Allez au contenu Allez à la navigation

History BIODERMA : Innovation, Research

Historie firmy BIODERMA: vize a unikátnost značky

Značka BIODERMA vždy následovala své přesvedčení a intuici a zároveň si zachovala svou nezávislost. Laboratoř BIODERMA neustále studuje biologii kůže, inovuje výzkum a účastní se dermatologických průlomů. Je to neustále trvající dobrodružství, které píše svůj příběh den co den na celém světě.

 • Lékárník & koncept

  Vše začalo v sedmdesátých letech s Jean-Noël Thorelem, průkopnickým lékárníkem, který přišel s radikálně novým přístupem k dermokosmetice díky debatám s předními světovými odborníky z oblasti biologie a dermatologie. Vyvinul své první patenty díky nimž položil základy filozofie firmy BIODERMA: biologie ve službách dermatologie.

 • 1977 - první inovace

  První inovační strategií firmy BIODERMA byl šampon Nodé - první inovační vlaštovka na trhu. Později se k němu přidává mnoho dalších produktů BIODERMA. Název Nodé pochází z "NOn-DEtergence" a podtrhuje originalitu jeho složení, které umožňuje poprvé šetrně umýt vlasy, aniž by byly narušovány. Tento patent respektuje fyziologii vlasové cibulky a zachovává lipidický film vláken a vlasové pokožky. Nabízí větší jemnost a lepší snášenlivost. Původní produkt a celá řada Nodé slaví svůj obrovský úspěch dodnes.

 • Od roku 1985 - dynamika inovací se zdravotníky

  Osm let po uvedení prvních produktů na trh a do lékáren přichází značka BIODERMA se skutečnou řadou. BIODERMA se vždy snažila splnit očekávání lékařů a vyvíjela své produkty vždy na základě jejich požadavků týkajících se složení. I v dnešní době tato úzká spolupráce BIODERMY a lékařů zaručuje pro pacienty neustálé inovace. Ve stejné době došlo k navázání spolupráce s lékárnami, které  poskytly cennou zpětnou vazbu o tom, jak byly produkty vnímány spotřebiteli.

  V roce 1992 se laboratoře BIODERMA osamostatnily aby si zachovaly samostatnost a svou strategii. Jean-Noël Thorel, zakladatel značky, se obklopil týmem výzkumných pracovníků a vědců věřících stejné vizi. Byli to lidé fascinovaní biologií a odhodlaní posunout dermatologii zase o kousek dál.

 • 1992 - věk velkých inovací

  "Jsme stavitelé v naší oblasti odbornosti: kůže, biologie, dermatologie. Naše vize jak budeme pokračovat se liší od ostatních, protože se nezastavujeme nad tím jak opravit nedokonalosti kůže, ale našim cílem je umožnit kůži v průběhu času přizpůsobit se prostředí a našemu životnímu stylu. Způsob, jak dělat věci je pro nás stejně důležitý jako to, co děláme. Naše existence a naše vztahy s ostatními jsou založeny na tomto principu". Značka stále těží z přesvědčení Jean-Noël Thorela. Všechny inovace BIODERMY začínají u kůže, její funkce a její biologie. Od počátku a především od devadesátých let, laboratoř navrhla měřítko produktů založených na klíčových inovacích, nabízejících nové možnosti pro splnění očekávání dermatologů a potřeb jejich pacientů. Tyto inovace se týkají především oblasti citlivé pokožky, mastné pokožky, suché a dehydratované pokožky, fotoprotekce a vlasové péče.

 • 2001 - mezinárodní dimenze

  Otevření první pobočky v Itálii v roce 2001 oficiálně znamená internacionalizaci laboratoří  BIODERMA, která začala v roce 1990. Byla provedena nezbytná změna z důvodu uspokojit potřeby trhu. Cílem bylo splnit očekávání dermatologů, lékárníků a jejich pacientů, která se značně liší v jednotlivých zemích. Bylo nutné respektovat geografické, kulturní a fyziologické rozdíly a přizpůsobit se zdravotnickým pracovníkům po celém světě. Laboratoře BIODERMA jsou v současné době zastoupeny téměř ve 100 zemích světa prostřednictvím dceřiných společností, obchodních míst,  výzkumných středisek, soukromého a univerzitního partnerství.

 • 2009 - společný závazek

  V listopadu 2009 laboratoře BIODERMA začínají provádět své první sociálně orientované mise v severním Vietnamu. Od té doby byla provedena za pomoci francouzských lékařů, především dermatologů, francouzských lékárníků a různých humanitních sdružení, série misí ve Vietnamu a Kambodži. Cíl: poskytnout místnímu obyvatelstvu lékařskou pomoc, informační zdroje a další potřebný materiál. Všechny tyto akce jsou protkány duchem který pohání Laboratoře BIODERMA ze dne na den a hluboce vyjadřuje a hájí lidské hodnoty jako velkorysost, solidaritu a sdílení.

 • 2011 - rozvoj dermatologie pomocí nadace BIODERMA.

  V roce 2011 byla založena Nadace  BIODERMA.  Sponzorována byla díky Fondation de France. Nadace BIODERMA má zásadní poslání, a sice podporovat rozvoj dermatologie po celém světě. Napomáhat rozvoji dermatologie je klíčovým bodem pro značku BIODERMA, neboť se vždy ve svém rozvoji spoléhala na dermatology. A tak Nadace BIODERMA pomáhá aktivně šířit znalosti dermatologie mezi lékaři ne celém světě, šíří základní biologický výzkum prostřednictvím etického a sociálně odpovědného přístupu. Symbolem Nadace BIODERMA, oddané dermatologii, je "svět Rendez-Vous v dermatologii" což je unikátní každoroční setkání špičkových odborníků ze všech kontinentů, kdy dochází k prvotřídní výměně zkušeností a informací a předávání "know-how."