatních lidí a to ve vzdálenosti minimálně 1 metr.
  • Nedotýkejte se očí, nosu a úst: pokud cítíte podráždění, vyčistěte si nos fyziologickým sérem. Pokud pociťujete bolest očí, použijte umělé slzy.
  • Dbejte na respirační hygienu: při kašlání a kýchání si vždy zakrývejte ústa a nos - čistým kapesníkem nebo kašláním a kýcháním do lokte. Použitý kapesník ihned vyhoďte.

V případě horečky, kašle a potíží s dýcháním kontaktuje okamžitě lékaře.

Buďte informováni o vývoji situace a řiďte se pokyny národního a místního orgánu veřejného zdravotnictví. Doporučujeme pravidelně sledovat např. tyto stránky:

https://www.who.int/

http://www.szu.cz/

Nezapomínejte také chránit svou pokožku, protože přílišná hygiena jí může uškodit - dělá ji křehčí a náchylnější.

  • Ihned po umytí rukou tak důkladně ruce hydratujte, aby nedošlo k narušení kožní bariéry.
  • V případě častého nošení roušky, hydratujte svou pleť ráno a večer, abyste předešli podráždění.

Navzdory nastalé situaci a bezpečnostním opatřením, která omezují práci a výrobu v běžném režimu, továrna ve Francii zůstává otevřená a všechny naše produkční týmy aktivně pracují na tom, aby vyráběly prioritně nezbytné hygienické a hydratační výrobky, které vyhovují Vašim potřebám. Značka NAOS vyvíjí péči společně s profesionály v oblasti zdraví, zahrnující dermatology, doktory a lékárníky, a našim posláním je vždy péče o zdraví Vás i světa kolem nás.

Bioderma je z celého srdce s Vámi a přeje pevné zdraví v této výjimečné situaci. 

_____________________________

1 Světová zdravotnická organizace (WHO)