Svědění způsobuje narušená kožní bariéra. Uniká z ní voda a naopak pronikají do ní mikroorganismy a alergeny. Hypnóza narušenou kožní bariéru nezacelí a svědění nezabrání.

I při atopickém ekzému je třeba dbát na výběr vhodné a zároveň pestré stravy. Alergii na potraviny konzultujte nejprve s imunoalergologem a následně upravte stravovací návyky.

Atopie je dědičný sklon k alergii. Projevuje se atopickým ekzémem, alergickou rýmou, zánětem spojivek či astmatem. Má-li je alespoň 1 rodič, mohou se projevit iu dítěte. Suchá pokožka nemusí znamenat atopii.

Med neobnovuje narušenou kožní bariéru. Pro tento účel jsou určeny promašťující krémy a balzámy, které zacelí pokožku a současně eliminují svědění.

Atopická dermatitida je chronické neinfekční zánětlivé onemocnění kůže. Příčiny jsou různé a velmi individuální. Očkování, stejně jako nakažení od jiné osoby, není možné.

Zelné listy sice obsahují cenné vitamíny a minerály, ale při příznacích atopického ekzému s léčbou lézí nepomáhají.

Potravinářské tuky nejsou vhodné k promašťování pokožky. Pro obnovu kožní bariéry používejte přípravky, které jsou speciálně dermatologicky upraveny a určeny pro suchou, atopickou pokožku.

Dětem s atopickým ekzémem voda neublíží. Více než koupel pomáhá 10 min. sprcha s teplotou vody Max. 33°C. Po sprše natřete pokožku promašťovacím balzámem nebo krémem do 3 min.

Také děti s atopickým ekzémem si mohou užít pobyt na slunci. Stačí si vybrat vhodný opalovací přípravek s obsahem minerálních filtrů. Ty působí jen na povrchu pokožky a nedráždí ji.

Roztoče patria medzi bežne sa vyskytujúci alergén. Ich negatívne účinky nemusia zásadne ovplyvniť vaše dieťa. Dôležitá je najmä správna liečba a životospráva.