Allez au contenu Allez à la navigation

ochrání vaše tělo před zimou Atoderm
#SKINBODYGUARD
Připravte vaši pokožku co nejlépe na zimu a využijte rad expertů ze společnosti BIODERMA.
Přejeďte kurzorem všechny etapy a seznamte se s jednotlivými epizodami
 1. Listopad
 2. Prosinec
 3. Leden
 4. Únor
 
Epizoda 10
Nalaďte se na jaro!

Dny už se opravdu prodlužují a za měsíc je tu jaro. Díky BIODERMĚ snášela rodina Rosemontových laponskou zimu bez problémů. Maminka Joana vysvětluje: „první den jsem trochu podcenila hydrataci a hned jsem měla rty a ruce popraskané mrazem, pochopila jsem rychle! Od následujícího dne jsem používala balzám na rty (ten je opravdu skvělý) a krém na ruce několikrát denně a bylo po potížích... A po sprchování jsme dávali velký pozor, abychom nikdy nezapomněli na hydrataci, balzámem Intensive Baume se mazala celá rodina! Když je skutečně silný mráz, musí si člověk udělat čas, před odchodem z domu se dobře připravit a ochrannou vrstvu často obnovovat.“

Co se v pokožce děje?

Po dobrodružství v Laponsku se rodina Rosemontových opět vrátila do Paříže a k městskému způsobu života... A k tomu patří i znečištěné ovzduší! Atmosférické znečištění, neviditelné, a přesto přítomné, má na pokožku také vliv.
Některé molekuly, jako například ozón, oxid uhličitý a oxid siřičitý, přispívají k zánětům, podráždění a rudnutí pokožky. A i v tomto případě dochází k poškození hydrolipidové ochranné vrstvy epidermis doprovázenému ztrátou lipidů a vody, protože TEWL (transepidermální ztráta vody) se zvyšuje (viz epizoda 7). Současně s tím se zvyšuje kyselost pH kůže, což podporuje množení bakterií a vede k oslabování kožní bariéry. A konečně ve znečištěném prostředí se zvyšuje tvorba volných radikálů, čímž dochází k urychlení oxidace buněk, a tedy i ke stárnutí kůže.

Názor dermatologa
Dr. Isabelle Baratte, dermatoložka v lyonské fakultní nemocnici Hospices Civils de Lyon, Francie

„Rodina Rosemontových nakonec snášela laponskou zimu celkem snadno, a nebylo to bez příčiny. Nejprve každý z nich svoji kůži řádně připravil a pravidelně používal péči doporučovanou po dobu pobytu. A pak, v Laponsku je nižší vzdušná vlhkost a mráz je na rozdíl od našeho mírného pásma suchý. Nakonec nesmíme zapomenout, že je tam vzduch mnohem méně znečištěný než ovzduší, které rodinu čekalo po návratu do pařížské oblasti.
Vztah mezi znečištěným ovzduším ve městech a kožní vyrážkou byl jasně prokázán v nejrůznějších studiích. Ve velkých městech pozorujeme nárůst případů kopřivky, ekzémů i kontaktních nebo infekčních dermatitid. Znečištění vyvolané městskou dopravou má také vliv na výskyt a zhoršení ekzému u malých dětí. Používání vhodných produktů při péči o vysušenou kůži hned od prvního roku věku je tedy naprosto zásadní.“

 

 

 

 

Doporučované produkty
Sensibio H2O

Čisticí odličovací micelární voda respektující citlivou pokožku

Obličej

Novinka

Sprchový olej na suchou pleť vám zabezpečí 24h hydrataci a okamžitý komfort ihned po sprchování.

ObličejTělo

Krém na atopický ekzém 2 v 1 dermo-posilující vyživující péče obnovující zdraví a komfort pokožky.

TěloObličej

98 % testujících mělo po použití Atoderm Sprchového oleje okamžitě hydratovanou a na dotek jemnou pokožku. Nemuseli následně použít tělové mléko.

 

Zapamatujte si

Vitamín E, který velice účinně snižuje záněty a podráždění kůže, přispívá k zacelení zrohovatělé vrstvy a navíc má i antioxidační účinky. Některá péče o tělo a obličej tento vitamín obsahuje, například Atoderm Sprchový olej, Atoderm Krém nebo Atoderm Intensive Baume, ty byste měli v tomto ohledu upřednostnit! Dobrým zdrojem vitaminu E je také strava, protože náš organismus není schopen jej sám vyrobit.

 • Olej z obilných klíčků používaný za studena,
  slunečnicový olej.
   
 • Mandle, lískové oříšky, piniové oříšky, para ořechy, pistácie.
   
 • Kiwi, borůvky, fenykl, špenát.
   
 • Sardinky a tučné ryby.

Ve velkých městech dochází ke špičkám znečištění ve dvou klíčových okamžicích. V zimě je způsobeno akumulací znečišťujících látek pocházejících z automobilových výfuků a také z topení a průmyslové činnosti. V létě se setkáváme se špičkami výskytu ozónu v souvislosti se silnou sluneční aktivitou, nedostatečnou atmosférickou cirkulací a silným automobilovým provozem. Kůže stojí v první linii boje se znečištěním, které poškozuje mnoho procesů v jejím metabolismu (viz názor dermatologa). Při vysoké koncentraci znečištění je mimořádně důležité osvojit si správné návyky péče o pokožku a upřednostnit hydratační produkty na vytvoření ochranné bariéry proti nepříznivým vlivům.

*Zdroje : (pollutiepiek.be) a (futura-sciences.com)

Průzkum

Pomohli vám naše rady ochránit vaši pokožku během zimního období?

Sága Atoderm a jaké ponaučení si z ní odneseme?

Péče o vaši pokožku

Dobrodružství rodiny Rosemontových v extrémních podmínkách Laponska nám ukázalo, že v zimě musí být kůže bezpodmínečně chráněna a vyživována, i když je ukryta pod několika vrstvami oblečení. Doufáme, že rady z firmy BIODERMA vám přinesly užitek, a že teď lépe chápete, co vaše pokožka v zimě potřebuje, a že si uvědomujete, jak důležité je věnovat pozornost reakcím kůže. S návratem teplých dnů nás čekají jiné výzvy, znečištění a slunce, mimo jiné! Soustřeďte svoji pozornost a chraňte si kůži celý rok.