Allez au contenu Allez à la navigation

Vlasy a pokožka hlavy

Úryvky z diskuzí

Share

Pokud se chcete o hygieně vlasů a pokožky dozvědět více, prohlédněte si odpovědi kožních lékařů a alergologů na dotazy uživatelů internetu v diskusích organizovaných společností BIODERMA.

Samozřejmě, i vlasy potřebují chránit. Oleje s ochranným slunečním faktorem jsou dostupné v lékárně nebo kadeřnictví.

Androgenní alopecie (ztráta vlasů) navrchu pokožky hlavy (vertex) může souviset s hormonálními faktory a se stárnutím. Tento jev je skutečně ovlivněn dědičností, což není jediný faktor. Za rozsáhlejším vypadáváním vlasů může stát také trvalá ondulace, pokud je příliš agresivní nebo se často opakuje.

Slunce vlasy vysouší a odbarvuje. Vlasy umožňují ochranu před slunečním zářením. Pokud vlasy scházejí, pokožky hlavy, stejně jako i zbytek těla, se musí  chránit před možnými nepříznivými účinky slunce.

Ztráta vlasů v průběhu několika týdnů po porodu je běžný a normální jev. V průběhu těhotenství jsou téměř všechny vlasy ve fázi růstu (což je anagenní fáze). Po porodu se tento jev zastaví a větší množství vlasů je ve fázi vypadávání (takzvaná telogenní fáze). Vypadávání  vlasů je fyziologický jev. Pokud trpíte nedostatkem železa, může tento jev trvat, ale to můžete ovlivnit. Pokud dochází k vypadání vlasů především v průběhu jejich mytí, šampony za to nemohou a je potřeba je používat tak, jak jste zvyklí.