Pigmentové skvrny, známé také jako sluneční skvrny, jsou varovnými signály poškození pleti, proto je potřeba jim věnovat velkou pozornost. Dokazují totiž, že hluboko v pokožce již došlo k změnám, jako je například ztráta elasticity a pevnosti pleti, které budou mít svoje následky. Nejhlouběji do pleti se totiž dostávají jak UVA paprsky, tak viditelné světlo a infračervené záření. Vaše pokožka tak potřebuje vysokou ochranou před širokým solárním spektrem - UVA i UVB paprsky, viditelným světlem i infračerveným zářením. Photoderm SPOT-AGE SPF 50+ ochrání před všemi z nich. 

Na rozdíl od dědičných pih jsou právě pigmentové skvrny způsobeny vlivem okolního prostředí. Sluneční záření zvyšuje hladinu melaninu, který je pak v kůži nerovnoměrně distribuován a způsobuje skvrny. Ty se pak na naší pokožce objevují během vystavení se slunci a pak zmizí, ale časem zůstávají natrvalo. Pigmentové skvrny jsou různé velikosti a nepravidelně se objevují na tváři, ve výstřihu a na rukou. Týkají se všech fototypů po celém světě, ačkoli světlejší typy jsou k nim náchylnější. Naše pleť tak potřebuje pomocníka jako je Photoderm SPOT-AGE SPF 50+, který jak předchází známkám stárnutí pleti, tak pomáhá pokožku regenerovat. Jeho gelově-krémová textura pak zajišťuje jeho voděodolnost a potuodolnost. Hodí se také jako podklad pod make-up.

Melasma jsou symetrické skvrny s nepravidelným, ale jednoznačným obrysem, které se objevují na všech částech obličeje. Potýkají se s ní zejména ženy v období těhotenství a kojení, ale i muži s genetickou predispozicí. Trápit nás může začít typicky ve věku kolem 26 let u jedinců se světlejší pokožkou, ve věku kolem 34 let u lidí s tmavší pokožkou. 

Melasma se časem objevuje po každém vystavení se slunci a nakonec se stane viditelnou natrvalo. Photoderm M SPF50+ zajistí prevenci a korekci melasmy díky patentované kombinaci pigmentů a filtrů napomáhá blokovat nejen paprsky UVA a UVB, ale i modré světlo, které je klíčovým prvkem při vzniku melasmy.

Právě modré světlo totiž způsobuje, že se melasma postupně dostává na povrch Vaší pokožky. Jedinečné spojení ingrediencí a pigmentů v Photoderm M SPF50+ modré světlo blokuje a pleť sjednocuje. Tmavé skvrny vyblednou a pokožka je rozjasněná.

 • Fotografie produktu BIODERMA, Photoderm M SPF 50+ 40 ml, péče o citlivou pleť při opalování
 • Specifická ochrana

  Skvrny způsobené sluncem, tmavé skvrny, fotostárnutí pokožky (předčasné stárnutí) Pokožka s nadměrnou pigmentací

  Patent Buněčné Biochrany

  Photoderm M SPF 50+

  Proti návratu melasmy - těhotenské masky. Vysoce krycí se zmatňujícím účinkem.

  Pro koho?

  Dospělí

 • Fotografie produktu BIODERMA, Photoderm SPOT-AGE SPF 50+ 40 ml, péče o citlivou pleť při opalování
 • Specifická ochrana

  Po dermatologickém ošetření Skvrny způsobené sluncem, tmavé skvrny, fotostárnutí pokožky (předčasné stárnutí)

  Patent Buněčné Biochrany

  Photoderm SPOT-AGE SPF 50+

  Antioxidanty posílená fotoprotekce
  Redukuje pigmentové skvrny a vrásky

  Pro koho?

  Dospělí

 • Na slunci

  Po pobytu na slunci Citlivá pokožka

  Photoderm After sun

  Osvěžující zklidňující péče, intenzivní hydratace.

  Pro koho?

  Dospělí, Dospívající

 • Na slunci

  Po pobytu na slunci

  Photoderm After sun SOS

  Osvěžující zklidňující péče, intenzivní hydratace.

  Pro koho?

  Dospělí, Dospívající, Děti