V léčbě sluneční alergie je základním opatřením odejít z dosahu přímého slunečního záření, což však nemusí vždy stačit. V případě silnějších projevů se využívají antihistaminika, ale pokud vás alergie na slunce postihla už v minulosti, je možné také jejich preventivní užívání.
Doporučuje se začít asi 3 dny před začátkem dovolené a užívat je během celé dovolené. Vyhnout byste se měli také slunečnímu záření, hlavně mezi 11. a 15. hodinou, a omezit produkty či léky, které by mohly podpořit vznik alergie jako například antibiotika, protizánětlivé krémy, nebo běžně používaný oblíbený parfém. Lokálně se používají zásypy s protisvědivým účinkem, tekuté pudry a v těžších případech produkty s obsahem kortikoidů.
Nejdůležitějším preventivním opatřením však neustále zůstává používání ochranných opalovacích krémů proti UVA a UVB záření. Jejich koupi doporučujeme výhradně v lékárně a důležité je dbát právě na ideální poměr ochranného faktoru SPF UVA / UVB, aby si pokožka postupně na dávky slunečního záření zvykla, a nedocházelo tak ke vzniku alergie na slunce.
Pro pokožku se sklonem k alergii na slunce byla kdysi doporučována extrémní sluneční ochrana, tzv. TOTAL SUNBLOCK s faktorem SPF 50+. Dnes již víme, že pokud pokožku absolutně odstavíme od slunečního záření, stačí chvilka nepozornosti, stačí se jednou důsledně nenatřít a příznaky sluneční alergie mohou velmi rychle vzniknout.
S alergií na slunce vám pomůže mléko na opalování Photoderm Sensitive SPF 50+. To zvyšuje práh citlivosti pokožky díky dvojímu biologickému účinku. Jednak chrání buňky před spálením a pomáhá zachovávat ochranné vlastnosti pokožky. Navíc chrání DNA kožních buněk aktivováním přirozené obranyschopnosti a snížením tvorby volných radikálů. Mléko na opalování Photoderm Sensitive SPF 50+ je k dostání v síti našich partnerských lékáren.