Allez au contenu Allez à la navigation

 • Biologie ve službách dermatologie

  Základem Laboratoire BIODERMA je laboratorní výzkum & vývoj. Proto se BIODERMA řídí nejnovějšími  vědeckými poznatky z oblasti biologie a dermatologie. Po letech práce vedle špičkových mezinárodních lékařských odborníků se BIODERMA stala klíčovým hráčem a hraje rozhodující roli v realizaci výzkumných objevů týkajících se kožních onemocnění. Spolupracuje s vědci a lékaři v každé fázi vývoje produktu.

 • V biologii vždy o krok dál

  Hlavním úkolem společnosti BIODERMA bylo vždy lépe porozumět kůži, zejména pak pochopit jak zdravá kůže funguje, a jak vyvážit a napravit když nefunguje správně. Výborné znalosti biologie kůže jsou nezbytně nutné pro pochopení příčiny a léčení následků. Týmy společnosti BIODERMA úzce spolupracují s národními a mezinárodními vědci a s laboratořemi s nejmodernějšími odbornými znalostmi v oblasti biologie kůže. Neustálý pokrok v základním výzkumu poskytuje klíč k lepšímu pochopení příčin nerovnováhy pleti a napomáhá vyvíjet dermatologické novinky.

 • Spolupráce v dermatologii

  V minulosti BIODERMA vždy stavěla na klinickém výzkumu, který byl stěžejní pro rozvoj inovace produktů a totéž platí  i dnes. Základním zdrojem informací pro společnost BIODERMA jsou dermatologové, kteří vyžadují nová řešení týkající se kožních problémů. Spolupráce přetrvává v rámci celého procesu inovace, ověřuje se bezpečnost a účinnost každého nového produktu. Klinické studie v nemocnicích zohledňují všechny aspekty, od tolerance produktu až k nejvhodnějšímu složení. Laboratoře BIODERMA často publikují vědecké a klinické studie ve významných mezinárodních laboratořích.

 • BIODERMA patenty

  Nejnovější poznatky týkající se biologie kůže vedou laboratorní týmy k vytváření BIODERMA patentů. Díky inovacím poskytuje BIODERMA přesné a efektivní řešení pro různé kožní problémy. BIODERMA patenty nejsou vytesány do kamene: jdou neustále ruku v ruce s nejnovějšími pokroky v oblasti biologie kůže a tím splňují potřeby dermatologů a očekávání svých pacientů.

   

 • Velké inovace firmy Bioderma


  1977: Nodé - Non-detergence (bez detergentů)
  Poprvé šampon respektuje fyziologickou rovnováhu vlasové cibulky a zachovává biologické charakteristiky hydrolipidického filmu vlasu. Výsledkem jsou čisté a regenerované vlasy a vlasová pokožka, která není podrážděná.

  1991: Sensibio H2O - micelární voda
  Jedná se o první dermatologickou micelární vodu, která je dokonale biologicky kompatibilní s kůží: její estery mastných kyselin, naplňujících micely, jsou podobné fosfolipidům buněčných membrán kůže a pomáhají při obnově přirozeného hydrolipidického filmu kůže, který zaručuje snášenlivost a pohodlí během účinného a optimálního odstraňování make-upu.

  2002: Photoderm – Patent buněčné bioochrany
  Photoderm: První fotoprotektivum, které maximálně chrání pokožku. Kombinuje ochranu na povrchu díky vysoceúčinným filtrům, které chrání pokožku před UVA a UVB zářením spolu s hloubkovou ochranou, která chrání biologické struktury, imunitní systém a posiluje přirozenou ochranu kožních buněk.

  2004: Sebium AKN – Patent Fluidactiv
  Určený pro mastnou, problematickou pleť s akné. Patent Fluidactiv působí na hlavní příčinu vzniku akné - zabraňuje zhuštění kožního mazu a reguluje jeho kvalitu. Tím snižuje tvorbu nedokonalostí, komedonů a pupínků. Výsledkem je krásná pleť bez akné.

  2005: Hydrabio – Aquagenium
  Tento patent stimuluje přirozené hydratační schopnosti kůže tím, že podporuje syntézu dvou částí, které se přirozeně nacházejí v kůži a jsou podstatné pro koloběh vody: aquaporíny - skutečné mezibuněčné vodní kanály a lipidy - obnovující kožní bariéru.

  2007: Atoderm PP - Ecodefensine
  Patent určený pro velmi suchou až  atopickou citlivou pokožku. Stimuluje přirozenou syntézu antimikrobiálních peptidů produkovaných kůží  a potlačuje růst bakterií, které jsou odpovědné za opakovaný výskyt atopie.
   

  2010: Matricium

  Zdravotnický prostředek určený pro regeneraci tkání. Matricium je celosvětový patent a vědecká inovace pro zdravou pokožku. MATRICIUM opět vytvoří 100 % biomimetické mikro-prostředí, které poskytuje základní prvky podporující tkáňovou regeneraci buněk.