• expert-pharmacist-julien dupuy

  Julien Dupuy, Lékárník.

  V lékařském slovníku pojem léze vyjadřuje "poranění" či "poškození", zejména tkání či orgánů. Tímto poraněním jsou myšleny jak lehké škrábance či puchýře, tak i hlubší rány či řezy.

  Julien Dupuy, Lékárník.

Healthy skin

Kůže je první obrannou linií těla proti bakteriím a virům. Chrání tělo před okolním světem, působí jako štít proti každodenním nebezpečím. 

Je ale také křehká. Může se snadno podráždit, poškodit nebo popálit. Kůže se vždy sama hojí, proces uzdravení však může být zdlouhavý a hrozí vznik jizev – od jizev po akné až po pooperační jizvy. 

Jakým způsobem předcházet zjizvení? Jakmile jizva vznikne, není možné se jí zbavit. Při poranění pokožky je tedy důležité dbát na prevenci a vzniku jizev předejít. Krém na hojení jizev je nedocenitelným pomocníkem, který napomáhá opravě pokožky a omezuje tvorbu nežádoucích jizev.

Kdy byste měli použít krém na hojení jizev?

Au! To bolí. Teče mi krev. Spálil jsem se. Není vždy snadné vědět, jak postupovat ve chvíli, když se zraníme nebo si poškodíme pokožku. Ne všechny léze by se totiž měly léčit stejným způsobem. 

Abyste věděli, jak při poranění správně reagovat, přinášíme vám miniprůvodce používáním reparačního krému.

Drobné každodenní nehody

Pořezali jste si prst při vaření, poškrábali jste si koleno při pádu z kola nebo jste se spálili při žehlení. Co teď?
Lékárník Julien Dupuy radí: „U řezů a škrábanců je důležité ránu pečlivě vyčistit, a po zastavení krvácení a oschnutí poraněného místa aplikovat reparační krém. Obecně je nejlepší nechat ránu na vzduchu. Používat náplast není třeba.“ V případě pochybností se obraťte na odborníka. V případě popáleniny aplikujte hojicí krém ihned po poranění.

Superficial burning while cooking

Jizvy po akné

Dotýkání se či vymačkávání pupínků může vést ke vzniku jizev, kterých je obtížné se zbavit. Tato znaménka mohou navíc na slunci zpigmentovat, a může tak být ještě těžší je odstranit. 

Nejlepším způsobem, jak se jizev po akné zbavit, je předcházet jejich vzniku. Na poškozená znaménka opakovaně aplikujte reparační krém, dokud zcela nezmizí. Pokud jsou tyto léze vystaveny slunci, například na obličeji, zvolte léčivý krém s vysokou úrovní ochrany před sluncem, abyste zabránili riziku hyperpigmentace.  

acne scar treatment

Nošení roušky

V důsledku pandemie viru covid-19 je nošení roušek nezbytností po celém světě. Jejich dlouhodobé nošení však může citlivou pokožku na obličeji vystavovat zvýšenému tlaku, který má za následek vznik ekzémů a otlačenin. 

Jak podrážděnou pokožku nejefektivněji léčit? Chcete-li předejít a zmírnit důsledky tření, aplikujte na bolestivá místa krém na hojení jizev dvakrát až třikrát denně. Dávejte pozor na jakékoli změny na poškozené kůži kvůli riziku infekce.

Intenzivní hygiena rukou

Intenzivní mytí rukou nebo používání dezinfekčního gelu může pokožku rovněž poškodit a vést k jejímu zarudnutí, vysychání a praskání. Nanášení reparačního krému může zvýšit komfort vaší pokožky a urychlit její hojení. 

Irritations due to hygiene measures
 • expert-pharmacist-julien dupuy

  Julien Dupuy, Lékárník.

  Před spaním naneste na poškozenou ruku silnou vrstvu hojivého krému a poté ji zakryjte bavlněnou rukavicí. Spěte s ní celou noc. Pokud máte poškozený jen jeden z prstů, vytvořte ochrannou vrstvu stejnou metodou.

  Julien Dupuy, Lékárník.

Po estetické chirurgii nebo zákrocích

Máte čerstvé tetování, permanentní make-up či epilaci? A co obličejová kúra nebo léčba laserem? Mějte na paměti, že tyto zákroky pokožku oslabují, a vyžadují tak zvýšenou péči. Očistěte dané místo vodou, jemně jej osušte bez tření a aplikujte krém na hojení jizev dvakrát denně. Dbejte také na konkrétní doporučení vašeho dermatologa, lékaře nebo tatéra. 

Skin weakened by aesthetic procedures

 • expert-pharmacist-julien dupuy

  Julien Dupuy, Lékárník.

  Nejprve vyčistěte zasažené místo produktem, který vysuší skvrny, a dezinfekčním prostředkem, pokud je místo infikované. Za několik dní, jakmile jsou všechny skvrny suché a tvoří se strupy, použijte reparační krém, díky kterému bude pokožka opět zdravá. Lékař vám může také doporučit přípravek proti svědění.

  Julien Dupuy, Lékárník.

 • C.Tallet midwife

  Camille Tallet, Porodní asistentka.

  Očistěte zasaženou oblast vodou a jemným mýdlem. Opatrně vysušte a poté aplikujte reparační krém na všechna zarudlá místa. Začne-li z vyrážky vytékat tekutina, střídejte aplikaci reparačního krému se sušícím sprejem.

  Camille Tallet, Porodní asistentka.

Příležitostná cílená péče o pokožku

Oslabená pokožka Podrážděná poškozená pokožka

Technologie Antalgicine

Cicabio Lotion sprej

(Napište první recenzi)

Zklidňující a reparační vysušující sprej na mokvající rány. 8-hodinová účinnost.

Pro koho?

Pro celou rodiny (s výjimkou předčasně narozených dětí)

Příležitostná cílená péče o pokožku

Oslabená pokožka

Technologie Antalgicine

Cicabio Arnica+

(Napište první recenzi)

Péče, která rychle ulevuje od pocitů diskomfortu.

Pro koho?

Pro celou rodiny (s výjimkou předčasně narozených dětí)